Gmina Gidle

Burmistrz Miasta i Gminy
Nowa Słupia 

ANDRZEJ GĄSIOR

 Urząd Miasta i  Gminy
w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
czwartek 24 stycznia 2019 r., imieniny obchodzą: Rafała, Franciszka
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Rodzinna Akademia Aktywności zaprasza na biegi

Rodzinna Akademia Aktywności zaprasza na biegi

wielkość tekstu:A | A | A

Już w dniu 09.06.2018 roku w sobotę odbędzie się w Rudkach przed placem Domu Kultury- "Rodzinna Akademia Aktywności".

Program przedsięwzięcia przewiduje kilkanaście biegów ulicznych na różnych dystansach począwszy od najmłodszych 3-4 latków z przedszkoli a skończywszy na biegu seniorów. Odbędzie się również bieg rodzinny w którym razem mogą wystartować rodzic plus dziecko oraz bieg "Babciu, dziadku pobiegnij z wnuczkiem". Dla najstarszych pasjonatów biegów odbędzie się bieg seniorów ( 55 + ). Osoby w każdym wieku znajdą z pewnością bieg dla siebie jak również wielopokoleniowe rodziny będą również wykazać się aktywnością. Każdy uczestnik otrzyma medal oraz dyplom za udział w biegu.Dodatkowo oprócz biegów będą przygotowane przez organizatorów atrakcje dla dzieci oraz strefa zdrowia.

Całość poprowadzi redaktor Radia Kielce Robert Szumielewicz. Organizatorem wydarzenia jest Świętokrzyska Akademia Sportu a współorganizatorem Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich oraz Urząd Gminy w Nowej Słupi.

Oficjalny patronat nad przedsięwzięciem sprawują: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas, Starosta Kielecki Michał Godowski, Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek, Poseł na Sejm RP Marzena Okła- Drewnowicz, Wójt Gminy Nowa Słupia Andrzej Gąsior oraz Prezes Świętokrzyskiej Akademii Sportu Rafał Gajewski.

Kartę zgłoszeniową do biegu wraz z podpisanym oświadczeniem prosimy dostarczyć do sekretariatu Domu Kultury w Rudkach codziennie w godzinach pracy sekretariatu oraz w dniu imprezy w godz: 8.30-10.30. Numery startowe będą do odbioru w dniu imprezy w godzinach 8.30 - 10.30

W dniu przedsięwzięcia nastąpią utrudnienia w ruchu ulicznym w Rudkach w godzinach 8.30 - 16.00. W tych godzinach będą nie przejezdne następujące ulice:
Ulica Chełmowa, ulica Spółdzielcza, ulica Pocztowa (pomiędzy ulicami Spółdzielczą a Chełmową ) oraz ulica Staszica od Domu Kultury do Ośrodka Zdrowia.

 

 

czytano: 440 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 28 maja 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 5
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Rekreacja Łysa Góra Stara Słupia Kielce Dębniak Andrzej Gąsior Rudki Góry Świętokrzyskie Turystyka Baszowice Św. Krzyż Dymarki Jeleniów Nowa Słupia Emeryk Milanowska Wólka
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

1 stycznia 2019 - Nowa Słupia MIASTEM

więcej