Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

Kobiety Roku

Strona główna » Aktualności » Kobiety Roku

wielkość tekstu: A | A | A


Wyjątkowy koncert dla pań i rozdanie prestiżowych tytułów w gminie Nowa Słupia

Danuta Żebrowska, Anna Zyzman, Marta Kończak, Małgorzata Stolarska i Anna Wiecha – to nazwiska pań, które wczoraj 8 marca odebrały tytuł Kobieta Roku. Władze  Nowej Słupi tym razem doceniły mieszkanki gminy za działalność społeczną.

 

Od kilku lat władze gminy Nowa Słupi starają się zauważać i doceniać działania mieszkańców na rzecz swojej małej ojczyzny. Tym razem wręczono tytuły Kobieta Roku w kategorii Kobieta Społeczna. Okazją do tego był międzynarodowy Dzień Kobiet.

Wczoraj, 8 marca w Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich w Rudkach odbył się koncert dla mieszkanek gminy. Zanim jednak w sali widowiskowej rozbrzmiała muzyka wójt Andrzej Gąsior oraz przewodniczący Rady Gminy Sylwester Kozłowski wręczyli tytuły Kobieta Roku. Otrzymały je: Danuta Żebrowska, Anna Zyzman (w zastępstwie nagrodę odebrała córka Olga Zyzman-Ponikowska), Marta Kończak, Małgorzata Stolarska i Anna Wiecha. Wszystkie wyraziły wdzięczność za docenienie ich działań, podkreślały, jak wiele radości sprawia pomaganie innym, a ich wypowiedziom towarzyszyło ogromne wzruszenie, które momentami sprawiało, że ściśnięte gardła nie pozwalały wyrazić wdzięczności.

Po wręczeniu wyróżnień i wysłuchaniu życzeń, wszystkie zgromadzone w sali widowiskowej panie otrzymały kwiaty od wójta i przewodniczącego Rady Gminy.

Następnie na scenie pojawili się artyści, którzy dali niesamowity koncert. Przed publicznością wystąpił młody mieszkaniec gminy Nowa Słupia Tomasz Sadrak, który zagrał na fortepianie trzy utwory. Po nim przed publicznością zaprezentował się duet złożony z utytułowanych w kraju i na świecie artystów: wokalistka Barbara Zamek oraz pianista Maksym Rzemiński.

 

Laudacje wygłoszone przy wręczaniu nagród:

Danuta Żebrowska – radna powiatu kieleckiego (odpowiedzialna za pracę  w komisji ds. samorządu i bezpieczeństwa). Od 2007 roku Przewodnicząca Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Przez 10 lat również Przewodnicząca Rady Rodziców. Zna sprawy społeczne, trudne sprawy mieszkańców gminy jak nikt inny. Osobiście zaangażowana w pomoc osobom, które ucierpiały w pożarach czy przeżyły rodzinne tragedie.

Serdeczny uśmiech, codzienna życzliwość to cechuje Panią Danutę.

O pomocy drugiemu człowiekowi  Pani Danuta mówi tak:
Pomagajmy ludziom, bo to działa w obie strony. Oni potrzebują naszego zaangażowania, krótkiego spojrzenia, a my dzięki temu możemy poczuć się również kimś wyjątkowym i naprawdę potrzebnym. Warto pomagać innym, bo dobro jest jak powracająca fala, zawsze powraca!

Bezinteresowna pomoc drugiej osobie to najlepsza nauka drugiego człowieka, nauka człowieczeństwa. To też nauka udzielania pomocy i proszenia o nią. Choroba, bieda, ograniczenia – nie są wstydliwymi sprawami. To część życia i trzeba pamiętać, że w każdej chwili mogą one dotknąć każdego.

Anna Zyzman - prezes Towarzystwa Przyjaciół Nowej Słupi, inicjatorka wielu przedsięwzięć o charakterze społecznym i patriotycznym.  Inicjatorka przywrócenia praw miejskich dla Nowej Słupi.
Dbałość i wrażliwość na sprawy społeczne to cechuje Panią Annę.

O Pani Annie możemy powiedzieć:
Kobieta społeczna. Po prostu chce dawać innym coś z siebie. Angażować się w coś, co jest ważne i potrzebne dla społeczeństwa. Lubi włączać się w pracę zespołową i działania organizacji, a także samemu organizować różnego rodzaju projekty na rzecz małych ojczyzn dla przyszłości młodych pokoleń.

Marta Kończak – przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Starej Słupi. Prowadzi Klub Seniora oraz świetlicę środowiskową  w Starej Słupi. Dla Seniorów organizuje tematyczne spotkania, wyjazdy.
Dba o tradycję, pomaga innym i rozwija pasje u innych osób. Osoba niezwykle zaangażowana w sprawy kobiet i życia na wsi to cechuje Panią Martę.

Małgorzata Stolarska – skarbnik Grupy Wsparcia Emeryk z Nowej Słupi. Mieszka w gminie Waśniów.
Prawdziwy wulkan energii, dobry duch Grupy. Pomaga osobom uzależnionym od alkoholu.
Siła kobiet tkwi w nas samych – uważa. Jej zdaniem determinacja, motywacja do działania oraz pewność siebie tworzą kobietę silną i prawdziwie piękną. Taka jest Małgorzata Stolarska.
 

Anna Wiecha-  działa społecznie na rzecz osób z niepełnosprawnością. Działalność społeczną prowadzi z pomocą członków Świętokrzyskiego  Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Dorosłych, Dzieci i Młodzieży  ich Rodzin i Opiekunów oraz  Osób Zagrożonych Wykluczeniem Społecznym "NADZIEJA".

Pani Ania o pomocy mówi tak:
Pomagając bezinteresownie, sprawiamy też, że świat, w którym żyjemy, staje się bardziej ludzki, przyjazny. Nie jest bezdusznym miejscem, gdzie rządzi tylko pieniądz. Nawet najmniejsza pomoc jest cegiełką, która buduje lepszy świat.
Skromna, ale o wielkim sercu – taka jest Pani Anna Wiecha
.

 

czytano: 1721 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2018-03-09 11:07:44

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"