Skróty klawiszowe:

Niepowtarzalna konferencja odnośnie organizacji 52 Dymarek w Nowej Słupi

Strona główna » Aktualności » Niepowtarzalna konferencja odnośnie organizacji 52 Dymarek w Nowej Słupi

wielkość tekstu: A | A | A

W dniu 6 sierpnia 2018r. w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej w Kielcach odbyła się specjalnie zaaranżowana konferencja prasowa podczas, której przedstawiciele Regionalnej Organizacji Turystycznej Prezes ROT  - Jacek Kowalczyk, Dyrektor Biura Zarządu ROT – Małgorzata Wilk-Grzywna oraz zaproszeni goście Marszałek Województwa Świętokrzyskiego – Adam Jarubas, Wójt Gminy Nowa Słupia – Andrzej Gąsior oraz Dyrektor Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich – Piotr Sepioło w specjalnie przygotowanych strojach zapraszali na 52 Dymarki w Nowej Słupi.

Cała konferencja była nie lada niespodzianką dla zaproszonych mediów ponieważ zaaranżowana była na wzór domostwa barbarzyńców sprzed 2000 lat, przenosząc jednocześnie wszystkich uczestników w czasy kiedy lud starożytnych hutników zajmował się wytopem żelaza u podnóża Gór Świętokrzyskich.

Podczas konferencji zaprezentowano specjalnie przygotowaną z okazji Dymarek przez Pocztę Polską kartkę pocztową oraz okazjonalny stempel, które będą sprzedawane podczas trwania imprezy.

Wójt Gminy Andrzej Gąsior oraz Dyrektor Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich Piotr Sepioło przedstawili zaproszonym gościom szereg atrakcji, które będą czekać na wszystkich, którzy zdecydują się uczestniczyć w tegorocznych Dymarkach. Do największych należą specjalnie przygotowane prezentacje archeologiczne oraz inscenizacje. Odbędzie się również Świętokrzyski Festiwal Kultury Ludowej, w którym udział zadeklarowało prawie 100 podmiotów wykonawczych z całego Województwa Świętokrzyskiego.

Największymi gwiazdami tegorocznych 52 Dymarek będą zespoły Dżem, Power Play, Tacy Sami, Pozytywnie Nakręceni i wyczekiwany przez wielu fanów… Sławomir  - zapowiada Dyrektor Piotr Sepioło.

Jeśli ktoś chce się dowiedzieć kim byli starożytni mieszkańcy naszego regionu, co uprawiali na polach, co hodowali, co jedli, jak się ubierali, czym się zajmowali w wolnych chwilach, jak żyli 2000 lat temu zapraszamy na Dymarki – dodaje  Wójt Gminy Nowa Słupia, Andrzej Gąsior.

czytano: 631 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2018-08-07 14:44:38

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna