Gmina Gidle

Burmistrz Miasta i Gminy
Nowa Słupia 

ANDRZEJ GĄSIOR

 Urząd Miasta i  Gminy
w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 18 lutego 2019 r., imieniny obchodzą: Szymona, Konstancji
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Boisko wielofunkcyjne w Nowej Słupi uroczyście ...

Boisko wielofunkcyjne w Nowej Słupi uroczyście otwarte.

wielkość tekstu:A | A | A

Nowe boisko na koniec roku szkolnego. 

- Czekaliśmy na nie długo, w końcu jest i jest piękne, nowoczesne, funkcjonalne oraz bezpieczne – stwierdził dyrektor Rafał Karcz, podczas uroczystości otwarcia boiska wielofunkcyjnego, które powstało przy szkole w Nowej Słupi.

Obiekt sportowy to kompleks boiska wielofunkcyjnego o sztucznej nawierzchni. Całość została podzielona na boisko do piłki nożnej, dwa do siatkówki oraz dwa do koszykówki. Boisko jest ogrodzone i oświetlone, więc rozgrywki można prowadzić nawet nocą.

- Graliśmy już na nim i jest super. Jak się zaliczy wywrotkę to nie boli aż tak jak na hali, gdzie jest twardy parkiet – usłyszeliśmy od jednego z uczniów.

Szkoła w Nowej Słupi kiedyś miała boisko na swoim terenie, ale powstała na nim hala sportowa. Od tamtego momentu placówka nie dysponowała obiektem, na którym uczniowie mogliby trenować na świeżym powietrzu. Teraz się to zmieniło.

- Czekaliśmy na nie długo, w końcu jest i jest piękne, nowoczesne, funkcjonalne oraz bezpieczne Dziękujemy samorządowi gminnemu z wójtem Andrzejem Gąsiorem na czele za tę inwestycję w nowe pokolenie i rozwój młodzieży – mówił Rafał Karcz, dyrektor szkoły w Nowej Słupi podczas uroczystego otwarcia boiska.

Dziękowali także uczniowie, którzy wręczając wójtowi kwiaty stwierdzili: - To boisko jest spełnieniem naszych marzeń. Dziękujemy.

Wyrazy wdzięczności popłynęły w stronę samorządu także ze strony rodziców.

Z kolei wójt oraz przewodniczący i wiceprzewodniczący Rady Gminy, życzyli uczniom, aby otwarte właśnie boisko służyło ich rozwojowi fizycznemu i z bożą pomocą stało się matecznikiem wielu sportowych talentów. O tę właśnie bożą pomoc i opiekę prosił święcąc obiekt ks. Stanisław Bożętka.

Zanim uczniowie weszli na płytę obiektu, by rozegrać krótki pokazowy mecz, o przetestowanie boisk poproszono naszych samorządowców. Były pierwsze zagrywki siatkarskie oraz rzuty do kosza w wykonaniu wójta Andrzeja Gąsiora, przewodniczącego Rady Gminy Sylwestra Kozłowskiego i jego zastępcy Roberta Klefasa oraz dyrektora szkoły Rafała Karcza. Później można było zobaczyć występ szkolnych cheerleaderek oraz siatkarskie rozgrywki młodzieży. Po uroczystym otwarciu boiska wszyscy zebrani udali się do hali sportowej, gdzie oficjalnie zakończono rok szkolny. 

Wartość robót to ponad 500 tys. zł. Projekt uzyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Wraz z budową boiska wielofunkcyjnego równolegle wybudowano obok hali sportowej zatokę autobusową dla gimbusów oraz parking. Łączna wartość ryczałtowa obu inwestycji to ponad 700 tys. zł.

 

czytano: 714 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 25 czerwca 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 15
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Rudki Stara Słupia Św. Krzyż Dębniak Baszowice Rekreacja Nowa Słupia Kielce Dymarki Milanowska Wólka Jeleniów Łysa Góra Emeryk Turystyka Góry Świętokrzyskie Andrzej Gąsior
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

1 stycznia 2019 - Nowa Słupia MIASTEM

więcej