Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 15 października 2018 r., imieniny obchodzą: Jadwiga, Teresa
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Pieniądze dla OSP w Starej Słupi

Pieniądze dla OSP w Starej Słupi

wielkość tekstu:A | A | A

200 tysięcy złotych na zakup sprzętu strażackiego otrzyma jednostka OSP w Starej Słupi. Nasza gmina jako jedna z pięciu w całym Świętokrzyskiem pozyskała pieniądze na ten cel z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach.

Podpisanie umów na dofinansowanie sprzętu dla strażaków odbyło się wczoraj w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. W uroczystości wzięli udział Adam Jarubas, marszałek województwa, Mirosław Pawlak, prezes zarządu wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, Czesław Dawid, dyrektor WODR wraz z księgową ośrodka. Z naszej gminy w podpisaniu dokumentu uczestniczyli: wójt Andrzej Gąsior, Sylwester Kozłowski, przewodniczący Rady Gminy oraz  Robert Cieślik, prezes jednostki OSP w Starej Słupi. 

Wspomniane 200 tys. złotych dla jednostki w Starej Słupi przekazał WODR z wypracowanych zysków. Taką decyzję podjął marszałek województwa. 

- To wsparcie dla strażaków jest szczególnie istotne. To oni często są pierwsi na miejscu wypadków drogowych. Stąd decyzja o przekazaniu pieniędzy na dosprzętowienie jednostek OSP – mówi marszałek województwa Adam Jarubas.  

Dzięki pieniądzom z WODR jesteśmy coraz bliżej zdobycia potrzebnej sumy na zakup nowego, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki w Starej Słupi – mówi Andrzej Gąsior, wójt Nowej Słupi.

Jednostka w Starej Słupi jest jedną z największych w gminie, odnotowuje najwięcej wyjazdów, posiada młodą, dobrze wyszkoloną kadrę, w skład której wchodzi trzech strażaków posiadających uprawnienia ratowników medycznych

czytano: 586 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 19 kwietnia 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 10
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Turystyka Kielce Stara Słupia Dymarki Milanowska Wólka Jeleniów Św. Krzyż Andrzej Gąsior Dębniak Góry Świętokrzyskie Baszowice Nowa Słupia Rudki Rekreacja Łysa Góra Emeryk
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej