Skróty klawiszowe:

Umowy podpisane. Kanalizacja i wodociąg za miliony.

Strona główna » Aktualności » Umowy podpisane. Kanalizacja i wodociąg za miliony.

wielkość tekstu: A | A | A

Rusza wielka inwestycja w gminie Nowa Słupia.

Ludzie czekali na nią kilkanaście lat !!!

 Kilkanaście kilometrów kanalizacji sanitarnej oraz kilka kilometrów sieci wodociągowej powstanie w gminie Nowa Słupia. Prace mają się rozpocząć lada dzień i zakończyć w 2020 roku.

Wójt Andrzej Gąsior podpisał właśnie umowy na realizację obu zadań. Za kwotę 13,3 miliona złotych wybudowana zostanie kanalizacja w trzech miejscowościach: Cząstków, Pokrzywianka oraz Stara Słupia. Przetarg wygrała firma Budomont, posiadająca duże doświadczenie w branży. - Od 24 lat zajmujemy się wyłącznie budowaniem sieci kanalizacyjnych oraz oczyszczalni ścieków. Znamy region świętokrzyski. Kanalizowaliśmy cały Staszów oraz wymienialiśmy instalację pod sandomierskim rynkiem. Zawsze dotrzymujemy terminów – zapewniał Robert Krakowski, prezes firmy Budomont, która wygrała przetarg na realizację zadania. W tym roku mają powstać pierwsze trzy kilometry sieci, reszta będzie oddana do użytku w 2020 roku.

- Ludzie czekali na tę inwestycję kilkanaście lat. Chcą budować nowe domy, zakładać agroturystykę, tymczasem brak kanalizacji blokuje rozwój gminy – mówił wójt Gąsior.

Równocześnie podpisano umowę na budowę kilku odcinków wodociągów. Wymieniona zostanie główna magistrala zasilająca gminę o średnicy 400 mm, na odcinku od Woli Zamkowej do Milanowskiej Wólki (wartość inwestycji to ok. 3,5 mln zł) oraz powstaną trzy wodociągi (ul. Starachowicka w Rudkach, ul. Kwiatowa w Nowej Słupi oraz Kapkaz-Trzcianka) z terminem realizacji do 15 grudnia br.

- To jest wielki dzień dla mieszkańców miejscowości, które reprezentuję. Z wielkim entuzjazmem przyszedłem do urzędu, by wziąć udział w podpisaniu tych umów. Przez trzy kadencje starałem się by inwestycja została zrealizowana i wreszcie nadszedł ten dzień – mówił Rafał Piasecki, radny reprezentujący Cząstków i Pokrzywiankę.

- Tylko dzięki staraniom i determinacji wójta Gąsiora ta kanalizacja po tylu latach starań powstanie – dodał radny Jerzy Roman.

 

czytano: 832 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2018-09-07 11:11:18

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna