Skróty klawiszowe:

Strażacy Ochotnicy ze Starej Słupi pokazali moc.

Strona główna » Aktualności » Strażacy Ochotnicy ze Starej Słupi pokazali moc.

wielkość tekstu: A | A | A

Druhowie z OSP Stara Słupia wygrali Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, które odbyły się w niedzielę 22 lipca na stadionie GKS w Rudkach. Drugie miejsce wywalczyły Mirocice, a trzecie Włochy.

W tegorocznych zawodach wystartowało pięć jednostek z terenu gminy Nowa Słupia. „Walkowerem” musieli oddać pole strażacy z Paprocic. Nie dotarli bowiem na zawody z powodu awarii sprzętu. W tej sytuacji w szranki o miano najlepszej jednostki stanęły reprezentacje OSP z: Nowej Słupi, Starej Słupi, Mirocic, Sosnówki oraz Włoch.

Rywalizowano w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe.

Po pierwszej konkurencji prowadzili druhowie ze Starej Słupi. Za nimi ze stratą blisko pięciu sekund uplasowali się strażacy z Mirocic. Trzecie miejsce wywalczyli reprezentanci jednostki w Nowej Słupi. Sporego pecha w tej konkurencji mieli druhowie z OSP Włochy. Jeden z zawodników podczas biegu po równoważni pośliznął się i spadł z belki. Utykając na jedną nogę dobiegł do zmiennika, jednak miało to poważne konsekwencje. Sztafeta ukończyła bieg z najgorszym wynikiem 80 sekund, a ponadto sędziowie doliczyli 10 punktów karnych.

W drugiej konkurencji strażacy z OSP Włochy dali jednak z siebie wszystko. Nadrobili straty i ostatecznie zakończyli zawody wywalczywszy sobie miejsce na podium.

Zawody wygrali druhowie ze Starej Słupi, drugie miejsce zajęli strażacy z Mirocic, a trzecie reprezentacja OSP Włochy. Na kolejnych lokatach uplasowały się reprezentacje Nowej Słupi i Sosnówki.

Warto w tym miejscu zaznaczyć że druhowie ze Starej Słupi już kilka lat z rzędu wygrywają Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze.

- Cieszę się, że w turnieju biorą udział praktycznie wszystkie jednostki z naszej gminy. Nie zawsze tak było. Jako wójt odpowiadam za sprawność bojową Ochotniczych Straży Pożarnych. Te zawody są doskonałą okazją na sprawdzenie umiejętności naszych druhów. Gratuluję, a Gminnemu Klubowi Sportowemu dziękuję za udostępnienie boiska na którym rozegrano zawody – powiedział Andrzej Gąsior, wójt Gminy Nowa Słupia.

czytano: 640 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2018-07-24 12:02:47

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna