Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
sobota 21 lipca 2018 r., imieniny obchodzą: Daniel, Wawrzyniec
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » INFORMACJA O KONTYNUACJI POPŻ 2014-2020 ...

INFORMACJA O KONTYNUACJI POPŻ 2014-2020 PODPROGRAM 2017

wielkość tekstu:A | A | A

 

PODPROGRAM OPERACYJNY POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014 -2020 WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU POMOCY NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYM REALIZOWANY
W PODPROGRAMIE 2017

 

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Słupi, informuje, iż w trzeciej edycji programu (Podprogram 2017) wszystkie banki żywności mają ograniczenia produktów żywnościowych, co spowodowane jest zmniejszeniem limitów żywności przyznanych przez Unię Europejską, przez co z pomocy w tej formie może skorzystać ok. 5 tyś. osób mniej niż w latach ubiegłych.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Słupi na realizację Podprogramu 2017 ma  podpisaną umowę z Świętokrzyskim Bankiem Żywności w Ostrowcu Świętokrzyskim na objęcie wsparciem w postaci artykułów żywnościowych dla 708 osób. Na dzień dzisiejszy brak jest możliwości aneksowania umowy i zwiększenia ilości osób uprawnionych do tej formy pomocy.

Na terenie Gminy Nowa Słupia poza tut. Ośrodkiem Pomocy Społecznej dystrybucją żywności dla najuboższych mieszkańców, zajmują się jeszcze dwie organizacje partnerskie tj:  Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów „Złota Jesień” w Rudkach oraz Związek Kombatantów RP i Byłych więźniów Politycznych.  Obie organizacje przekazały do tutejszego Ośrodka informację, iż one również wyczerpały limity osób upoważnionych do tej formy pomocy określone w umowach zawartych z Bankami Żywności.

Równocześnie informujemy, iż o każdej zmianie będziemy Państwa informować na stronie internetowej Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz za pośrednictwem Sołtysów.

 

czytano: 319 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 20 marca 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 10
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Łysa Góra Kielce Emeryk Andrzej Gąsior Turystyka Góry Świętokrzyskie Stara Słupia Św. Krzyż Baszowice Rekreacja Dębniak Nowa Słupia Dymarki Milanowska Wólka Jeleniów Rudki
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej