Gmina Gidle

Burmistrz Miasta i Gminy
Nowa Słupia 

ANDRZEJ GĄSIOR

 Urząd Miasta i  Gminy
w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
czwartek 24 stycznia 2019 r., imieniny obchodzą: Rafała, Franciszka
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Zmodernizowane targowisko w Rudkach już w ...

Zmodernizowane targowisko w Rudkach już w październiku.

wielkość tekstu:A | A | A

8 czerwca 2018 r. Wójt Gminy Andrzej Gąsior podpisał umowę na  modernizację Targowiska w Rudkach z firmą „AQUA – MK” Spółka z o.o z Kielc za cenę ryczałtową brutto 2 045 728,88 zł. 

Przebudowa targowiska pozwoli uporządkować około 0,5 ha przestrzeni handlowej tak, aby stworzyć godne warunki zarówno dla kupujących jak i sprzedających. W planach jest między innymi wykonanie wybrukowanych alejek, wzdłuż których staną stoiska handlowe. Dodatkowo powstanie  budynek, w którym znajdą toalety  i pomieszczenia gospodarcze. Wzdłuż ogrodzenia od ogródków działkowych wybudowany zostanie parking na 32 miejsca postojowe, w tym dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych. Uwzględniono także wykorzystanie energii słonecznej przy oświetleniu terenu. Dzięki inwestycji, jedno z bardziej zaniedbanych miejsc w Rudkach, w końcu zyska estetyczny wygląd i ma realną szansę zostać nowoczesną wizytówką Gminy Nowa Słupia.

Planowany termin zakończenia prac to 30 października tego roku.

W związku z prowadzonymi pracami mogą wystąpić pewne przejściowe utrudnienia, za które z góry przepraszamy. Mamy nadzieję, że poprawa jakości targowiska wynagrodzi Państwu te chwilowe niedogodności.

Jednocześnie pragniemy Państwa zapewnić, że po modernizacji targowiska koszt wynajmu powierzchni handlowej targowiska nie ulegnie podwyższeniu. 

Zadanie dofinansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji typu „Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów”, w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszenie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury”.

 

czytano: 660 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 08 czerwca 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 7
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Św. Krzyż Rekreacja Turystyka Łysa Góra Rudki Nowa Słupia Milanowska Wólka Emeryk Góry Świętokrzyskie Dębniak Andrzej Gąsior Dymarki Baszowice Jeleniów Stara Słupia Kielce
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

1 stycznia 2019 - Nowa Słupia MIASTEM

więcej