Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
sobota 21 lipca 2018 r., imieniny obchodzą: Daniel, Wawrzyniec
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Trwa budowa boiska oraz podjazdu przy Zespole ...

Trwa budowa boiska oraz podjazdu przy Zespole Szkół w Nowej Słupi.

wielkość tekstu:A | A | A

W Nowej Słupi, na placu przyszkolnym trwają intensywne roboty budowlane. To efekt podpisanej przez Wójta Andrzeja Gąsiora umowy na  „Przebudowę boiska wielofunkcyjnego oraz podjazdu dla gimbusa przy Zespole Szkół w Nowej Słupi”.

- Na realizację inwestycji, szczególnie od wielu lat czekała młodzież uczęszczająca do szkoły w Nowej Słupi. To, czego nie udawało się zrealizować prze tyle lat staje się faktem. Mieszkańcy gminy, młodzież zasługują na godne i bezpieczne warunki rozwoju.

- Pragnę  poinformować również, że została opracowana koncepcja przestrzenna przebudowy ulic Szkolnej oraz Łazy – podsumował  wójt Andrzej Gąsior.
 

Zakres rzeczowy budowy boiska oraz podjazdu dla gimbusów.

Przebudowa boiska wielofunkcyjnego wraz z trybuną przy Zespole Szkół w Nowej Słupi zgodnie z projektem budowlanym oraz pozwoleniem na budowę.

Zakres prac obejmuje wykonanie boiska wielofunkcyjnego wraz z drenażem, piłkochwytów, chodnika przy boisku, trybuny oraz oświetlenia. Boisko wielofunkcyjne o wymiarach 24x44m o nawierzchni poliuretanowej zgodnej z opisem w dokumentacji projektowej, przepuszczalnej, typu natrysk gr. 1,3 cm na podbudowie elastycznej gr. 3,5 cm wraz z piłkochwytami, trybuną oraz dojściami do boiska. Boisko wraz z wyposażeniem ma być przystosowane do gry w piłkę ręczną, siatkówkę i koszykówkę. Trybuna stalowa, przeznaczona dla 76 osób, miejsce to otoczone jest murkiem oporowym i ma powstać przez podcięcie istniejącej skarpy. Do trybuny i furtki na boisko prowadzi chodnik z kostki betonowej gr. 6 cm, ograniczony obrzeżem betonowym 8x30cm. Chodnik łączy istniejący chodnik przy wejściu do szkoły z płytą boiska. Boisko zabezpieczone piłkochwytem z siatki polipropylenowej. W piłkochwycie zaprojektowano dwa wejścia, jedno przez furtkę, po stronie trybuny, drugie jako wjazd techniczny, przez bramę dwuskrzydłową. Wjazd techniczny na boisko został zapewniony przez utwardzony podjazd z kostki betonowej gr. 8cm, ograniczony obrzeżem betonowym 8 x 30 cm.

 
Budowa przy Zespole Szkół podjazdu dla gimbusa wraz z chodnikiem i oświetleniem zgodnie z projektem budowlanym i decyzją pozwolenia na budowę.

Plac przeznaczony do zawracania dla autobusów z dwoma miejscami do zatrzymywania się. Na środku zaprojektowano 5 miejsc postojowych dla samochodów osobowych oraz 3 miejsca postojowe na wprost od wjazdu. Plac utwardzony z kostki betonowej gr. 8 cm, ograniczony krawężnikami drogowymi, wyniesionymi 12 cm, o wymiarach 15x30cm. W zakres zamówienia wchodzi również wykonanie chodnika łączącego istniejący chodnik na sąsiedniej działce budowlanej z projektowanym chodnikiem przy ulicy. Teren zostanie oświetlony lampami parkowymi. Chodnik o szerokości 2 m z kostki betonowej gr. 6 cm, ograniczony istniejącym krawężnikiem od strony jezdni, a od strony działek, obrzeżem betonowym 8x30cm.

 

 

czytano: 604 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 10 kwietnia 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 5
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Kielce Andrzej Gąsior Jeleniów Łysa Góra Św. Krzyż Baszowice Turystyka Stara Słupia Emeryk Dębniak Rekreacja Rudki Nowa Słupia Milanowska Wólka Góry Świętokrzyskie Dymarki
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej