Gmina Gidle

Burmistrz Miasta i Gminy
Nowa Słupia 

ANDRZEJ GĄSIOR

 Urząd Miasta i  Gminy
w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
piątek 22 lutego 2019 r., imieniny obchodzą: Marty, Małgorzaty
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Dziesiątki tysięcy złotych dla gminy Nowa ...

Dziesiątki tysięcy złotych dla gminy Nowa Słupia.

wielkość tekstu:A | A | A

Kolejne kilkadziesiąt tysięcy złotych pozyskała gmina Nowa Słupia z Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. Za te pieniądze powstanie droga dojazdowa do pól w Starej Słupi. Zrealizowanych zostanie także kilka projektów kulturalnych.

Wczoraj (3 sierpnia) w Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach Piotr Żołądek, członek zarządu województwa świętokrzyskiego podpisał z przedstawicielami gmin powiatu kieleckiego umowy na dofinansowanie budowy dróg dojazdowych do pól oraz projektów realizowanych w ramach tak zwanej Małej Odnowy Wsi.

NA DROGĘ DO PÓL

Andrzej Gąsior, wójt Nowej Słupi podpisał w tym dniu z wicemarszałkiem cztery umowy, w ramach których samorząd województwa zobowiązuje się wesprzeć finansowo zadania realizowane na terenie naszej gminy.

Na budowa drogi dojazdowej do pól Stara Słupia Podchełmie – Stara Słupia Winnica z budżetu województwa dostaniemy 45 tys. zł. W myśl porozumienia do końca tego roku ma powstać droga o długości 390 metrów bieżących.

NA IZBĘ PAMIĘCI I STROJE

W ramach „Małej odnowy wsi” gmina Nowa Słupia pozyskała pieniądze na trzy projekty:

-        Stworzenie Izby Pamięci w Rudkach, w której prezentowane będą pamiątki po działającej tam niegdyś kopalni. Za kwotę 7,5 tys. zł. zakupione zostaną gabloty i tym podobne wyposażenie. Izba będzie się mieściła w budynku przy ul. Spółdzielczej. Wniosek o dofinansowanie złożyło  Stowarzyszenie Przyjaciół Rudek.

-        Zakup instrumentu – akordeonu oraz strojów ludowych dla zespołu Modrzewianki. Wniosek o dotację złożyli członkowie zespołu i pozyskali 7.5 tys. zł.

-        Zakup epokowych strojów, które będą mogli założyć uczestnicy tegorocznych Dymarek i pójść w nich w korowodzie będącym jednym z elementów imprezy. Wniosek o dofinansowanie kupna 16 kompletów męskich i 16 kompletów damskich złożyło Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich. Pozyskało na ten cel 7,5 tys. zł.

 

czytano: 782 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 03 sierpnia 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 8
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Stara Słupia Łysa Góra Nowa Słupia Rudki Dymarki Rekreacja Góry Świętokrzyskie Dębniak Milanowska Wólka Andrzej Gąsior Emeryk Św. Krzyż Jeleniów Turystyka Kielce Baszowice
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

1 stycznia 2019 - Nowa Słupia MIASTEM

więcej