Skróty klawiszowe:

Nauczyciele i uczniowie SP w Starej Słupi uczestniczyli w spotkaniu partnerskim projektu Erasmus w Procida we Włoszech

Strona główna » Aktualności » Nauczyciele i uczniowie SP w Starej Słupi uczestniczyli w spotkaniu partnerskim projektu Erasmus w Procida we Włoszech

wielkość tekstu: A | A | A


W dniach 30.09-07.10.2018r. odbyło się kolejne spotkanie partnerskie projektu Learning Through Theatre and Technology realizowanego w ramach programu Erasmus+.

Szkołą organizującą wydarzenie było IISS F CARACCIOLO-G w Procida we Włoszech.

 

Celem spotkania była integracja uczniów w trakcie zajęć teatralnych, prezentacja gry aktorskiej oraz udział w mini przedstawieniach teatralnych. Uczniowie korzystali z nowoczesnej technologii, która jest nieodłącznym elementem spektaklu. Wcielali się w rolę reżysera, aktora, czy choreografa. Zajęcia teatralne stanowiły dla uczniów formę rozrywki, ale również były warsztatem gry aktorskiej, formą rozwijania wyobraźni i kreatywności. Każdy dzień poświęcony był intensywnej pracy nad projektem, rozwijaniu pasji oraz talentów uczniowskich.

Naszą szkołę reprezentowało sześciu uczniów z klas V-VII : Mateusz Polak, Mikołaj Przemyski, Adam Sepioło, Krystian Sobkiewicz, Paweł Chlewicki i Bartosz Kozłowski, którymi opiekowały się: nauczycielka języka polskiego pani Krystyna Ogledzińska i Anna Sepioło ucząca języka angielskiego, szkolny koordynator projektu. Nasi uczniowie  chętnie uczestniczyli w warsztatach odgrywając przydzielone im role. Wspaniałe okazały się również dodatkowe zajęcia dla uczniów: warsztaty wokalne, gra na instrumentach muzycznych, czy choreografia aktorów. Uczniowie chętnie angażowali się  w tworzenie muzyki, odgrywanie rytmu. Była to dla nich szansa na integrację i współpracę w zespole. Każdy dzień w szkole obfitował w nowe doświadczenia, jednak po intensywnej pracy nad realizacją działań w projekcie, nie zabrakło również czasu na wspólne rozmowy, biesiadowanie i wymianę doświadczeń.
Uczniowie zakwaterowani byli w domach u rodzin włoskich, które okazały się bardzo gościnne, chętnie aranżowały czas dla naszych uczniów i zapewniały im dodatkowe atrakcje w czasie wolnym. Wspólny obiad w szkole z nauczycielami, rodzicami i uczniami był okazją do bliższego poznania się, degustacji kuchni włoskiej oraz poznania obyczajów panujących  w szkole.
W czasie wolnym od pracy wędrowaliśmy wąskimi uliczkami Procidy zwiedzając zabytkową część wyspy. Corriciella, stara przystań rybacka, wywarła na nas największe wrażenie. Braliśmy udział w warsztatach prowadzonych przez byłego żeglarza i miłośnika połowów, który przedstawił nam tajniki tworzenia sieci rybackiej. Kolorowe barki, budynki w różnobarwnych odcieniach sprawiały, że Kolorowa Wyspa stawała się bajkową oazą spokoju. Przebywając w porcie uczniowie mieli możliwość wykonania scenografii na płótnie do przedstawienia teatralnego, które miało miejsce w zabytkowym kościele na wzgórzu Terra Murata. Wykonali biżuterię do spektaklu oraz opracowali niezbędne atrybuty aktorów.

Wspólny udział w przedstawieniu, zintegrował młodzież i zachęcił do współpracy. Atmosfera zabytkowego Kościoła Św. Michała wywarła dodatkowe wrażenie na uczestnikach. Muzyka, wystrój oraz charakteryzacja aktorów była częścią wspaniałego teatralnego wydarzenia przygotowanego przez uczniów. Burmistrz, nauczyciele oraz rodzice z podziwem obserwowali grę aktorów, byli pod wrażeniem pracy włożonej w przygotowanie spektaklu oraz scenografii.

Ostatni dzień pobytu we Włoszech to powrót do Neapolu, wędrówka ulicami miasta oraz zwiedzanie zabytkowej starówki. Przebywając w gwarnym, pełnym turystów i mieszkańców mieście, zatęskniliśmy za spokojem i bajkowym pejzażem wyspy.

Kolejne spotkanie w ramach projektu odbędzie się w Porto w Portugalii. Z niecierpliwością  oczekujemy  na wyjazd.

czytano: 471 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2018-10-25 14:20:31

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna