Skróty klawiszowe:

Gminny Konkurs Historyczny „Bohaterowie Niepodległej”.

Strona główna » Aktualności » Gminny Konkurs Historyczny „Bohaterowie Niepodległej”.

wielkość tekstu: A | A | A

23 października w Zespole Szkół w Rudkach odbył się Gminny Konkurs Historyczny „Bohaterowie Niepodległej”. Był to konkurs realizowany w naszej szkole w ramach projektu pod takim samym tytułem. Projekt ten realizowany jest pod honorowym patronatem wójta gminy Nowa Słupia pana Andrzeja Gąsiora.

Mieliśmy przyjemność gościć uczniów z terenu naszej gminy, którzy reprezentowali szkoły z: Jeziorka,  Nowej Słupi, Pokrzywianki oraz Rudek. Uroczystego powitania uczestników konkursu dokonała dyrektor Zespołu Szkół w Rudkach pani Alina Cieśla. Podziękowała wszystkim za przybycie i podjęcia trudu rozwiązania testu. Wskazała na doniosłość wydarzenia jakim jest setna rocznica odzyskania niepodległości i doceniła patriotyczną postawę uczestników.

Następnie podzielono uczestników na dwie grupy. Pierwsza to uczniowie klas VI i VII, którzy pisali test opracowany przez pana Marka Sieńka, współautora projektu. Drugą grupę stanowili uczniowie klas VIII i III gimnazjum. Dla tych uczniów test przygotował drugi ze współautorów projektu pan Przemysław Stelmaszczyk.

Pierwsza grupa uczestników pisała test składający się z pięciu rozbudowanych zadań za które można było uzyskać 31 punktów. Test najlepiej rozwiązała Julia Kopyś ze szkoły w Rudkach.

Ogólne wyniki poszczególnych uczniów grupy pierwszej przedstawia tabela.

 

Imię i nazwisko ucznia

Ilość zdobytych punktów

Szkoła

Julia Kopyś

26

Rudki

Aniela Kucharczyk

25

Rudki

Kacper Halik

24

Rudki

Damian Klusek

19,5

Rudki

Maria Krakowiak

19

Nowa Słupia

Gabriela Jachowicz

16

Nowa Słupia

Kinga Bernat

15

Nowa Słupia

Zuzanna Wiecha

14

Nowa Słupia

Jakub Zaleśny

11

Rudki

Paulina Roman

10

 Pokrzywianka                                 

Gabriela Łuczkiewicz

2

 Pokrzywianka

 

Druga grupa uczestników rozwiązywała test składający się z 20 pytań. Były to zadania wyboru wielokrotnego, w których uczeń wybierał jedną z podanych odpowiedzi.Były również zadania z tekstami źródłowymi,  ilustracjami i mapą. Test najlepiej rozwiązał uczeń ze szkoły w Nowj Słupi Błażej Cieślik.

Ogólne wyniki poszczególnych uczniów grupy pierwszej przedstawia tabela.

 

Imię i nazwisko ucznia

Ilość zdobytych punktów

Szkoła

Błażej Cieślik

28

Nowa Słupia

Adam Bera

Igor Sala

27

27

Rudki

Rudki

Edward Pietrzyk

26

Rudki

Michał Karbowniczek

24

Rudki

Wiktoria Pająk

22

Nowa Słupia

Klaudia Adamska

21

Pokrzywianka

Klaudia Cebula

20

Pokrzywianka

Julia Kita

19

Jeziorko

Adam Ponikowski

18

Nowa Słupia

Julia Laskowska

17

Jeziorko

Oliwia Dwojewska

14

Jeziorko

Podsumowania konkursu dokonał wójt gminy Nowa Słupia pan Andrzej Gąsior. Podziękował uczniom za wzięcie udziału w konkursie, ich odwagę oraz postawę patriotyczną. Podziękował także nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów do konkursu. Pogratulował zwycięzcom ale i pochwalił za osiągnięte wyniki wszystkim uczestnikom. Zachęcał do dalszego uczestnictwa w różnych imprezach związanych z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapowiedział, wspólnie z panią dyrektor Aliną Cieślą, że podsumowanie projektu nastąpi 11 listopada 2018 roku w Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich w Rudkach. Wtedy także zostaną wręczone nagrody we wszystkich przygotowanych w projekcie nagrodach.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodki poczęstunek oraz napój sponsorowany z funduszy przeznaczonych przez wójta gminy Nowa Słupia pan Andrzeja Gąsiora.

Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują panu wótowi i dyrekcji szkoły za pomoc przy realizacji zmagań konkursowych. Specjalne podziękowania kierujemy do nauczycieli, którzy przygotowali uczniów do testu „Bohaterowie Niepodległej” oraz wspierali Nas, organizatorów w komisjach sprawdzających prawidłowość wypełnionych testów. Ci nauczyciele to panie: Justyna Gąsior ze szkoły w Nowej Słupi, Agnieszka Bis ze szkoły w Jeziorka oraz Agnieszka Wudarska ze szkoły w Pokrzywiance. DZIĘKUJEMY!

 Marek Sieniek i Przemysław Stelmaszczyk.

 

czytano: 435 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2018-10-31 08:28:07

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna