Skróty klawiszowe:

WYPOCZYNEK W GÓRACH

Strona główna » Aktualności » WYPOCZYNEK W GÓRACH

wielkość tekstu: A | A | A

W tym roku, w dniach 10 -14 lipca, dzieci i młodzież ze szkół z terenu Gminy Nowa Słupia, zrzeszeni w Scholi Parafialnej i Liturgicznej Służbie Ołtarza wypoczywali na wakacjach w miejscowości Małe Ciche k/Zakopanego. Grupa 29 dzieci i młodzieży zamieszkała w Domu Wypoczynkowym „Panorama”. Kierownikiem wyjazdu był ks. Stanisław Bożętka – katecheta i wikariusz parafii w Nowej Słupi.

<Wspaniały był nasz tegoroczny pobyt w górach. Mieliśmy cały czas dobrą pogodę. To sprawiło, że rozpierała nas energia i byliśmy zawsze uśmiechnięci, a ten uśmiech udzielał się naszym opiekunom: ks. Stasiowi, Madzi i Kasi. Przy naszym domu był basen, w którym do woli mogliśmy się pluskać. Jak co roku korzystaliśmy z wodnego masażu oraz zjeżdżalni na Chochołowskich Termach, największych na Podhalu. Ważnym dniem w naszym programie był czwartek. Rano przyjechał do nas p. Bartek Missala, przewodnik górski. Po śniadaniu wyruszyliśmy na górskie szlaki. Z Wierchu Poroniec zielonym szlakiem doszliśmy do Rusinowej Polany, następnie niebieskim zeszliśmy do sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr na Wiktorówkach. Tam pokłoniliśmy się Panu Jezusowi i Maryi. Po krótkim odpoczynku, znów zielonym szlakiem, zaatakowaliśmy szczyt Gęsia Szyja na wysokości 1490 m. Przed nami ukazał się piękny widok Tatr Wysokich po słowackiej stronie (Gerlach, Rysy). Po nasyceniu naszych oczu pięknem gór doszliśmy do Waksmundzkiej Równi, by czerwonym zejść pod Polaną pod Wołoszynem do Wodogrzmotów Mickiewicza. Przez 6,5 godziny pokonaliśmy 16 km po górach.  Sił nie brakło, bo kucharki – gotując pyszności - bardzo dobrze dbały o nasze żołądki. Wieczorem przybyła do nas kapela góralska, słuchaliśmy pieśni góralskich, niektórzy z nas probowali uczyć się tańców góralskich i grać na skrzypkach oraz kontrabasie.  W Izbie Regionalnej w Murzasichle pan Adam Gąsienica opowiadał nam o zwyczajach góralskich, o historii regionu. Zagrał na wielu instrumentach muzycznych, typowo góralskich. Nie brakowało humoru. Dzieci przygotowały także pogodny wieczorek, były tańce, skecze i zabawy. Spacerowaliśmy także po Krupówkach. Codziennie na podsumowanie dnia ks. Stanisław miał do nas „słówko wieczorne”. W sobotę po mszy świętej wyjechaliśmy w drogę powrotną.>

                                                                                                        Uczestnicy

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować tegoroczny wakacyjny wyjazd, który zapamiętamy na długo. Dziękujemy Gminie Nowa Słupia za dofinansowanie naszego projektu, szczególnie p. Danucie Żebrowskiej – przewodniczącej Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

                                                                                                       Schola i Ministranci

czytano: 756 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2018-07-17 20:02:12

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna