Skróty klawiszowe:

Pieniądze dla sołectw

Strona główna » Aktualności » Pieniądze dla sołectw

wielkość tekstu: A | A | A

55 sołectw z terenu powiatu kieleckiego otrzymało dofinansowanie w ramach pilotażowego „Programu dla sołectw”. Wśród nich znalazły się trzy z terenu gminy Nowa Słupia: Paprocice, Rudki i Serwis.

 Do rozdania było 270 tysięcy złotych. Sołtysi mogli ubiegać się maksymalnie o kwotę 5 tys. zł. - Dofinansowanie otrzymało ponad pięćdziesiąt sołectw, ale wniosków było dwa razy więcej – mówił podczas uroczystości podpisania umów i wręczenia symbolicznych czeków Michał Godowski, starosta kielecki. - Tworząc ten program chcieliśmy docenić ciężką pracę sołtysów i wspomóc zadania na które często brakuje pieniędzy – podkreślał starosta.

W gronie tych którzy wczoraj (1 sierpnia) odebrali czeki na kwotę 5 tys. zł. znaleźli się sołtysi z gminy Nowa Słupia. Stojący na czele Paprocic Jan Sitarski pozyskał pieniądze na modernizację i doposażenie placu zabaw przy szkole w swojej miejscowości. - Dzieci na pewno się ucieszą, mieszkańcy  również - mówił podczas uroczystości w Starostwie Powiatowym. Dziękował przy tym wójtowi Andrzejowi Gąsiorowi za uregulowanie spraw własnościowych terenów szkolnych.

Grzegorz Marczewski, sołtys Rudek za zdobyte pieniądze z powiatu doposaży Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich. - Kupimy lodówko-zamrażarkę, blat kuchenny ze stali nierdzewnej oraz komplet garnków z przeznaczeniem na potrzeby naszego Koła Gospodyń Wiejskich. Żałuję, że Rada Gminy nie uchwaliła funduszu sołeckiego. Gdyby go nie zabrała moglibyśmy zrobić w sołectwie znacznie więcej – mówił sołtys Marczewski. Dziękował przy tym radzie sołeckiej i wójtowi Gąsiorowi za pomoc w zdobyciu pieniędzy z powiatu.

Z kolei Jan Czaja, sołtys sołectwa Serwis pozyskane pieniądze zamierza przeznaczyć na zakup nowych strojów dla Chełmowianek. Panie prężnie działają i odnoszą duże sukcesy. Warto je docenić. Nowe stroje otrzyma także kapela – informował sołtys Czaja.

Wraz z sołtysami na uroczystość w starostwie pojechał wójt Andrzej Gąsior oraz skarbnik gminy Danuta Fijas.

czytano: 769 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2018-08-02 10:56:13

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna