Skróty klawiszowe:

Tydzień Bezpieczeństwa i Zdrowia w Szkole Podstawowej w Nowej Słupi

Strona główna » Aktualności » Tydzień Bezpieczeństwa i Zdrowia w Szkole Podstawowej w Nowej Słupi

wielkość tekstu: A | A | A

Tegoroczny, szósty już „Tydzień Bezpieczeństwa i Zdrowia” rozpoczęliśmy w poniedziałek 21 maja. W tym dniu uczniowie z klas VI rywalizowali ze sobą w konkursie dotyczącym zdrowego odżywiania się i aktywności fizycznej, który był podsumowaniem realizowanego w tych klasach programu „Trzymaj Formę”. Program ten w naszym województwie jest koordynowany przez pana Łukasza Frąka pracownika PSSE w Kielcach, który jako ekspert obserwował zmagania uczniów i na bieżąco wyjaśniał trudniejsze zagadnienia. Najlepsza okazała się drużyna w skład, której weszli uczniowie: Weronika Kolasa, Aneta Markiewicz, Bartosz Głowacki, Tomasz Suchecki. Każdy uczeń otrzymał atrakcyjne nagrody.

Ponieważ program „Trzymaj Formę” to nie tylko wiedza o zbilansowanej diecie ale również promowanie aktywności fizycznej, dlatego też zadbaliśmy w tym dniu o ten ważny element tego programu. Młodsi uczniowie obserwowali lekcję pokazową karate oraz wzięli udział w treningu prowadzonym przez przedstawicieli Kieleckiego Klubu Karate.
W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy II, klas III i klas IV.

Starsi uczniowie z klasy II i klasy III gimnazjum, w tym dniu wzięli udział w warsztatach dotyczących zagrożeń związanych z uzależnieniami od środków psychoaktywnych ze szczególnym uwzględnieniem dopalaczy prowadzonych przez pracownika PSSE.

            We wtorek w szkole gościliśmy funkcjonariuszkę policji z WRD KMP w Kielcach st. sierż. Joannę Żelezik oraz funkcjonariuszy z OPP w Kiecach sierż. Rafała Maziejuka oraz post. Patryka Gałuszkę. Pani policjantka zamieniła salę gimnastyczną w ulicę o dużym natężeniu ruchu, nadając przedszkolakom role aut i pieszych. W ten aktywny sposób wychowankowie oddziałów przedszkolnych zostali zapoznani z podstawowymi zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze. Następnie funkcjonariuszka przeprowadziła w klasach IV praktyczny egzamin na kartę rowerową. Uczniów do egzaminu przygotowywał pan dyrektor Rafał Karcz, który wspierał uczniów podczas tego sprawdzianu umiejętności.

Podczas, gdy uczniowie mierzyli się z rowerowym torem przeszkód, uczniowie z klas III gimnazjum brali udział w warsztatach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie z tych klas, w ramach zajęć - edukacja dla bezpieczeństwa rywalizowali ze sobą w konkursie dotyczącym zasad udzielania pierwszej pomocy, przygotowanym przez panią Agnieszkę Wudarską. W zajęciach warsztatowych wzięli też udział uczniowie z klasy V. Funkcjonariusze oprócz przeprowadzenia ćwiczeń pokazali uczestnikom lekcji policyjną karetkę pogotowia i sprzęt w jaki jest ona wyposażona, co mogli również zobaczyć uczniowie z klas II gimnazjum.

            Czwartek, to dzień, w którym dzieci z grupy III oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy I otrzymali informacje o zasadach dotyczących bezpiecznej zabawy w gospodarstwach rolnych oraz o właściwym zachowaniu na dworze i w domu, które nie zagraża zdrowiu.  Spotkania dla dzieci prowadził pan Stanisław Golmento z Państwowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach.

            Bezpieczne pomaganie rodzicom w gospodarstwach to temat, który był przedstawiany uczniom w piątek przez pracownika Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kielcach. Pan Paweł Kondziołka przeprowadził prelekcje w klasach IV, przedstawił uczniom m.in. listę prac, jakie mogą wykonywać dzieci do ukończenia 16 roku życia, omówił największe zagrożenia, jakie mogą spotkać dzieci w gospodarstwie rolnym.

            Uczniowie z klasy IV, zdając egzamin na kartę rowerową udowodnili, iż posiadają umiejętności i wiedzę związaną z poruszaniem się po drodze rowerem, chcieliśmy natomiast jeszcze przypomnieć uczniom o podstawowych zasadach obowiązujących pieszych. Spotkanie o tej tematyce przeprowadziła sierż. Ewelina Fortuna z WRD KWP w Kielcach.
O ryzykownych zachowaniach pieszych na drogach przypomniano również uczniom z klas III.

             Głównym  celem „Tygodnia Bezpieczeństwa i Zdrowia” jest przekazanie uczniom wiedzy i umiejętności niezbędnych do bezpiecznego spędzenia zbliżających się wakacji. Mając na uwadze, jak liczne są niebezpieczeństwa na jakie narażony jest młody człowiek w tym czasie, corocznie przygotowujemy szereg działań z wielu różnorodnych dziedzin.

            Działania w ramach tygodnia przygotowała i przeprowadziła pani Agnieszka Pawlik-Osuch. Całość koordynowała pani wicedyrektor Renata Storzysz.

Artykuł z SP Nowa Słupia

 

czytano: 275 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2018-06-06 11:43:46

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna