Gmina Gidle

Burmistrz Miasta i Gminy
Nowa Słupia 

ANDRZEJ GĄSIOR

 Urząd Miasta i  Gminy
w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
piątek 22 lutego 2019 r., imieniny obchodzą: Marty, Małgorzaty
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Wójt Andrzej Gąsior ślubował przed ...

Wójt Andrzej Gąsior ślubował przed Mieszkańcami.

wielkość tekstu:A | A | A

Uroczyste ślubowanie rozpoczynające nową kadencję złożył przed mieszkańcami gminy wójt Andrzej Gąsior. Uroczystość odbyła się w poniedziałek 19 listopada Rudkach. Gospodarz gminy otrzymał liczne gratulacje, pamiątkowe pióro oraz tort.

 

Oficjalne zaprzysiężenie wójta na nową kadencję odbyło się w poniedziałek rano podczas sesji, która odbyła się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Nowej Słupi. - Sesja zgodnie z nowymi przepisami musiała być transmitowana na żywo w internecie dlatego trzeba ją było zorganizować w urzędzie. Warunki lokalowe nie pozwoliły na to by zaprosić tam mieszkańców. Postanowiłem więc jeszcze raz złożyć przysięgę w Domu Kultury w Rudkach, przed mieszkańcami, którzy mnie wybrali – tłumaczy wójt Andrzej Gąsior.

 Uroczystość rozpoczęła się o odśpiewania hymnu państwowego. Następnie wójt odczytał słowa roty. Po niej wygłosił inauguracyjne przemówienie.

- Rozpoczynając nową kadencję myślę o czekających mnie obowiązkach z nadzieją, ale również ze świadomością, iż tylko dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu oraz współpracy będę mógł dobrze wykorzystać ten czas. Liczę na współpracę z sołectwami, stowarzyszeniami i podmiotami gospodarczymi, mam również nadzieję, że współpraca z nową radą będzie budująca i owocna (...).

- Przed nami dokończenie rozpoczętych inwestycji oraz realizacja nowych, na które czekają mieszkańcy – mówił Andrzej Gąsior.

Mówił o przeszłości i przyszłości:

- Ostatnie cztery lata to najlepszy okres dla rozwoju gminy Nowa Słupia, która ma wszystkie predyspozycje, aby stać się prawdziwym centrum turystycznym gór świętokrzyskich. Planowana i już w części realizowana budowa obiektów turystycznych takich jak Muzeum Starożytnego Hutnictwa, Centrum Edukacji Przyrodniczej, Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich oraz rewitalizacja ulicy Świętokrzyskiej, otworzy nowy rozdział rozwoju naszej gminy(...) - informował wójt.

Zapowiedział jednocześnie, że będzie dbał o równomierny rozwój całej gminy.

-  Wśród wszystkich tych spraw związanych z inwestycjami nie zamierzam zapomnieć o mieszkańcach, którzy z różnych przyczyn dotknięci są problemami społecznymi, a w szczególności o tych najsłabszych. Przy ich rozwiązywaniu mogą zawsze na mnie liczyć. Nadal zamierzam wspierać funkcjonowanie szkół, służby zdrowia, pomocy społecznej, jednostek straży pożarnej, parafii, stowarzyszeń i organizacji społecznych(...) Dołożę wszelkich starań by godnie reprezentować naszą gminę i zadbać o interesy mieszkańców – zapowiedział wójt Gąsior.

 W imieniu mieszkańców życzenia włodarzowi gminy złożył Jan Wiącek, były wójt. - Przekazuję panu pióro, to nie jest chińskie pióro, lecz dobrze piszące. Proszę przyjąć od nas ten skromy upominek. Podpisywać nim decyzje pozytywne i negatywne, bo i takie czasem trzeba podjąć, aby społeczeństwo za pięć lat podczas wyborów wyraziło opinię że nasz wójt, jest może nie na piątkę nie, ale na czwórkę – stwierdził Jan Wiącek, a jego słowa wywołały aplauz publiczności.

- Będę się starał być wójtem na szóstkę – odpowiedział wójt Gąsior, co spotkało się z równie wielkim aplauzem zebranych.

Kwiaty, gratulacje oraz życzenia owocnej pracy złożył wójtowi także nowy przewodniczący Rady Gminy Jerzy Roman, dyrektorzy szkół oraz pracownicy urzędu i jednostek jemu podległych. 

Zgromadzeni mogli później wysłuchać pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu Modrzewianki oraz rodzeństwa Marysi i Tomka Sadrak. Piękne wiersze recytowali Agnieszka Lewandowska i Tomasz Andzela. 

Na zakończenie był tort przygotowany przez Modrzewianki oraz poczęstunek zorganizowany przez wójta Gąsiora.

 

czytano: 771 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 21 listopada 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 8
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Nowa Słupia Andrzej Gąsior Rekreacja Św. Krzyż Emeryk Jeleniów Stara Słupia Kielce Dymarki Baszowice Milanowska Wólka Góry Świętokrzyskie Łysa Góra Dębniak Rudki Turystyka
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

1 stycznia 2019 - Nowa Słupia MIASTEM

więcej