Skróty klawiszowe:

30 milionów dla gminy Nowa Słupia

Strona główna » Aktualności » 30 milionów dla gminy Nowa Słupia

wielkość tekstu: A | A | A

 Wójt Andrzej Gąsior podpisał z marszałkiem województwa umowy, na mocy których do naszej gminy trafi 20 milionów złotych na budowę oczyszczalni ścieków, kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej. Wyremontowany zostanie także budynek Muzeum Starożytnego Hutnictwa za prawie 10 mln zł.

30 kwietnia w Urzędzie Gminy Nowa Słupia podpisane zostały umowy na dofinansowanie trzech inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego kwotą prawie 30 milionów złotych. W ramach „Działania 4.3. Gospodarka wodno–ściekowa” w gminie Nowa Słupia przebudowana zostanie istniejąca oczyszczalnia ścieków, która znajduje się w Starej Słupi. Na terenie gminy rozbudowana zostanie także sieć wodno–kanalizacyjna. Druga umowa dotyczy rozbudowy sieci kanalizacji sanitarnej w aglomeracji Rudki i aglomeracji Nowa Słupia oraz uzupełnienia sieci wodociągowej na terenie gminy.

Trzecia umowa dotyczy rozbudowy i przebudowy Muzeum Starożytnego Hutnictwa w Nowej Słupi, a także przygotowanie nowych ekspozycji, które maja zapewnić poznawanie historii pradawnych hutników poprzez scenografię, multimedialne i interaktywne instalacje.

- Budowa kanalizacji jest bardzo ważną sprawą. Ludzi na nią czekają od wielu lat. Upominają się o nią na każdym zebraniu. Z kolei budowa wodociągu i włączenie wykopanej niedawno studni do sieci, rozwiąże problem niedoboru wody w gminie – mówił tuż po podpisaniu umów wójt Andrzej Gąsior. - Cieszę się, że budynek Muzeum Starożytnego Hutnictwa, który wpisał się trwale w krajobraz i historię naszej miejscowości zyska nowy blask i będzie przyciągał turystów – dodał wójt.

Marszałek województwa Adam Jarubas chwalił z kolei wójta i naszych urzędników za profesjonalizm. - Są dobre projekty, jest dofinansowanie na niebagatelną kwotę – mówił. - Proszę pamiętać, że te prawie 30 milionów to tylko dofinansowanie, biorąc pod uwagę wkład własny gminy, to mamy dziś na stole 50 mln. zł - żartował. - Cieszę się, że są to inwestycje w infrastrukturę, bo ta jest czynnikiem warunkującym rozwój regionu – podkreślał marszałek.

Po podpisaniu umów wójt wraz z marszałkiem udali się do szkoły w Rudkach, gdzie wzięli udział w obchodach upamiętniających rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go maja. W ich trakcie wspólnie z uczniami zatańczyli Poloneza.

 


W ramach inwestycji powstanie kanalizacja w miejscowościach: Nowa Słupia ul. Chełmowa, Cząstków, Pokrzywianka, Stara Słupia, Jeziorka, Dębno oraz oczyszczalnie ścieków w Jeziorku i Starej Słupi.Nowa sieć wodociągowa wybudowana zostanie w miejscowościach: Trzcianka, Rudki, Nowa Słupia wraz ze stacją uzdatniania wody w Nowej Słupi. Wymieniony zostanie również wodociąg od ujęcia wody w Zamkowej Woli do Milanowskiej Wólki.

 

czytano: 766 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2018-05-02 15:01:02

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna