Gmina Gidle

Burmistrz Miasta i Gminy
Nowa Słupia 

ANDRZEJ GĄSIOR

 Urząd Miasta i  Gminy
w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 18 lutego 2019 r., imieniny obchodzą: Szymona, Konstancji
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Rubik byłby z nich dumny

Rubik byłby z nich dumny

wielkość tekstu:A | A | A

Kilkudziesięciu zawodników z całej Polski przyjechało do Nowej Słupi, by wziąć udział w Ogólnopolskich Zawodach w Układaniu Kostki Rubika Na Czas. Do konkursu przystąpiła liczna reprezentacja naszej gminy.

Choć chyba każdy z nas miał przynajmniej raz w życiu w rękach kostkę Rubika, to już nie każdy potrafi ją ułożyć, a na pewno nie w czasie krótszym niż... 10 sekund! Uczestnikom wczorajszych zawodów (czwartek 5 czerwca 2018), osiągnięcie takiego wyniku, nie sprawiało większego problemu.

Do Nowej Słupi przyjechali miłośnicy układania kostki Rubika z całego kraju. - Są mieszkańcy Lublina, Kielc, Radomia, Mielca, Warszawy czy Świdnika – wymieniał Piotr Tokarski zawodnik i współorganizator imprezy. Choć na starcie można było zobaczyć głównie młode osoby – przeważnie nastolatków, to mógł w nich wziąć udział każdy. - W tej dyscyplinie nie ma ani ograniczeń wiekowych ani podziału na kategorie w zależności od tego ile ktoś ma lat – mówił Piotr Tokarski.

Biorący udział w zawodach układali na czas nie tylko tę najbardziej znaną kostkę Rubika 3x3x3, ale także jej zmodyfikowane wersje – większą 4x4x4, tę w kształcie piramidy i wiele innych, o których istnieniu przeciętny Kowalski może nie zdawać sobie nawet sprawy.

Walczącym o tytuł najlepszego zawodnika przyglądał się Andrzej Gąsior, wójt Gminy Nowa Słupia.

- Cieszę się, że kolejna impreza w randze ogólnopolskiej zagościła w naszej gminie – mówił w kuluarach. Chwalił przy tym młodzież, która rezygnuje z pasywnej formy spędzania czasu przed telewizorem czy komputerem po to, by uczyć się kolejnych algorytmów układania kolorowej kostki. Obecność wójta nie dziwi, wszak ranga imprezy wysoka i kibicować było komu, bo w zawodach wystartowała spora grupa mieszkańców naszej gminy.

W śród nich Oliwia Jaworska, która wzięła na swoje barki ciężar zorganizowania zawodów w Nowej Słupi, w czym dzielnie pomagała jaj mama.

Oliwia ma już na swoim koncie rekord Polski w Skewb (2.62 sek.) w kategorii kobiet. - Trenuję od roku i trzech miesięcy. Wszystko za sprawą youtubera, który prezentował w internecie swoje umiejętności. Układam kostkę Rubika w każdej wolnej chwili, a teraz w wakacje, praktycznie non-stop. Trzeba dużo ćwiczyć, uczyć się nowych algorytmów, aby wygrywać – mówiła w czasie zawodów. Niestety nie udało się jej zająć miejsca na podium, choć wywalczyła wysokie czwarte miejsce.

Wyniki Ogólnopolskich Zawodów w Układaniu Kostki Rubika Na Czas dostępne są na stronie internetowej cubecomps.com w zakładce Project Nowa Słupia 2018

 

20 zawodników wzięło udział w  Ogólnopolskich Zawodach w Układaniu Kostki Rubika Na Czas, które odbyły się w hali sportowej w Nowej Słupi.

Piotr Tokarski z Lublina w kilku konkurencjach zajmował najwyższe miejsce na podium.

Wójt Andrzej Gąsior z podziwem patrzył jak szybko układa kostkę Oliwia Jaworska.

Wójt Andrzej Gąsor z ekipą z Nowej Słupi (zawodnicy i wolontariusze).

czytano: 856 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 06 lipca 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 19
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Jeleniów Rudki Turystyka Łysa Góra Stara Słupia Kielce Góry Świętokrzyskie Emeryk Św. Krzyż Milanowska Wólka Nowa Słupia Rekreacja Andrzej Gąsior Baszowice Dębniak Dymarki
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

1 stycznia 2019 - Nowa Słupia MIASTEM

więcej