Gmina Gidle

Burmistrz Miasta i Gminy
Nowa Słupia 

ANDRZEJ GĄSIOR

 Urząd Miasta i  Gminy
w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 18 lutego 2019 r., imieniny obchodzą: Szymona, Konstancji
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Rudki wielkim placem budowy

Rudki wielkim placem budowy

wielkość tekstu:A | A | A

Termomodernizacja szkoły, przedszkola, domu kultury, ośrodka zdrowia oraz budowa drogi i  placu targowego z prawdziwego zdarzenia. - Rudki to obecnie wielki plac budowy, będą z tego powodu niedogodności, ale proszę was o cierpliwość, kiedy prace się zakończą ta miejscowość zmieni się nie do poznania – mówił wójt podczas spotkania z mieszkańcami, które odbyło się 21 czerwca w Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich w Rudkach.

 

Mimo fatalnej pogody – wręcz przysłowiowego oberwania chmury, na spotkanie z wójtem w Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich przybyło kilkadziesiąt osób.

- Zależało mi na tym spotkaniu, ponieważ krąży ostatnio sporo nieprawdziwych informacji, które chciałbym zdementować – rozpoczął swoje wystąpienie wójt Gąsior.

Poinformował zgromadzonych, że inwestycje w żaden sposób nie były zagrożone, jednak z powodu dużej ilości zleceń znalezienie firmy, która zechce za rozsądną cenę wykonać na przykład termomodernizację nie było łatwe.

- Jeden przetarg unieważniłem ponieważ najniższa cena była dużo wyższa od kosztorysu. Odczekaliśmy jakiś czas i ogłosiliśmy ponownie konkurs. Opłacało się. Zgłosiła się firma, która zaproponowała wykonanie robót dużo taniej. Zaoszczędziliśmy aż sto tysięcy – mówił wójt.

Smogu nie będzie

Wójt poinformował następnie zgromadzonych jakie roboty będą prowadzone na terenie Rudek.

- Termomodernizacja budynków GOK, Ośrodka Zdrowia, przedszkola, szkoły, klubu sportowego – wymieniał. Wspólnie z wicewójtem informował jaki jest zakres robót. Oprócz docieplenia ścian, wymienione zostaną okna na nowoczesne z energooszczędnym pakietem trzyszybowym. Stare piece zostaną zastąpione nowymi na gaz ziemny. - Mieliśmy skargi, że kiedy piece są rozpalane, dym doskwiera mieszkańcom. Tyle się mówi o smogu, wkrótce sytuacja powinna się w znaczący sposób poprawić. Największe budynki w Rudkach będą bowiem opalane gazem – zapowiadał wójt Gąsior.

Są utrudnienia, ale...

Oprócz prac związanych z dociepleniem budynków prowadzona jest modernizacja placu targowego. Wkrótce pojawią się tam alejki, zadaszenia oraz budynek socjalno-administracyjny, w którym powstaną toalety. Zapowiedziano także remont drogi do Matal-Chemu. Wójt prosił zebranych o cierpliwość. - Rudki to obecnie wielki plac budowy, będą z tego powodu niedogodności, ale proszę was o cierpliwość, kiedy prace się zakończą ta miejscowość zmieni się nie do poznania. Ze swojej strony zapewniam, że zrobimy wszystko, by te niedogodności były jak najmniejsze - mówił Gąsior. - Może się zdarzyć, że na dzień czy dwa z powodu remontu któryś gabinet lekarski w ośrodku zdrowia zostanie zamknięty, ale zrobimy wszystko by ludzie mieli zapewnioną ciągłość dostępu do opieki zdrowotnej – zapowiedział wójt.

czytano: 767 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 26 czerwca 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 8
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Milanowska Wólka Góry Świętokrzyskie Dymarki Emeryk Dębniak Rekreacja Kielce Rudki Turystyka Św. Krzyż Łysa Góra Andrzej Gąsior Stara Słupia Jeleniów Nowa Słupia Baszowice
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

1 stycznia 2019 - Nowa Słupia MIASTEM

więcej