Gmina Gidle

Burmistrz Miasta i Gminy
Nowa Słupia 

ANDRZEJ GĄSIOR

 Urząd Miasta i  Gminy
w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 18 lutego 2019 r., imieniny obchodzą: Szymona, Konstancji
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Kolejne pieniądze z Unii dla Nowej Słupi

Kolejne pieniądze z Unii dla Nowej Słupi

wielkość tekstu:A | A | A

Związek Gór Świętokrzyskich otrzymał dofinansowanie na remonty zabytków na terenie Nowej Słupi, Łagowa, Bodzentyna, Pawłowa i Bieliny. Duża kwota, bo ponad 1,6 mln zł. trafi do gminy Nowa Słupia. 

Dzięki zdobytym pieniądzom zbudowana zostanie warownia oraz plac zabaw dla dzieci na terenie Centrum Kulturowo-Archeologicznego w Nowej Słupi. Modernizacji poddany zostanie budynek Opatówki (są też pieniądze na zagospodarowanie teren wokół niej), powstanie pasaż drewniany przy ul. Świętokrzyskiej, poddany zostanie modernizacji budynek Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich w Rudkach oraz przyległy teren.

W piątek 6 lipca w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach doszło do uroczystego przekazania umów na dofinansowanie powyższych przedsięwzięć.

To już kolejne duże inwestycje, które będą realizowane w naszej gminie za fundusze unijne. Kilka tygodni temu podpisano umowę na dofinansowanie budowy Parku Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich w Nowej Słupi. To pierwszy taki kompleks rekreacyjno-edukacyjny w kraju. Ma przyciągać turystów legendami świętokrzyskimi prezentowanymi przy użyciu najnowszych osiągnięć technologii multimedialnej. To będzie jedna z największych inwestycji w turystykę w historii Nowej Słupi. Jej wartość to ponad 21 milionów złotych.  Jeśli dołożymy do tego remont Muzeum Starożytnego Hutnictwa, inwestycja warta ponad 10 milionów złotych oraz planowaną budowę przez Świętokrzyski Park Narodowy Centrum Edukacji Przyrodniczej za ponad  20 milionów złotych, to mamy na terenie Nowej Słupi inwestycje na ponad 50 milionów złotych - mówi Andrzej Gąsior, wójt Gminy Nowa Słupia.

- Jestem przekonany, że to będzie koło zamachowe rozwoju turystyki w naszej gminie. Z pewnością zwiększy się ilość osób przyjeżdżających na nasz teren, ale przede wszystkim da turyście coś atrakcyjnego, coś co go zatrzyma u nas nie na godzinę czy, dwie ale znacznie dłużej – mówi Andrzej Gąsior,  wójt Gminy Nowa Słupia.

czytano: 637 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 09 lipca 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 15
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Rudki Emeryk Andrzej Gąsior Baszowice Dymarki Łysa Góra Rekreacja Dębniak Milanowska Wólka Turystyka Jeleniów Stara Słupia Nowa Słupia Św. Krzyż Góry Świętokrzyskie Kielce
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

1 stycznia 2019 - Nowa Słupia MIASTEM

więcej