Skróty klawiszowe:

To już siódmy projekt Erasmus+ realizowany przez Szkołę Podstawową w Nowej Słupi

Strona główna » Aktualności » To już siódmy projekt Erasmus+ realizowany przez Szkołę Podstawową w Nowej Słupi

wielkość tekstu: A | A | A

Bardzo nam miło podzielić się z Państwem wiadomością, że kolejny projekt międzynarodowy Erasmus +  został zaakceptowany i jest realizowany w naszej szkole od września tego roku.

Projekt, który nosi tytuł: „Druga wojna światowa – jej spuścizna i nasza historia” znakomicie wpisał się w ogłoszony przez Komisję Europejską „Rok Dziedzictwa Europejskiego” oraz działania MEN pod hasłem „Rok dla Niepodległej”.  Dostaliśmy dofinansowanie w kwocie 30 918.00 euro tj. ponad 132 000 zł. Głównym koordynatorem projektu jest szkoła francuska, partnerami oprócz nas są szkoły z Niemiec, Czech i Grecji. Koordynatorem projektu w naszej szkole jest nauczyciel historii i informatyki p. Robert Domański.

Głównym celem projektu jest poszerzenie wiedzy uczniów na temat II wojny światowej i jej wpływu na kulturę każdego kraju partnerskiego. Uczniowie będą pracowali nad następującymi tematami:

 

- Młodzież podczas II wojny światowej

- Co to znaczy być Żydem w czasie II wojny światowej

- Walka z okupantem podczas II wojny światowej

- D-day

- Ekonomiczne i psychologiczne konsekwencje wojny

- Uczenie się na błędach przeszłości.

 

Uczestnicy projektu poznają realia wojny z perspektywy zarówno kraju napadniętego jak i agresora. Ważnymi działaniami będą wizyty w muzeach poświęconych temu okresowi historii oraz wywiady  z żyjącymi świadkami tamtych czasów. 

Młodzież będzie wykorzystywała nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne przy tworzeniu m.in. e-magazynu, audycji radiowych czy filmów. Ponadto, młodzi beneficjenci będą doskonalili język angielski, który jest głównym językiem projektu podczas wideokonferencji Skype z zagranicznymi rówieśnikami, wykonywania tłumaczeń oraz bezpośrednio – w trakcie krótkoterminowych wymian uczniów.

Oprócz realizowania działań projektowych zaplanowane są 4 krótkoterminowe wymiany uczniów – 30 uczniów naszej szkoły zamieszka w domach partnerów projektowych. My odwdzięczymy się za gościnę zapraszając zagranicznych gości w styczniu 2020 r.

Zachęcamy uczniów do aktywnego udziału w projekcie! To niepowtarzalna okazja aby poznać rówieśników z innych krajów i współpracując z nimi poszerzyć swoją wiedzę na temat wydarzeń, które wywarły ogromny wpływ na kształt współczesnej Europy.

 

                                                                           Olga Zyzman-Ponikowska

 

czytano: 503 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2018-10-03 15:38:17

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna