Skróty klawiszowe:

Dla Niepodległej.

Strona główna » Aktualności » Dla Niepodległej.

wielkość tekstu: A | A | A

Montaż słowno-muzyczny w wykonaniu harcerzy oraz widowisko „W drodze do wolności” Amatorskiego Teatru Święty Spokój można było zobaczyć 11 listopada w Domu Kultury w Rudkach. Przy wypełnionej po brzegi sali widowiskowej odśpiewano także hymn narodowy i rozstrzygnięto konkurs patriotyczny. Tak między innymi uczciliśmy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 Obchody jubileuszu odzyskania niepodległości rozpoczęły się już o godzinie 12 w Nowej Słupi, gdzie podczas mszy z udziałem wójta, radnych oraz licznie zgromadzonych mieszkańców modliliśmy się podczas mszy świętej odprawionej w intencji ojczyzny. Tuż przed mszą świętą delegacja samorządowców złożyła okolicznościową wiązankę przed zbiorczą mogiłą powstańców styczniowych na placu przykościelnym. 

Kolejnym punktem obchodów była uroczystość w Domu Kultury w Rudkach. O godzinie 16 sala widowiskowa wypełniła się po brzegi. Wójt Andrzej Gąsior witając zgromadzonych dziękował mieszkańcom, że tak licznie przybyli. Podkreślał w jak trudnych czasach przyszło żyć naszym dziadom i pradziadom, jak wielką ofiarę musieli ponieść, abyśmy my dziś mogli żyć w wolnym kraju. Mówił także jak wiele imprez i uroczystości odbyło się w całej gminie z okazji jubileuszu odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Przybyli na uroczystości w Rudkach mogli zobaczyć montaż słowno-muzyczny wypełniony treściami patriotycznymi zaprezentowany przez 122 Drużynę Harcerską im. św. brata Alberta w Rudkach. Kiedy żegnani gromkimi oklaskami harcerze opuścili scenę odśpiewany został hymn państwowy, a chwilę później widzowie mogli obejrzeć kolejny spektakl. Tym razem widowisko pod tytułem „W drodze do wolności” zaprezentowali aktorzy Amatorskiego Teatru Święty Spokój. 

Po części artystycznej przyszedł czas na rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Historycznego z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

W kategorii dorośli pierwsze miejsce zajął Tomasz Ponikowski, drugie Magdalena Kwiecień, a trzecie Tomasz Kałuża.

W kategorii uczniów szkół podstawowych tryumfowała Julia Kopyś, drugie miejsce zajęła Aniela Kucharczyk, zaś trzecie Kacper Halik. Wszyscy są uczniami szkoły w Rudkach.

W kategorii gimnazjaliści pierwsze miejsce jury przyznało Błażejowi Cieślikowi ze szkoły w Nowej Słupi, drugie miejsce ex aequo zdobyli Adam Bera i Igor Sala a trzecie Edward Pietrzyk ze szkoły w Rudkach. 

Nagrody zwycięzcom wręczył wójt Andrzej Gąsior, który objął honorowy patronat nad konkursem.

czytano: 922 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2018-11-13 13:30:20

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna