Gmina Gidle

Burmistrz Miasta i Gminy
Nowa Słupia 

ANDRZEJ GĄSIOR

 Urząd Miasta i  Gminy
w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
czwartek 24 stycznia 2019 r., imieniny obchodzą: Rafała, Franciszka
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Nasi olimpijczycy

Nasi olimpijczycy

wielkość tekstu:A | A | A

 Rok szkolny 2017/2018 zapisze się złotymi zgłoskami w historii szkolnictwa w Rudkach, a to za sprawą dwóch utalentowanych uczniów – Jakuba Niewadzi i Szymona Życińskiego z kl. III b. Chłopcy zostali laureatami konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjum, które organizuje już od kilkunastu lat Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty.

Jakub wykazał się świetnym opanowaniem języka angielskiego, a Szymon fizyki. W finale konkursu z języka angielskiego wystartowało 54 uczniów, a tytuł laureata uzyskało 23 uczniów; w konkursie z fizyki tytuł laureta wywalczyło 22 uczniów na ogółem 77 startujących.

Sukces naszych uczniów to efekt ich sumiennej nauki i pasji, ale też i wielu godzin spędzonych nad książkami i testami z ich nauczycielami. Szymona w drodze po sukces wspierała pani Barbara Chrobot, a Jakuba przez zawiłości angielskiej gramatyki i literatury prowadziła pani Agnieszka Jankowska.  

Obydwaj chłopcy próbowali swych sił w eliminacjach 5 konkursów przedmiotowych, co potwierdza ich pasję w zdobywaniu wiedzy. Warto także nadmienić, że Szymon i Jakub to najlepsi uczniowie w swojej klasie. Są świetnie zorganizowani i zawsze znajdują czas na swoje hobby. Są aktywnymi członkami Samorządu Uczniowskiego i współorganizowali wiele imprez szkolnych. Od wielu lat poszerzają swoją znajomość języka angielskiego. Od kilku lat startują z powodzeniem w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego i nigdy nie zajęli w nim miejsca poza podium.

Szymon interesuje się matematyką i informatyką, a także kulturą Japonii i językiem japońskim. We własnym zakresie rozpoczął naukę języka japońskiego i opanował już dwa podstawowe alfabety -  hiraganę i katakanę, a teraz mierzy się z systemem znaków ideograficznych kanji. Jego marzeniem jest podróż, a potem dłuższy pobyt w kraju kwitnącej wiśni. W jego grafiku jest także czas na sport i przygotowanie pysznego sushi. Szymon to sumienny i obowiązkowy ministrant, ale też kreatywny organizator i świetny aktor. Ma na swoim koncie reżyserię i występy w niejednym przedstawieniu po polsku i angielsku.

Jakuba pasjonuje informatyka i nauki ścisłe. W wolnym czasie trenuje programowanie i prowadzi obserwacje astronomiczne. Jakub to wytrawny podróżnik – zwiedził juz kilka krajów europejskich w rejonie Morza Śródziemnego. Obiektem jego głębszych zainteresowań są Stany Zjednoczone, a zwłaszcza Teksas. W przyszłości planuje podróż do tego kraju. W ramach przygotowań do finału konkursu przedmiotowego musiał zapoznać się z lekturami w oryginalnej wersji językowej. Dla porównania –  lektury w języku obcym studenci filologii czytają na pierwszym roku studiów. Warto z nim rozmawiać, bo sypie ciekawostkami jak z rękawa.

Obaj chłpcy – co dziś bardzo rzadkie – są oczytani i elokwentni, cechuje ich wysoka kultura słowa i poczucie humoru. 

Gratulujemy Jakubowi i Szymonowi, ich rodzicom i nauczycielom! Życzymy Wam wielu sukcesów i spełnienia podróżniczych planów! Jesteśmy z Was bardzo dumni!  

 

  Renata Lasota – Lenart – dumna wychowaczyni

czytano: 677 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 02 maja 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 5
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Andrzej Gąsior Św. Krzyż Góry Świętokrzyskie Jeleniów Dębniak Emeryk Kielce Dymarki Baszowice Rudki Turystyka Łysa Góra Stara Słupia Milanowska Wólka Rekreacja Nowa Słupia
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

1 stycznia 2019 - Nowa Słupia MIASTEM

więcej