Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
sobota 21 lipca 2018 r., imieniny obchodzą: Daniel, Wawrzyniec
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Spotkanie Wielkanocne z osobami samotnymi, ...

Spotkanie Wielkanocne z osobami samotnymi, potrzebujacymi.

wielkość tekstu:A | A | A

„Małe rzeczy są naprawdę małe, ale być wiernym w małych rzeczach - to wielka rzecz.” /Św. Augustyn/

W przeddzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Słupi przy współudziale Misjonarzy Oblatów Najświętszej i Niepokalanej Panny Maryi ze Świętego Krzyża po raz drugi zostało zorganizowane Spotkanie Wielkanocne dla osób potrzebujących z terenu gminy.

Spotkania w okresie przedświątecznym na stałe wpisały się w grafik imprez dobroczynnych odbywających się na terenie Gminy.

28 marca w Wielki Czwartek w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Słupi przy wspólnym stole zgromadzili się najbardziej potrzebujący mieszkańcy Naszej Gminy. Do stołu zasiadł również gospodarz Gminy - Wójt Andrzej Gąsior. Obecni byli również przedstawiciele samorządu: radna gminy Grażyna Wojtachnia, radna Lidia Wiącek, radny Jerzy Roman, radny Ryszard Karpiński, radny Rafał Piasecki,  radna powiatowa Danuta Żebrowska, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – Anna Moruś-Mergalska, jak również pracownicy tut. Ośrodka.

Czwartkowe spotkanie rozpoczęto wspólną modlitwą, którą poprowadził Ojciec Dariusz Malajka ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów ze Świętego Krzyża, którzy to nieodzownie współuczestniczą w organizacji spotkań dla osób potrzebujących. Po modlitwie odbył się uroczysty posiłek spożyty w miłej rodzinnej atmosferze. Organizatorzy starali się stworzyć atmosferę świątecznego stołu Wielkanocnego tak by nikt nie czuł się w tym szczególnym czasie samotnym i opuszczonym, taka  bowiem jest misja  organizowanych spotkań przedświątecznych. W trakcie spotkania były również uroczyste życzenia składane zarówno przez Ojca Dariusza jak również Wójta Gminy Andrzeja Gąsiora, życzenia ciepła i miłości pod adresem osób samotnych i złożyła również radna powiatowa Pani Danuta Żebrowska , w imieniu mieszkańców Starej Słupi najlepsze życzenia dla uczestników spotkania złożył radny Ryszard Karpiński.

-Takie spotkania w okresie przedświątecznym wynikają z potrzeby serca, nie są udawaną inicjatywą na pokaz. W takich chwilach potrzebujemy siebie nawzajem. Istotą spotkania jest również podtrzymywanie więzi społecznych. - Chcemy, żeby w ten szczególny dzień każdy był obdarowany ciepłem, dobrym słowem, żeby czuł się po prostu potrzebny, ważny i napełnił swoje życie radością wypływającą z tego, że Chrystus zmartwychwstał – podsumował Andrzej Gąsior, wójt gminy.

 

 

czytano: 502 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 30 marca 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 12
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Andrzej Gąsior Emeryk Rudki Kielce Baszowice Jeleniów Góry Świętokrzyskie Dymarki Św. Krzyż Nowa Słupia Milanowska Wólka Turystyka Dębniak Stara Słupia Rekreacja Łysa Góra
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej