Gmina Gidle

Burmistrz Miasta i Gminy
Nowa Słupia 

ANDRZEJ GĄSIOR

 Urząd Miasta i  Gminy
w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 18 lutego 2019 r., imieniny obchodzą: Szymona, Konstancji
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Informacja dla rolników poszkodowanych w wyniku ...

Informacja dla rolników poszkodowanych w wyniku długotrwałej suszy. Jak zgłosić.

wielkość tekstu:A | A | A

Szkody powstałe w uprawach rolnych w wyniku długotrwałej suszy należy zgłosić w formie pisemnej w Urzędzie Gminy Nowa Słupia – I piętro (sekretariat).

Szacowanie strat jest możliwe tylko i wyłącznie na wniosek poszkodowanego. Wypełniony formularz wniosku wraz z informacją o przetwarzanych danych osobowych należy złożyć niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 10 dni roboczych od daty ogłoszenia niniejszej informacji. Szacowanie strat może odbyć się wyłącznie przed zbiorem danej uprawy. Uprawy które podlegają zgłoszeniu tj. zboża jare, zboża ozime, krzewy owocowe, rośliny strączkowe, drzewa owocowe.

            Do wniosku producent rolny dołącza kserokopię wniosku o płatności bezpośrednie w celu informacji o powierzchni gospodarstwa rolnego oraz w przypadku posiadania zwierząt gospodarskich kopie zgłoszenia do systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt (IRZ). Do wniosku należy dołączyć wypis z rejestru gruntów celem ustalenia kategorii gleby na której prowadzona jest uprawa.

            Minimalna powierzchnia jednolitej uprawy na działce, na której zostały uszkodzone uprawy, nie może być mniejsza niż 0,1 ha, warunek ten nie dotyczy upraw pod osłonami.

            W przypadku niekompletnych lub nieprawidłowo wypełnionych wniosków Wójt będzie wzywał poszkodowanego do uzupełnienia wniosku bądź odmówi przyjęcia wraz z podaniem uzasadnienia.

            Producenci rolni, którzy ponieśli straty w produkcji rolnej spowodowane niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi, mogą ubiegać się o pomoc ze strony państwa zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 27 stycznia 2015 r. w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (Dz. U. z 2015r. poz. 187 z późn. zm.) mogą ubiegać się o kredyty preferencyjne na wznowienie produkcji w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej w której wystąpiły szkody spowodowane przez suszę, grad, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, powódź, huragan, piorun, obsunięcie się ziemi lub lawinę w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich.

            Kredyty na wznowienie produkcji w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej są udzielane bezpośrednio po wystąpieniu szkód spowodowanych niekorzystnym zjawiskiem atmosferycznym, tj. najbliższym cyklu produkcyjnym i nie później niż 12 miesięcy od daty oszacowania szkód przez komisję.

            Inne formy pomocy dla poszkodowanych rolników – sposób postępowania zgodnie z obowiązującymi przepisami (np.: zasiłki celowe, programy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa).

 

Załączniki:

  1. Wniosek o oszacowanie szkód powstałych w wyniku niekorzystnego zjawiska atmosferycznego w gospodarstwie.
  2. Informacja o przetwarzanych danych.

Wszelkie informacje dotyczące suszy można uzyskać na stronie internetowej www.susza.iung.pulawy.pl oraz czkw.kielce.uw.gov.pl

czytano: 512 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 02 lipca 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 19
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Góry Świętokrzyskie Andrzej Gąsior Turystyka Nowa Słupia Kielce Dymarki Dębniak Stara Słupia Baszowice Emeryk Łysa Góra Rekreacja Rudki Św. Krzyż Milanowska Wólka Jeleniów
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

1 stycznia 2019 - Nowa Słupia MIASTEM

więcej