Gmina Gidle

Burmistrz Miasta i Gminy
Nowa Słupia 

ANDRZEJ GĄSIOR

 Urząd Miasta i  Gminy
w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
piątek 22 lutego 2019 r., imieniny obchodzą: Marty, Małgorzaty
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » To już siódmy projekt Erasmus+ realizowany ...

To już siódmy projekt Erasmus+ realizowany przez Szkołę Podstawową w Nowej Słupi

wielkość tekstu:A | A | A

Bardzo nam miło podzielić się z Państwem wiadomością, że kolejny projekt międzynarodowy Erasmus +  został zaakceptowany i jest realizowany w naszej szkole od września tego roku.

Projekt, który nosi tytuł: „Druga wojna światowa – jej spuścizna i nasza historia” znakomicie wpisał się w ogłoszony przez Komisję Europejską „Rok Dziedzictwa Europejskiego” oraz działania MEN pod hasłem „Rok dla Niepodległej”.  Dostaliśmy dofinansowanie w kwocie 30 918.00 euro tj. ponad 132 000 zł. Głównym koordynatorem projektu jest szkoła francuska, partnerami oprócz nas są szkoły z Niemiec, Czech i Grecji. Koordynatorem projektu w naszej szkole jest nauczyciel historii i informatyki p. Robert Domański.

Głównym celem projektu jest poszerzenie wiedzy uczniów na temat II wojny światowej i jej wpływu na kulturę każdego kraju partnerskiego. Uczniowie będą pracowali nad następującymi tematami:

 

- Młodzież podczas II wojny światowej

- Co to znaczy być Żydem w czasie II wojny światowej

- Walka z okupantem podczas II wojny światowej

- D-day

- Ekonomiczne i psychologiczne konsekwencje wojny

- Uczenie się na błędach przeszłości.

 

Uczestnicy projektu poznają realia wojny z perspektywy zarówno kraju napadniętego jak i agresora. Ważnymi działaniami będą wizyty w muzeach poświęconych temu okresowi historii oraz wywiady  z żyjącymi świadkami tamtych czasów. 

Młodzież będzie wykorzystywała nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne przy tworzeniu m.in. e-magazynu, audycji radiowych czy filmów. Ponadto, młodzi beneficjenci będą doskonalili język angielski, który jest głównym językiem projektu podczas wideokonferencji Skype z zagranicznymi rówieśnikami, wykonywania tłumaczeń oraz bezpośrednio – w trakcie krótkoterminowych wymian uczniów.

Oprócz realizowania działań projektowych zaplanowane są 4 krótkoterminowe wymiany uczniów – 30 uczniów naszej szkoły zamieszka w domach partnerów projektowych. My odwdzięczymy się za gościnę zapraszając zagranicznych gości w styczniu 2020 r.

Zachęcamy uczniów do aktywnego udziału w projekcie! To niepowtarzalna okazja aby poznać rówieśników z innych krajów i współpracując z nimi poszerzyć swoją wiedzę na temat wydarzeń, które wywarły ogromny wpływ na kształt współczesnej Europy.

 

                                                                           Olga Zyzman-Ponikowska

 

czytano: 440 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 03 października 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 12
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Milanowska Wólka Stara Słupia Baszowice Rudki Św. Krzyż Góry Świętokrzyskie Andrzej Gąsior Łysa Góra Nowa Słupia Emeryk Rekreacja Turystyka Dymarki Jeleniów Kielce Dębniak
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

1 stycznia 2019 - Nowa Słupia MIASTEM

więcej