Gmina Gidle

Burmistrz Miasta i Gminy
Nowa Słupia 

ANDRZEJ GĄSIOR

 Urząd Miasta i  Gminy
w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
piątek 22 lutego 2019 r., imieniny obchodzą: Marty, Małgorzaty
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Szkoli psy po mistrzowsku

Szkoli psy po mistrzowsku

wielkość tekstu:A | A | A

Ma dopiero 13 lat, ale szkolone przez niego zwierzęta zdobywają najważniejsze trofea na międzynarodowych wystawach psów rasowych. Michał Karbowiniczek z Sosnówki, bo o nim mowa, sam także bierze udział w konkursie młodych prezenterów i ma nadzieję, że wkrótce będzie najlepszy w Polsce i pojedzie reprezentować nasz kraj do Wielkiej Brytanii.

Skąd u Michała taka pasja?

- Po prostu pewnego dnia przyszedł i powiedział, że chce mieć swojego psa rasowego, z którym będzie mógł jeździć na wystawy. Zgodziliśmy się i tak to się zaczęło – wspomina Edyta Karbowniczek, mam Michała. Od tamtego dnia upłynęło już kilka lat, a Michał oraz szkolone przez niego zwierzęta (Astra – owczarek niemiecki i Boska – springer spaniel) zdążyli odnieść wiele sukcesów.

Wygrywają w kraju i za granicą

20 sierpnia 2016 roku Michał pojechał na pierwszą wystawę z owczarkiem niemieckim do Grębiszewa w województwie mazowieckim. Tam jego pupil zdobył I miejsce w kategorii młodsze szczenię. Później Michał dostał drugiego psa springer spaniela, z którym także odniósł wiele prestiżowych tytułów:

- Młodzieżowy Champin Polski w listopadzie 2017 roku,

- Młodzieżowy champion Słowacji w grudniu 2017 i czerwiec 2018 roku,

- III zwycięzca Beneluksu podczas wystawy w Amsterdamie,

- III miejsce na światowej wystawie psów w Amsterdamie,

- zwycięzca Klubu Rumunii w 2018 (zwycięzca rasy i najlepszy pies wystawy) do tego tytuł Championa i Grand Championa Rumunii.

- Najlepszy Pies Kielecczyzny 2018.

Podczas wystaw Michał także startuje w konkursach młodych prezenterów. Liczy, że wkrótce zdobędzie tytuł najlepszego młodego prezentera kraju i pojedzie reprezentować biało-czerwone barwy do Wielkiej Brytanii.

Podział obowiązków

Miłość do psów to jedna z cech, którą Michał prawdopodobnie dostał w genach po rodzicach, którzy także są miłośnikami czworonogów.

- Dzielimy obowiązki między sobą. Pielęgnacja i żywienie psów są na mojej głowie. Natomiast szkolenie to całkowita zasługa syna – informuje mama Michała.

- Szkolenie to nie jest rzecz łatwa. Trzeba mieć dużo cierpliwości – przyznaje Michał. Jak to robi, że jego zwierzęta tak dobrze prezentują się na wybiegu. - Dużo z nimi ćwiczę. Zapinam im ringówkę i biegamy po ogródku, ćwiczymy w statyce, ale nie za długo, by ich nie zniechęcić. Trening trwa od 5 do 10 minut w przypadku szczeniaka, zaś w przypadku dorosłego zwierzęcia maksymalnie 20 minut.

Rówieśnicy się dziwią

Pasja Michała dla jego rówieśników często wydaje się dziwna.

- Generalnie nie ma nikogo w mojej szkole kto robiłby coś podobnego. Niektórzy patrzą na moje hobby z uznaniem, inni się dziwią – przyznaje Michał. Jego miłość do psów jest jednak tak duża, że nie zamierza przejmować się tym co mówią inni. Co więcej już dziś wie, że w przyszłości będzie studiował weterynarię lub kynologię. 

Osoby chcące zobaczyć jak prezentuje się Michał i jego czworonogi mogą się udać w najbliższy weekend 10-11 listopada na wystawę psów organizowaną w Targach Kielce.

czytano: 940 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 09 listopada 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 11
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Emeryk Rekreacja Stara Słupia Baszowice Andrzej Gąsior Nowa Słupia Turystyka Jeleniów Kielce Łysa Góra Św. Krzyż Dębniak Milanowska Wólka Góry Świętokrzyskie Dymarki Rudki
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

1 stycznia 2019 - Nowa Słupia MIASTEM

więcej