Gmina Gidle

Burmistrz Miasta i Gminy
Nowa Słupia 

ANDRZEJ GĄSIOR

 Urząd Miasta i  Gminy
w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 23 stycznia 2019 r., imieniny obchodzą: Ildefonsa, Rajmunda
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » DZIEŃ PAPIESKI W PARAFII MATKI BOŻEJ ...

DZIEŃ PAPIESKI W PARAFII MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RUDKACH

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 14 października 2018 r. wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu z Zespołu Szkół w Rudkach przeprowadzili przykościelną zbiórkę pieniędzy z okazji XVIII Dnia Papieskiego. To właśnie dzięki hojności i zaangażowaniu Polaków podczas zbiórki Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” może prowadzić swoją działalność stypendialną pośród utalentowanej młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin. 

Po Mszy świętej o godz. 11.30 w naszym kościele parafialnym odbyła się uroczysta Akademia ku czci świętego Jana Pawła II, Papieża Polaka. Akademia ta w swoim temacie i charakterze nawiązywała do XVIII Dnia Papieskiego, jaki sprawowany był w Kościele w Polsce 14 października br. pod  hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”.

Podczas Akademii zaprezentowano montaż słowno-muzyczny do scenariusza opracowanego przez Barbarę Jadwidzic oraz bogatą w treść prezentację multimedialną przygotowaną przez Magdalenę Mazur–Młynarczyk oraz tegorocznych absolwentów naszej szkoły Pawła Kucharczyka i Bartosza Skrzyniarza. O oprawę muzyczną zadbał Jakub Kusiński. 

 W prezentację wkomponowano  fragmenty nauczania  świętego  Papieża Polaka dotyczące IV przykazania Bożego oraz głęboką naukę na temat miłości Ojczyzny i wolności narodu.  

Współczesna młodzież, dzieci nie znają osobiście sylwetki św. Papieża Polaka – tym bardziej cenne są wszelkie działania podejmowane w celu przybliżenia im Jego nauczania i postaci. O tym, że i tym razem się to udało, świadczyły gromkie brawa wszystkich uczestników spotkania  oraz wzruszenie osób, które pamiętają „żywe” nauczanie i postać św. Jana Pawła II.

Organizatorzy – opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu w Zespole Szkół w Rudkach:

Barbara Jadwidzic

Marzena Zbrożyna

czytano: 334 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 23 października 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 13
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Rekreacja Andrzej Gąsior Turystyka Św. Krzyż Łysa Góra Nowa Słupia Kielce Baszowice Dymarki Milanowska Wólka Jeleniów Rudki Emeryk Góry Świętokrzyskie Dębniak Stara Słupia
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

1 stycznia 2019 - Nowa Słupia MIASTEM

więcej