Gmina Gidle

Burmistrz Miasta i Gminy
Nowa Słupia 

ANDRZEJ GĄSIOR

 Urząd Miasta i  Gminy
w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 23 stycznia 2019 r., imieniny obchodzą: Ildefonsa, Rajmunda
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Gminny Konkurs Historyczny „Bohaterowie ...

Gminny Konkurs Historyczny „Bohaterowie Niepodległej”.

wielkość tekstu:A | A | A

23 października w Zespole Szkół w Rudkach odbył się Gminny Konkurs Historyczny „Bohaterowie Niepodległej”. Był to konkurs realizowany w naszej szkole w ramach projektu pod takim samym tytułem. Projekt ten realizowany jest pod honorowym patronatem wójta gminy Nowa Słupia pana Andrzeja Gąsiora.

Mieliśmy przyjemność gościć uczniów z terenu naszej gminy, którzy reprezentowali szkoły z: Jeziorka,  Nowej Słupi, Pokrzywianki oraz Rudek. Uroczystego powitania uczestników konkursu dokonała dyrektor Zespołu Szkół w Rudkach pani Alina Cieśla. Podziękowała wszystkim za przybycie i podjęcia trudu rozwiązania testu. Wskazała na doniosłość wydarzenia jakim jest setna rocznica odzyskania niepodległości i doceniła patriotyczną postawę uczestników.

Następnie podzielono uczestników na dwie grupy. Pierwsza to uczniowie klas VI i VII, którzy pisali test opracowany przez pana Marka Sieńka, współautora projektu. Drugą grupę stanowili uczniowie klas VIII i III gimnazjum. Dla tych uczniów test przygotował drugi ze współautorów projektu pan Przemysław Stelmaszczyk.

Pierwsza grupa uczestników pisała test składający się z pięciu rozbudowanych zadań za które można było uzyskać 31 punktów. Test najlepiej rozwiązała Julia Kopyś ze szkoły w Rudkach.

Ogólne wyniki poszczególnych uczniów grupy pierwszej przedstawia tabela.

 

Imię i nazwisko ucznia

Ilość zdobytych punktów

Szkoła

Julia Kopyś

26

Rudki

Aniela Kucharczyk

25

Rudki

Kacper Halik

24

Rudki

Damian Klusek

19,5

Rudki

Maria Krakowiak

19

Nowa Słupia

Gabriela Jachowicz

16

Nowa Słupia

Kinga Bernat

15

Nowa Słupia

Zuzanna Wiecha

14

Nowa Słupia

Jakub Zaleśny

11

Rudki

Paulina Roman

10

 Pokrzywianka                                 

Gabriela Łuczkiewicz

2

 Pokrzywianka

 

Druga grupa uczestników rozwiązywała test składający się z 20 pytań. Były to zadania wyboru wielokrotnego, w których uczeń wybierał jedną z podanych odpowiedzi.Były również zadania z tekstami źródłowymi,  ilustracjami i mapą. Test najlepiej rozwiązał uczeń ze szkoły w Nowj Słupi Błażej Cieślik.

Ogólne wyniki poszczególnych uczniów grupy pierwszej przedstawia tabela.

 

Imię i nazwisko ucznia

Ilość zdobytych punktów

Szkoła

Błażej Cieślik

28

Nowa Słupia

Adam Bera

Igor Sala

27

27

Rudki

Rudki

Edward Pietrzyk

26

Rudki

Michał Karbowniczek

24

Rudki

Wiktoria Pająk

22

Nowa Słupia

Klaudia Adamska

21

Pokrzywianka

Klaudia Cebula

20

Pokrzywianka

Julia Kita

19

Jeziorko

Adam Ponikowski

18

Nowa Słupia

Julia Laskowska

17

Jeziorko

Oliwia Dwojewska

14

Jeziorko

Podsumowania konkursu dokonał wójt gminy Nowa Słupia pan Andrzej Gąsior. Podziękował uczniom za wzięcie udziału w konkursie, ich odwagę oraz postawę patriotyczną. Podziękował także nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów do konkursu. Pogratulował zwycięzcom ale i pochwalił za osiągnięte wyniki wszystkim uczestnikom. Zachęcał do dalszego uczestnictwa w różnych imprezach związanych z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapowiedział, wspólnie z panią dyrektor Aliną Cieślą, że podsumowanie projektu nastąpi 11 listopada 2018 roku w Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich w Rudkach. Wtedy także zostaną wręczone nagrody we wszystkich przygotowanych w projekcie nagrodach.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodki poczęstunek oraz napój sponsorowany z funduszy przeznaczonych przez wójta gminy Nowa Słupia pan Andrzeja Gąsiora.

Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują panu wótowi i dyrekcji szkoły za pomoc przy realizacji zmagań konkursowych. Specjalne podziękowania kierujemy do nauczycieli, którzy przygotowali uczniów do testu „Bohaterowie Niepodległej” oraz wspierali Nas, organizatorów w komisjach sprawdzających prawidłowość wypełnionych testów. Ci nauczyciele to panie: Justyna Gąsior ze szkoły w Nowej Słupi, Agnieszka Bis ze szkoły w Jeziorka oraz Agnieszka Wudarska ze szkoły w Pokrzywiance. DZIĘKUJEMY!

 Marek Sieniek i Przemysław Stelmaszczyk.

 

czytano: 297 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 31 października 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 8
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Nowa Słupia Rekreacja Turystyka Łysa Góra Kielce Św. Krzyż Jeleniów Rudki Góry Świętokrzyskie Emeryk Dębniak Dymarki Milanowska Wólka Baszowice Andrzej Gąsior Stara Słupia
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

1 stycznia 2019 - Nowa Słupia MIASTEM

więcej