Gmina Gidle

Burmistrz Miasta i Gminy
Nowa Słupia 

ANDRZEJ GĄSIOR

 Urząd Miasta i  Gminy
w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 23 stycznia 2019 r., imieniny obchodzą: Ildefonsa, Rajmunda
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Nauczyciele i uczniowie SP w Starej Słupi ...

Nauczyciele i uczniowie SP w Starej Słupi uczestniczyli w spotkaniu partnerskim projektu Erasmus w Procida we Włoszech

wielkość tekstu:A | A | A


W dniach 30.09-07.10.2018r. odbyło się kolejne spotkanie partnerskie projektu Learning Through Theatre and Technology realizowanego w ramach programu Erasmus+.

Szkołą organizującą wydarzenie było IISS F CARACCIOLO-G w Procida we Włoszech.

 

Celem spotkania była integracja uczniów w trakcie zajęć teatralnych, prezentacja gry aktorskiej oraz udział w mini przedstawieniach teatralnych. Uczniowie korzystali z nowoczesnej technologii, która jest nieodłącznym elementem spektaklu. Wcielali się w rolę reżysera, aktora, czy choreografa. Zajęcia teatralne stanowiły dla uczniów formę rozrywki, ale również były warsztatem gry aktorskiej, formą rozwijania wyobraźni i kreatywności. Każdy dzień poświęcony był intensywnej pracy nad projektem, rozwijaniu pasji oraz talentów uczniowskich.

Naszą szkołę reprezentowało sześciu uczniów z klas V-VII : Mateusz Polak, Mikołaj Przemyski, Adam Sepioło, Krystian Sobkiewicz, Paweł Chlewicki i Bartosz Kozłowski, którymi opiekowały się: nauczycielka języka polskiego pani Krystyna Ogledzińska i Anna Sepioło ucząca języka angielskiego, szkolny koordynator projektu. Nasi uczniowie  chętnie uczestniczyli w warsztatach odgrywając przydzielone im role. Wspaniałe okazały się również dodatkowe zajęcia dla uczniów: warsztaty wokalne, gra na instrumentach muzycznych, czy choreografia aktorów. Uczniowie chętnie angażowali się  w tworzenie muzyki, odgrywanie rytmu. Była to dla nich szansa na integrację i współpracę w zespole. Każdy dzień w szkole obfitował w nowe doświadczenia, jednak po intensywnej pracy nad realizacją działań w projekcie, nie zabrakło również czasu na wspólne rozmowy, biesiadowanie i wymianę doświadczeń.
Uczniowie zakwaterowani byli w domach u rodzin włoskich, które okazały się bardzo gościnne, chętnie aranżowały czas dla naszych uczniów i zapewniały im dodatkowe atrakcje w czasie wolnym. Wspólny obiad w szkole z nauczycielami, rodzicami i uczniami był okazją do bliższego poznania się, degustacji kuchni włoskiej oraz poznania obyczajów panujących  w szkole.
W czasie wolnym od pracy wędrowaliśmy wąskimi uliczkami Procidy zwiedzając zabytkową część wyspy. Corriciella, stara przystań rybacka, wywarła na nas największe wrażenie. Braliśmy udział w warsztatach prowadzonych przez byłego żeglarza i miłośnika połowów, który przedstawił nam tajniki tworzenia sieci rybackiej. Kolorowe barki, budynki w różnobarwnych odcieniach sprawiały, że Kolorowa Wyspa stawała się bajkową oazą spokoju. Przebywając w porcie uczniowie mieli możliwość wykonania scenografii na płótnie do przedstawienia teatralnego, które miało miejsce w zabytkowym kościele na wzgórzu Terra Murata. Wykonali biżuterię do spektaklu oraz opracowali niezbędne atrybuty aktorów.

Wspólny udział w przedstawieniu, zintegrował młodzież i zachęcił do współpracy. Atmosfera zabytkowego Kościoła Św. Michała wywarła dodatkowe wrażenie na uczestnikach. Muzyka, wystrój oraz charakteryzacja aktorów była częścią wspaniałego teatralnego wydarzenia przygotowanego przez uczniów. Burmistrz, nauczyciele oraz rodzice z podziwem obserwowali grę aktorów, byli pod wrażeniem pracy włożonej w przygotowanie spektaklu oraz scenografii.

Ostatni dzień pobytu we Włoszech to powrót do Neapolu, wędrówka ulicami miasta oraz zwiedzanie zabytkowej starówki. Przebywając w gwarnym, pełnym turystów i mieszkańców mieście, zatęskniliśmy za spokojem i bajkowym pejzażem wyspy.

Kolejne spotkanie w ramach projektu odbędzie się w Porto w Portugalii. Z niecierpliwością  oczekujemy  na wyjazd.

czytano: 450 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 25 października 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 6
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Stara Słupia Kielce Góry Świętokrzyskie Św. Krzyż Jeleniów Baszowice Dymarki Łysa Góra Turystyka Dębniak Milanowska Wólka Rudki Andrzej Gąsior Nowa Słupia Rekreacja Emeryk
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

1 stycznia 2019 - Nowa Słupia MIASTEM

więcej