Gmina Gidle

Burmistrz Miasta i Gminy
Nowa Słupia 

ANDRZEJ GĄSIOR

 Urząd Miasta i  Gminy
w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 18 lutego 2019 r., imieniny obchodzą: Szymona, Konstancji
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Rudki z "lotu ptaka".

Rudki z "lotu ptaka".

wielkość tekstu:A | A | A

 

 

Obecnie Rudki to wielki plac budowy.

A Rudki pięknieją każdego dnia.

 

 

Termomodernizacja budynków uźyteczności publicznej w Rudkach.


O maja do lipca 2018 r.  Wójt Gminy Nowa Słupia podpisywał umowy z wykonawcami na realizację  termomodernizacji  budynków użyteczności publicznej w Rudkach tj.

  • Termomodernizacja budynków Zespołu Szkół oraz  klubu sportowego w Rudkach z firmą Przedsiębiorstwo Przemysłowo – Usługowe “HOTEX” z Kielc cenę ryczałtową brutto 3 088 934,82 zł brutto.   
  • Termomodernizacja budynku ośrodka zdrowia w Rudkach z firmą Wytwórnia Materiałów Budowlanych „GMS” Spółka Jawna, Jarosław Gołda Wojciech Mąka za cenę ryczałtową brutto 853 440,57 zł
  • Termomodernizacja budynku Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich w Rudkach, z firmą  Wytwórnia Materiałów Budowlanych „GMS” Spółka Jawna, Jarosław Gołda Wojciech Mąka za cenę ryczałtową brutto 1 330 134,20 zł
  • Termomodernizacja budynku przedszkola w Rudkach z firmą Wytwórnia Materiałów Budowlanych „GMS” Spółka Jawna, Jarosław Gołda Wojciech Mąka za cenę ryczałtową brutto 1 234 850,97 zł

Termomodernizacja to przedsięwzięcie prowadzące przede wszystkim do poprawy efektywności energetycznej obiektów, przy równoczesnym zmniejszeniu kosztów ich eksploatacji, w których największy udział mają zazwyczaj wydatki związane z ogrzewaniem budynków.


Obecnie na obiektach trwają zaawansowane roboty termomodernizacyjne. Przewidziany termin zakończenia prac to wrzesień – październik 2018 r.

Zmodernizowane targowisko w Rudkach już w październiku.

W dniu 8 czerwca 2018 r. Wójt Gminy Andrzej Gąsior podpisał umowę na  modernizację Targowiska w Rudkach z firmą „AQUA – MK” Spółka z o.o z Kielc za cenę ryczałtową brutto 2 045 728,88 zł. 

Przebudowa targowiska pozwoli uporządkować około 0,5 ha przestrzeni handlowej tak, aby stworzyć godne warunki zarówno dla kupujących jak i sprzedających. W planach jest między innymi wykonanie wybrukowanych alejek, wzdłuż których staną stoiska handlowe. Dodatkowo powstanie  budynek, w którym znajdą toalety  i pomieszczenia gospodarcze. Wzdłuż ogrodzenia od ogródków działkowych wybudowany zostanie parking na 32 miejsca postojowe, w tym dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych. Uwzględniono także wykorzystanie energii słonecznej przy oświetleniu terenu. Dzięki inwestycji, jedno z bardziej zaniedbanych miejsc w Rudkach, w końcu zyska estetyczny wygląd i ma realną szansę zostać nowoczesną wizytówką Gminy Nowa Słupia.

Planowany termin zakończenia prac to 30 października tego roku.

W związku z prowadzonymi pracami mogą wystąpić pewne przejściowe utrudnienia, za które z góry przepraszamy. Mamy nadzieję, że poprawa jakości targowiska wynagrodzi Państwu te chwilowe niedogodności.Jednocześnie pragniemy Państwa zapewnić, że po modernizacji targowiska koszt wynajmu powierzchni handlowej targowiska nie ulegnie podwyższeniu.

 

 

czytano: 745 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 10 lipca 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 11
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Turystyka Milanowska Wólka Dymarki Nowa Słupia Św. Krzyż Góry Świętokrzyskie Emeryk Rudki Rekreacja Andrzej Gąsior Stara Słupia Dębniak Baszowice Jeleniów Łysa Góra Kielce
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

1 stycznia 2019 - Nowa Słupia MIASTEM

więcej