Gmina Gidle

Burmistrz Miasta i Gminy
Nowa Słupia 

ANDRZEJ GĄSIOR

 Urząd Miasta i  Gminy
w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
piątek 22 lutego 2019 r., imieniny obchodzą: Marty, Małgorzaty
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Pieniądze dla sołectw

Pieniądze dla sołectw

wielkość tekstu:A | A | A

55 sołectw z terenu powiatu kieleckiego otrzymało dofinansowanie w ramach pilotażowego „Programu dla sołectw”. Wśród nich znalazły się trzy z terenu gminy Nowa Słupia: Paprocice, Rudki i Serwis.

 Do rozdania było 270 tysięcy złotych. Sołtysi mogli ubiegać się maksymalnie o kwotę 5 tys. zł. - Dofinansowanie otrzymało ponad pięćdziesiąt sołectw, ale wniosków było dwa razy więcej – mówił podczas uroczystości podpisania umów i wręczenia symbolicznych czeków Michał Godowski, starosta kielecki. - Tworząc ten program chcieliśmy docenić ciężką pracę sołtysów i wspomóc zadania na które często brakuje pieniędzy – podkreślał starosta.

W gronie tych którzy wczoraj (1 sierpnia) odebrali czeki na kwotę 5 tys. zł. znaleźli się sołtysi z gminy Nowa Słupia. Stojący na czele Paprocic Jan Sitarski pozyskał pieniądze na modernizację i doposażenie placu zabaw przy szkole w swojej miejscowości. - Dzieci na pewno się ucieszą, mieszkańcy  również - mówił podczas uroczystości w Starostwie Powiatowym. Dziękował przy tym wójtowi Andrzejowi Gąsiorowi za uregulowanie spraw własnościowych terenów szkolnych.

Grzegorz Marczewski, sołtys Rudek za zdobyte pieniądze z powiatu doposaży Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich. - Kupimy lodówko-zamrażarkę, blat kuchenny ze stali nierdzewnej oraz komplet garnków z przeznaczeniem na potrzeby naszego Koła Gospodyń Wiejskich. Żałuję, że Rada Gminy nie uchwaliła funduszu sołeckiego. Gdyby go nie zabrała moglibyśmy zrobić w sołectwie znacznie więcej – mówił sołtys Marczewski. Dziękował przy tym radzie sołeckiej i wójtowi Gąsiorowi za pomoc w zdobyciu pieniędzy z powiatu.

Z kolei Jan Czaja, sołtys sołectwa Serwis pozyskane pieniądze zamierza przeznaczyć na zakup nowych strojów dla Chełmowianek. Panie prężnie działają i odnoszą duże sukcesy. Warto je docenić. Nowe stroje otrzyma także kapela – informował sołtys Czaja.

Wraz z sołtysami na uroczystość w starostwie pojechał wójt Andrzej Gąsior oraz skarbnik gminy Danuta Fijas.

czytano: 726 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 02 sierpnia 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 9
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Andrzej Gąsior Emeryk Turystyka Dębniak Rudki Jeleniów Łysa Góra Stara Słupia Dymarki Milanowska Wólka Rekreacja Kielce Nowa Słupia Góry Świętokrzyskie Baszowice Św. Krzyż
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

1 stycznia 2019 - Nowa Słupia MIASTEM

więcej