Gmina Gidle

Burmistrz Miasta i Gminy
Nowa Słupia 

ANDRZEJ GĄSIOR

 Urząd Miasta i  Gminy
w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 23 stycznia 2019 r., imieniny obchodzą: Ildefonsa, Rajmunda
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Wójt dziękuje za zaufanie

Wójt dziękuje za zaufanie

wielkość tekstu:A | A | A

Pełniący przez ostatnie cztery lata funkcję wójta Nowej Słupi Andrzej Gąsior będzie nadal rządził gminą. Tak zdecydowali wyborcy 21 października. - Dziękuję mieszkańcom za zaufanie i obiecuję, że nie zawiodę. Będę kontynuował program równomiernego rozwoju gminy oraz zrealizuję przedwyborcze obietnice – zapowiada Andrzej Gąsior.

 Zwycięzca wyborów na wójta otrzymał 2873 głosy co oznacza, że poparło go 55 procent wszystkich biorących udział w głosowaniu.

- Dziękuję serdecznie mieszkańcom gminy, za zaufanie jakim mnie obdarzyli. Ponad 2,8 tysiąca głosów poparcia przy tak wysokiej frekwencji wyborczej, to dla mnie wyraźny sygnał, że działania które rozpocząłem cztery lata temu są zgodne z oczekiwaniami mieszkańców. Zapewniam, że nie zawiodę. Będę kontynuował politykę równomiernego rozwoju naszej gminy oraz realizował wszystko to, co prezentowałem w czasie spotkań przedwyborczych – mówi wójt Andrzej Gąsior. Szef gminy dziękuje także mieszkańcom za liczny udział w wyborach.

- Tak wysoka frekwencja jest świadectwem, że ludziom leży na sercu dobro ich małej ojczyzny. Chcą decydować o jej przyszłości, chcą, by gmina się rozwijała. To dobry prognostyk na przyszłość – stwierdza nasz rozmówca.

Warto zauważyć, że w tym roku frekwencja wyborcza w gminie wyniosła ponad 65 procent. Przy czym najniższa była w Mirocicach i wyniosła aż 61% zaś najwyższa – w Jeleniowie gdzie osiągnęła poziom bez mała 73%. 

Ostatnie wybory przyniosły spore zmiany w Radzie Gminy. Poniżej prezentujemy osoby wybrane do rady (kolejność zgodna z wynikami na stronie internetowej PKW):

 1. PASTUSZYŃSKA Ewa
 2. DUTKIEWICZ Bartosz
 3. KLEFAS Robert Adam
 4. KOZŁOWSKI Sylwester
 5. WIĄCEK Lidia Barbara
 6. SAŁATA Adam
 7. RAPCIA Grzegorz
 8. CISŁOWSKI Stanisław Jan
 9. NOWAK Łukasz
 10. MARZEC Dawid Marek
 11. GRZEGORSKI Marcin Stanisław
 12. PIASECKI Rafał
 13. ROMAN Jerzy
 14. KARPIŃSKI Ryszard Ignacy
 15. MISIURSKA Halina

 

Pełne wyniki wyborów w naszej gminie dostępne są na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej: https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/260413#general_stat

 

 

czytano: 759 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 26 października 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 8
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Turystyka Rekreacja Rudki Dymarki Dębniak Emeryk Łysa Góra Nowa Słupia Andrzej Gąsior Góry Świętokrzyskie Św. Krzyż Jeleniów Baszowice Stara Słupia Kielce Milanowska Wólka
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

1 stycznia 2019 - Nowa Słupia MIASTEM

więcej