Gmina Gidle

Burmistrz Miasta i Gminy
Nowa Słupia 

ANDRZEJ GĄSIOR

 Urząd Miasta i  Gminy
w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
czwartek 24 stycznia 2019 r., imieniny obchodzą: Rafała, Franciszka
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Aktywna tablica w Rudkach.

Aktywna tablica w Rudkach.

wielkość tekstu:A | A | A

Kolejna szkoła – Zespół Szkół w Rudkach – z „Aktywną tablicą”

 

„Aktywna tablica” to rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych.

W ramach programu szkoły otrzymają 80% dofinansowania na zakup pomocy dydaktycznych, które wynosi do 14.000,00 zł dla każdej placówki oświatowej. Pozostałe 20% to wkład własny organu prowadzącego szkołę.

W gminie Nowa Słupia w ubiegłym roku dofinansowanie otrzymały 3 szkoły: Szkoła Podstawowa im. Boh. Powstania Styczniowego w Nowej Słupi, Szkoła Podstawowa w Starej Słupi oraz Szkoła Podstawowa w Pokrzywiance. Dzięki pozyskanym środkom zakupiono nowoczesny sprzęt: tablice interaktywne, projekty, głośniki itd. W tegorocznej edycji kolejna placówka Zespól szkół w Rudkach otrzyma dofinansowanie. 

- Gmina Nowa Słupia mocno stawia na edukację i rozwój kompetencji zarówno uczniów jak i nauczycieli. – powiedział Andrzej Gąsior Wójt Gminy - Wyrażam przekonanie, że doposażenie szkoły w nowoczesne pomoce dydaktyczne, które w przypadku Zespołu Szkół w Rudkach, trafią również do najmłodszych wychowanków placówki będą doskonałym bodźcem do wprowadzenia kolejnych innowacji pedagogicznych. Z doświadczenia wiemy, że  nowoczesne technologie zwiększają motywację uczniów i nauczycieli oraz zapewniają nowe doświadczenia w procesie dydaktycznym.

 

czytano: 408 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 16 maja 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 5
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Dębniak Stara Słupia Kielce Św. Krzyż Rudki Milanowska Wólka Emeryk Andrzej Gąsior Jeleniów Turystyka Góry Świętokrzyskie Baszowice Dymarki Rekreacja Łysa Góra Nowa Słupia
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

1 stycznia 2019 - Nowa Słupia MIASTEM

więcej