Gmina Gidle

Burmistrz Miasta i Gminy
Nowa Słupia 

ANDRZEJ GĄSIOR

 Urząd Miasta i  Gminy
w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 18 lutego 2019 r., imieniny obchodzą: Szymona, Konstancji
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Umowy podpisane. Kanalizacja i wodociąg za ...

Umowy podpisane. Kanalizacja i wodociąg za miliony.

wielkość tekstu:A | A | A

Rusza wielka inwestycja w gminie Nowa Słupia.

Ludzie czekali na nią kilkanaście lat !!!

 Kilkanaście kilometrów kanalizacji sanitarnej oraz kilka kilometrów sieci wodociągowej powstanie w gminie Nowa Słupia. Prace mają się rozpocząć lada dzień i zakończyć w 2020 roku.

Wójt Andrzej Gąsior podpisał właśnie umowy na realizację obu zadań. Za kwotę 13,3 miliona złotych wybudowana zostanie kanalizacja w trzech miejscowościach: Cząstków, Pokrzywianka oraz Stara Słupia. Przetarg wygrała firma Budomont, posiadająca duże doświadczenie w branży. - Od 24 lat zajmujemy się wyłącznie budowaniem sieci kanalizacyjnych oraz oczyszczalni ścieków. Znamy region świętokrzyski. Kanalizowaliśmy cały Staszów oraz wymienialiśmy instalację pod sandomierskim rynkiem. Zawsze dotrzymujemy terminów – zapewniał Robert Krakowski, prezes firmy Budomont, która wygrała przetarg na realizację zadania. W tym roku mają powstać pierwsze trzy kilometry sieci, reszta będzie oddana do użytku w 2020 roku.

- Ludzie czekali na tę inwestycję kilkanaście lat. Chcą budować nowe domy, zakładać agroturystykę, tymczasem brak kanalizacji blokuje rozwój gminy – mówił wójt Gąsior.

Równocześnie podpisano umowę na budowę kilku odcinków wodociągów. Wymieniona zostanie główna magistrala zasilająca gminę o średnicy 400 mm, na odcinku od Woli Zamkowej do Milanowskiej Wólki (wartość inwestycji to ok. 3,5 mln zł) oraz powstaną trzy wodociągi (ul. Starachowicka w Rudkach, ul. Kwiatowa w Nowej Słupi oraz Kapkaz-Trzcianka) z terminem realizacji do 15 grudnia br.

- To jest wielki dzień dla mieszkańców miejscowości, które reprezentuję. Z wielkim entuzjazmem przyszedłem do urzędu, by wziąć udział w podpisaniu tych umów. Przez trzy kadencje starałem się by inwestycja została zrealizowana i wreszcie nadszedł ten dzień – mówił Rafał Piasecki, radny reprezentujący Cząstków i Pokrzywiankę.

- Tylko dzięki staraniom i determinacji wójta Gąsiora ta kanalizacja po tylu latach starań powstanie – dodał radny Jerzy Roman.

 

czytano: 719 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 07 września 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 19
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Dymarki Andrzej Gąsior Stara Słupia Rekreacja Turystyka Emeryk Baszowice Rudki Milanowska Wólka Św. Krzyż Kielce Łysa Góra Jeleniów Góry Świętokrzyskie Nowa Słupia Dębniak
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

1 stycznia 2019 - Nowa Słupia MIASTEM

więcej