Gmina Gidle

Burmistrz Miasta i Gminy
Nowa Słupia 

ANDRZEJ GĄSIOR

 Urząd Miasta i  Gminy
w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
czwartek 24 stycznia 2019 r., imieniny obchodzą: Rafała, Franciszka
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » 30 milionów dla gminy Nowa Słupia

30 milionów dla gminy Nowa Słupia

wielkość tekstu:A | A | A

 Wójt Andrzej Gąsior podpisał z marszałkiem województwa umowy, na mocy których do naszej gminy trafi 20 milionów złotych na budowę oczyszczalni ścieków, kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej. Wyremontowany zostanie także budynek Muzeum Starożytnego Hutnictwa za prawie 10 mln zł.

30 kwietnia w Urzędzie Gminy Nowa Słupia podpisane zostały umowy na dofinansowanie trzech inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego kwotą prawie 30 milionów złotych. W ramach „Działania 4.3. Gospodarka wodno–ściekowa” w gminie Nowa Słupia przebudowana zostanie istniejąca oczyszczalnia ścieków, która znajduje się w Starej Słupi. Na terenie gminy rozbudowana zostanie także sieć wodno–kanalizacyjna. Druga umowa dotyczy rozbudowy sieci kanalizacji sanitarnej w aglomeracji Rudki i aglomeracji Nowa Słupia oraz uzupełnienia sieci wodociągowej na terenie gminy.

Trzecia umowa dotyczy rozbudowy i przebudowy Muzeum Starożytnego Hutnictwa w Nowej Słupi, a także przygotowanie nowych ekspozycji, które maja zapewnić poznawanie historii pradawnych hutników poprzez scenografię, multimedialne i interaktywne instalacje.

- Budowa kanalizacji jest bardzo ważną sprawą. Ludzi na nią czekają od wielu lat. Upominają się o nią na każdym zebraniu. Z kolei budowa wodociągu i włączenie wykopanej niedawno studni do sieci, rozwiąże problem niedoboru wody w gminie – mówił tuż po podpisaniu umów wójt Andrzej Gąsior. - Cieszę się, że budynek Muzeum Starożytnego Hutnictwa, który wpisał się trwale w krajobraz i historię naszej miejscowości zyska nowy blask i będzie przyciągał turystów – dodał wójt.

Marszałek województwa Adam Jarubas chwalił z kolei wójta i naszych urzędników za profesjonalizm. - Są dobre projekty, jest dofinansowanie na niebagatelną kwotę – mówił. - Proszę pamiętać, że te prawie 30 milionów to tylko dofinansowanie, biorąc pod uwagę wkład własny gminy, to mamy dziś na stole 50 mln. zł - żartował. - Cieszę się, że są to inwestycje w infrastrukturę, bo ta jest czynnikiem warunkującym rozwój regionu – podkreślał marszałek.

Po podpisaniu umów wójt wraz z marszałkiem udali się do szkoły w Rudkach, gdzie wzięli udział w obchodach upamiętniających rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go maja. W ich trakcie wspólnie z uczniami zatańczyli Poloneza.

 


W ramach inwestycji powstanie kanalizacja w miejscowościach: Nowa Słupia ul. Chełmowa, Cząstków, Pokrzywianka, Stara Słupia, Jeziorka, Dębno oraz oczyszczalnie ścieków w Jeziorku i Starej Słupi.Nowa sieć wodociągowa wybudowana zostanie w miejscowościach: Trzcianka, Rudki, Nowa Słupia wraz ze stacją uzdatniania wody w Nowej Słupi. Wymieniony zostanie również wodociąg od ujęcia wody w Zamkowej Woli do Milanowskiej Wólki.

 

czytano: 731 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 02 maja 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 7
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Rudki Kielce Milanowska Wólka Jeleniów Łysa Góra Baszowice Nowa Słupia Dymarki Emeryk Rekreacja Góry Świętokrzyskie Turystyka Św. Krzyż Stara Słupia Andrzej Gąsior Dębniak
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

1 stycznia 2019 - Nowa Słupia MIASTEM

więcej