Gmina Gidle

Burmistrz Miasta i Gminy
Nowa Słupia 

ANDRZEJ GĄSIOR

 Urząd Miasta i  Gminy
w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 23 stycznia 2019 r., imieniny obchodzą: Ildefonsa, Rajmunda
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Uczniowie ze SP w Nowej Słupi najlepsi w ...

Uczniowie ze SP w Nowej Słupi najlepsi w Powiecie.

wielkość tekstu:A | A | A

Wielki  sukces  uczniów  Szkoły Podstawowej w Nowej Słupi

 

w Powiatowych Konfrontacjach Historycznych im. Prezydenta

 Kazimierza Sabbata w  Bielinach !

             Już po raz siódmy Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Bielin i Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bielinach zorganizowały Powiatowe Konfrontacje Historyczne im. Prezydenta Kazimierza Sabbata. Tegoroczne Konfrontacje odbyły się 25 października b.r. Pod hasłem ,,100 lat Niepodległej” odbyły się dwa konkursy: konkurs wiedzowy i konkurs recytatorski. Pierwszy sprawdzał wiedzę uczestników na temat walki powstańców styczniowych 1863 roku w Górach Świętokrzyskich oraz żołnierzy Legionów Polskich Józefa Piłsudskiego w 1914 i 1915 roku na terenie obecnego województwa świętokrzyskiego. Natomiast konkurs recytatorski obejmował utwory poetyckie o tematyce patriotycznej i niepodległościowej, powstałe w początkach Polski Niepodległej, których autorami byli żołnierze Legionów Polskich oraz utwory Legionom poświęcone.

              Szkołę Podstawową w Nowej Słupi reprezentowali uczniowie: Sandra Ożarowska (klasa VIII), Marta Kwiatek (klasa III ,,a” gimnazjum), Kinga Paździor (klasa III ,,a” gimnazjum) i Błażej Cieślik (klasa III ,,b” gimnazjum). Po części konkursowej uczniowie zwiedzili zespół klasztorny na Świętym Krzyżu. Po wycieczce zostały ogłoszone wyniki obydwu konkursów. W konkursie recytatorskim zwyciężyła Kinga Paździor zdobywając 1. miejsce. Nasza uczennica przepięknie i zgodnie z zasadami sztuki deklamacji zaprezentowała dwa wiersze:,,6 sierpnia” Edwarda Słońskiego oraz ,,Testament” Jerzego Żuławskiego. Natomiast w konkursie wiedzy historycznej - ,,Świętokrzyskie drogi do Niepodległej” – najlepszy okazał się Błażej Cieślik, który również wywalczył 1. miejsce. Poprzez udział w Powiatowych Konfrontacjach Historycznych Szkoła Podstawowa w Nowej Słupi włączyła się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie zostali przygotowani do konkursów przez panią Justynę Cieślik i panią Justynę Gąsior.

Uczniom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!                

czytano: 301 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 31 października 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 5
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Turystyka Dębniak Góry Świętokrzyskie Rekreacja Stara Słupia Emeryk Andrzej Gąsior Milanowska Wólka Kielce Łysa Góra Baszowice Dymarki Nowa Słupia Jeleniów Św. Krzyż Rudki
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

1 stycznia 2019 - Nowa Słupia MIASTEM

więcej