Gmina Gidle

Burmistrz Miasta i Gminy
Nowa Słupia 

ANDRZEJ GĄSIOR

 Urząd Miasta i  Gminy
w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
czwartek 24 stycznia 2019 r., imieniny obchodzą: Rafała, Franciszka
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Tydzień Bezpieczeństwa i Zdrowia w Szkole ...

Tydzień Bezpieczeństwa i Zdrowia w Szkole Podstawowej w Nowej Słupi

wielkość tekstu:A | A | A

Tegoroczny, szósty już „Tydzień Bezpieczeństwa i Zdrowia” rozpoczęliśmy w poniedziałek 21 maja. W tym dniu uczniowie z klas VI rywalizowali ze sobą w konkursie dotyczącym zdrowego odżywiania się i aktywności fizycznej, który był podsumowaniem realizowanego w tych klasach programu „Trzymaj Formę”. Program ten w naszym województwie jest koordynowany przez pana Łukasza Frąka pracownika PSSE w Kielcach, który jako ekspert obserwował zmagania uczniów i na bieżąco wyjaśniał trudniejsze zagadnienia. Najlepsza okazała się drużyna w skład, której weszli uczniowie: Weronika Kolasa, Aneta Markiewicz, Bartosz Głowacki, Tomasz Suchecki. Każdy uczeń otrzymał atrakcyjne nagrody.

Ponieważ program „Trzymaj Formę” to nie tylko wiedza o zbilansowanej diecie ale również promowanie aktywności fizycznej, dlatego też zadbaliśmy w tym dniu o ten ważny element tego programu. Młodsi uczniowie obserwowali lekcję pokazową karate oraz wzięli udział w treningu prowadzonym przez przedstawicieli Kieleckiego Klubu Karate.
W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy II, klas III i klas IV.

Starsi uczniowie z klasy II i klasy III gimnazjum, w tym dniu wzięli udział w warsztatach dotyczących zagrożeń związanych z uzależnieniami od środków psychoaktywnych ze szczególnym uwzględnieniem dopalaczy prowadzonych przez pracownika PSSE.

            We wtorek w szkole gościliśmy funkcjonariuszkę policji z WRD KMP w Kielcach st. sierż. Joannę Żelezik oraz funkcjonariuszy z OPP w Kiecach sierż. Rafała Maziejuka oraz post. Patryka Gałuszkę. Pani policjantka zamieniła salę gimnastyczną w ulicę o dużym natężeniu ruchu, nadając przedszkolakom role aut i pieszych. W ten aktywny sposób wychowankowie oddziałów przedszkolnych zostali zapoznani z podstawowymi zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze. Następnie funkcjonariuszka przeprowadziła w klasach IV praktyczny egzamin na kartę rowerową. Uczniów do egzaminu przygotowywał pan dyrektor Rafał Karcz, który wspierał uczniów podczas tego sprawdzianu umiejętności.

Podczas, gdy uczniowie mierzyli się z rowerowym torem przeszkód, uczniowie z klas III gimnazjum brali udział w warsztatach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie z tych klas, w ramach zajęć - edukacja dla bezpieczeństwa rywalizowali ze sobą w konkursie dotyczącym zasad udzielania pierwszej pomocy, przygotowanym przez panią Agnieszkę Wudarską. W zajęciach warsztatowych wzięli też udział uczniowie z klasy V. Funkcjonariusze oprócz przeprowadzenia ćwiczeń pokazali uczestnikom lekcji policyjną karetkę pogotowia i sprzęt w jaki jest ona wyposażona, co mogli również zobaczyć uczniowie z klas II gimnazjum.

            Czwartek, to dzień, w którym dzieci z grupy III oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy I otrzymali informacje o zasadach dotyczących bezpiecznej zabawy w gospodarstwach rolnych oraz o właściwym zachowaniu na dworze i w domu, które nie zagraża zdrowiu.  Spotkania dla dzieci prowadził pan Stanisław Golmento z Państwowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach.

            Bezpieczne pomaganie rodzicom w gospodarstwach to temat, który był przedstawiany uczniom w piątek przez pracownika Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kielcach. Pan Paweł Kondziołka przeprowadził prelekcje w klasach IV, przedstawił uczniom m.in. listę prac, jakie mogą wykonywać dzieci do ukończenia 16 roku życia, omówił największe zagrożenia, jakie mogą spotkać dzieci w gospodarstwie rolnym.

            Uczniowie z klasy IV, zdając egzamin na kartę rowerową udowodnili, iż posiadają umiejętności i wiedzę związaną z poruszaniem się po drodze rowerem, chcieliśmy natomiast jeszcze przypomnieć uczniom o podstawowych zasadach obowiązujących pieszych. Spotkanie o tej tematyce przeprowadziła sierż. Ewelina Fortuna z WRD KWP w Kielcach.
O ryzykownych zachowaniach pieszych na drogach przypomniano również uczniom z klas III.

             Głównym  celem „Tygodnia Bezpieczeństwa i Zdrowia” jest przekazanie uczniom wiedzy i umiejętności niezbędnych do bezpiecznego spędzenia zbliżających się wakacji. Mając na uwadze, jak liczne są niebezpieczeństwa na jakie narażony jest młody człowiek w tym czasie, corocznie przygotowujemy szereg działań z wielu różnorodnych dziedzin.

            Działania w ramach tygodnia przygotowała i przeprowadziła pani Agnieszka Pawlik-Osuch. Całość koordynowała pani wicedyrektor Renata Storzysz.

Artykuł z SP Nowa Słupia

 

czytano: 247 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 06 czerwca 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 10
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Nowa Słupia Dębniak Łysa Góra Kielce Turystyka Jeleniów Rekreacja Andrzej Gąsior Góry Świętokrzyskie Milanowska Wólka Stara Słupia Baszowice Św. Krzyż Rudki Dymarki Emeryk
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

1 stycznia 2019 - Nowa Słupia MIASTEM

więcej