Gmina Gidle

Burmistrz Miasta i Gminy
Nowa Słupia 

ANDRZEJ GĄSIOR

 Urząd Miasta i  Gminy
w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
piątek 22 lutego 2019 r., imieniny obchodzą: Marty, Małgorzaty
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Niepowtarzalna konferencja odnośnie organizacji ...

Niepowtarzalna konferencja odnośnie organizacji 52 Dymarek w Nowej Słupi

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 6 sierpnia 2018r. w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej w Kielcach odbyła się specjalnie zaaranżowana konferencja prasowa podczas, której przedstawiciele Regionalnej Organizacji Turystycznej Prezes ROT  - Jacek Kowalczyk, Dyrektor Biura Zarządu ROT – Małgorzata Wilk-Grzywna oraz zaproszeni goście Marszałek Województwa Świętokrzyskiego – Adam Jarubas, Wójt Gminy Nowa Słupia – Andrzej Gąsior oraz Dyrektor Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich – Piotr Sepioło w specjalnie przygotowanych strojach zapraszali na 52 Dymarki w Nowej Słupi.

Cała konferencja była nie lada niespodzianką dla zaproszonych mediów ponieważ zaaranżowana była na wzór domostwa barbarzyńców sprzed 2000 lat, przenosząc jednocześnie wszystkich uczestników w czasy kiedy lud starożytnych hutników zajmował się wytopem żelaza u podnóża Gór Świętokrzyskich.

Podczas konferencji zaprezentowano specjalnie przygotowaną z okazji Dymarek przez Pocztę Polską kartkę pocztową oraz okazjonalny stempel, które będą sprzedawane podczas trwania imprezy.

Wójt Gminy Andrzej Gąsior oraz Dyrektor Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich Piotr Sepioło przedstawili zaproszonym gościom szereg atrakcji, które będą czekać na wszystkich, którzy zdecydują się uczestniczyć w tegorocznych Dymarkach. Do największych należą specjalnie przygotowane prezentacje archeologiczne oraz inscenizacje. Odbędzie się również Świętokrzyski Festiwal Kultury Ludowej, w którym udział zadeklarowało prawie 100 podmiotów wykonawczych z całego Województwa Świętokrzyskiego.

Największymi gwiazdami tegorocznych 52 Dymarek będą zespoły Dżem, Power Play, Tacy Sami, Pozytywnie Nakręceni i wyczekiwany przez wielu fanów… Sławomir  - zapowiada Dyrektor Piotr Sepioło.

Jeśli ktoś chce się dowiedzieć kim byli starożytni mieszkańcy naszego regionu, co uprawiali na polach, co hodowali, co jedli, jak się ubierali, czym się zajmowali w wolnych chwilach, jak żyli 2000 lat temu zapraszamy na Dymarki – dodaje  Wójt Gminy Nowa Słupia, Andrzej Gąsior.

czytano: 580 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 07 sierpnia 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 9
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Kielce Nowa Słupia Emeryk Dębniak Św. Krzyż Milanowska Wólka Góry Świętokrzyskie Rudki Rekreacja Baszowice Andrzej Gąsior Łysa Góra Stara Słupia Turystyka Jeleniów Dymarki
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

1 stycznia 2019 - Nowa Słupia MIASTEM

więcej