Gmina Gidle

Burmistrz Miasta i Gminy
Nowa Słupia 

ANDRZEJ GĄSIOR

 Urząd Miasta i  Gminy
w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
czwartek 24 stycznia 2019 r., imieniny obchodzą: Rafała, Franciszka
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » PASJONACI BIBLII

PASJONACI BIBLII

wielkość tekstu:A | A | A

Ponad stu uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum wzięło udział w diecezjalnym finale XXI Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Z Pismem Świętym w trzecie tysiąclecie”, który odbył się  25 kwietnia 2018 w Instytucie Teologicznym w Sandomierzu. Konkurs obejmował zakres wiedzy z Ewangelii według świętego Marka.

Etap diecezjalny składał się z części pisemnej, w której finaliści musieli odpowiedzieć na 25 pytań konkursowych. Dekanat świętokrzyski reprezentowali w finale: Błażej Cieślik, uczeń klasy II b gimnazjum z Nowej Słupi; Gabriela Krowińska uczennica II klasy gimnazjum z Paprocic, oraz Anna Machula uczennica klasy V ze szkoły podstawowej w Paprocicach, którzy byli najlepsi w etapach szkolnych i dekanalnym (międzygminnym).  Po sprawdzeniu testów jury wyłoniło osoby, które osiągnęły największą liczbę punktów. O zajęciu poszczególnych miejsc na podium decydowała dogrywka. Ostatecznie Błażej zajął czwarte miejsce, co jest najlepszym wynikiem w historii udziału naszych szkół w tym konkursie. Warto zaznaczyć, że do tegorocznego finału awansowała także Julia Ciszewska (IIb), ale ze względu na wyjazd szkolny, nie mogła wziąć udziału w tym dniu w konkursie.

Nagrody uczestnikom i zwycięzcom wręczył ks. Marek Kumór, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji Sandomierskiej.

Naszym finalistom oraz opiekunowi ks. Stanisławowi gratulujemy i jednocześnie gorąco dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

 

 

czytano: 574 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 29 kwietnia 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 5
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Nowa Słupia Św. Krzyż Jeleniów Andrzej Gąsior Dymarki Kielce Milanowska Wólka Góry Świętokrzyskie Rekreacja Turystyka Stara Słupia Baszowice Łysa Góra Rudki Dębniak Emeryk
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

1 stycznia 2019 - Nowa Słupia MIASTEM

więcej