Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
niedziela 16 grudnia 2018 r., imieniny obchodzą: Albin, Sebastian
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Strażacy Ochotnicy ze Starej Słupi pokazali moc.

Strażacy Ochotnicy ze Starej Słupi pokazali moc.

wielkość tekstu:A | A | A

Druhowie z OSP Stara Słupia wygrali Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, które odbyły się w niedzielę 22 lipca na stadionie GKS w Rudkach. Drugie miejsce wywalczyły Mirocice, a trzecie Włochy.

W tegorocznych zawodach wystartowało pięć jednostek z terenu gminy Nowa Słupia. „Walkowerem” musieli oddać pole strażacy z Paprocic. Nie dotarli bowiem na zawody z powodu awarii sprzętu. W tej sytuacji w szranki o miano najlepszej jednostki stanęły reprezentacje OSP z: Nowej Słupi, Starej Słupi, Mirocic, Sosnówki oraz Włoch.

Rywalizowano w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe.

Po pierwszej konkurencji prowadzili druhowie ze Starej Słupi. Za nimi ze stratą blisko pięciu sekund uplasowali się strażacy z Mirocic. Trzecie miejsce wywalczyli reprezentanci jednostki w Nowej Słupi. Sporego pecha w tej konkurencji mieli druhowie z OSP Włochy. Jeden z zawodników podczas biegu po równoważni pośliznął się i spadł z belki. Utykając na jedną nogę dobiegł do zmiennika, jednak miało to poważne konsekwencje. Sztafeta ukończyła bieg z najgorszym wynikiem 80 sekund, a ponadto sędziowie doliczyli 10 punktów karnych.

W drugiej konkurencji strażacy z OSP Włochy dali jednak z siebie wszystko. Nadrobili straty i ostatecznie zakończyli zawody wywalczywszy sobie miejsce na podium.

Zawody wygrali druhowie ze Starej Słupi, drugie miejsce zajęli strażacy z Mirocic, a trzecie reprezentacja OSP Włochy. Na kolejnych lokatach uplasowały się reprezentacje Nowej Słupi i Sosnówki.

Warto w tym miejscu zaznaczyć że druhowie ze Starej Słupi już kilka lat z rzędu wygrywają Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze.

- Cieszę się, że w turnieju biorą udział praktycznie wszystkie jednostki z naszej gminy. Nie zawsze tak było. Jako wójt odpowiadam za sprawność bojową Ochotniczych Straży Pożarnych. Te zawody są doskonałą okazją na sprawdzenie umiejętności naszych druhów. Gratuluję, a Gminnemu Klubowi Sportowemu dziękuję za udostępnienie boiska na którym rozegrano zawody – powiedział Andrzej Gąsior, wójt Gminy Nowa Słupia.

czytano: 613 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 24 lipca 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 6
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Baszowice Św. Krzyż Łysa Góra Nowa Słupia Kielce Stara Słupia Dębniak Emeryk Jeleniów Rudki Milanowska Wólka Turystyka Rekreacja Andrzej Gąsior Góry Świętokrzyskie Dymarki
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

1 stycznia 2019 - Nowa Słupia MIASTEM

więcej