Skróty klawiszowe:

Dziesiątki tysięcy złotych dla gminy Nowa Słupia.

Strona główna » Aktualności » Dziesiątki tysięcy złotych dla gminy Nowa Słupia.

wielkość tekstu: A | A | A

Kolejne kilkadziesiąt tysięcy złotych pozyskała gmina Nowa Słupia z Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. Za te pieniądze powstanie droga dojazdowa do pól w Starej Słupi. Zrealizowanych zostanie także kilka projektów kulturalnych.

Wczoraj (3 sierpnia) w Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach Piotr Żołądek, członek zarządu województwa świętokrzyskiego podpisał z przedstawicielami gmin powiatu kieleckiego umowy na dofinansowanie budowy dróg dojazdowych do pól oraz projektów realizowanych w ramach tak zwanej Małej Odnowy Wsi.

NA DROGĘ DO PÓL

Andrzej Gąsior, wójt Nowej Słupi podpisał w tym dniu z wicemarszałkiem cztery umowy, w ramach których samorząd województwa zobowiązuje się wesprzeć finansowo zadania realizowane na terenie naszej gminy.

Na budowa drogi dojazdowej do pól Stara Słupia Podchełmie – Stara Słupia Winnica z budżetu województwa dostaniemy 45 tys. zł. W myśl porozumienia do końca tego roku ma powstać droga o długości 390 metrów bieżących.

NA IZBĘ PAMIĘCI I STROJE

W ramach „Małej odnowy wsi” gmina Nowa Słupia pozyskała pieniądze na trzy projekty:

-        Stworzenie Izby Pamięci w Rudkach, w której prezentowane będą pamiątki po działającej tam niegdyś kopalni. Za kwotę 7,5 tys. zł. zakupione zostaną gabloty i tym podobne wyposażenie. Izba będzie się mieściła w budynku przy ul. Spółdzielczej. Wniosek o dofinansowanie złożyło  Stowarzyszenie Przyjaciół Rudek.

-        Zakup instrumentu – akordeonu oraz strojów ludowych dla zespołu Modrzewianki. Wniosek o dotację złożyli członkowie zespołu i pozyskali 7.5 tys. zł.

-        Zakup epokowych strojów, które będą mogli założyć uczestnicy tegorocznych Dymarek i pójść w nich w korowodzie będącym jednym z elementów imprezy. Wniosek o dofinansowanie kupna 16 kompletów męskich i 16 kompletów damskich złożyło Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich. Pozyskało na ten cel 7,5 tys. zł.

 

czytano: 831 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2018-08-03 14:55:03

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna