Skróty klawiszowe:

Wójt Andrzej Gąsior ślubował przed Mieszkańcami.

Strona główna » Aktualności » Wójt Andrzej Gąsior ślubował przed Mieszkańcami.

wielkość tekstu: A | A | A

Uroczyste ślubowanie rozpoczynające nową kadencję złożył przed mieszkańcami gminy wójt Andrzej Gąsior. Uroczystość odbyła się w poniedziałek 19 listopada Rudkach. Gospodarz gminy otrzymał liczne gratulacje, pamiątkowe pióro oraz tort.

 

Oficjalne zaprzysiężenie wójta na nową kadencję odbyło się w poniedziałek rano podczas sesji, która odbyła się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Nowej Słupi. - Sesja zgodnie z nowymi przepisami musiała być transmitowana na żywo w internecie dlatego trzeba ją było zorganizować w urzędzie. Warunki lokalowe nie pozwoliły na to by zaprosić tam mieszkańców. Postanowiłem więc jeszcze raz złożyć przysięgę w Domu Kultury w Rudkach, przed mieszkańcami, którzy mnie wybrali – tłumaczy wójt Andrzej Gąsior.

 Uroczystość rozpoczęła się o odśpiewania hymnu państwowego. Następnie wójt odczytał słowa roty. Po niej wygłosił inauguracyjne przemówienie.

- Rozpoczynając nową kadencję myślę o czekających mnie obowiązkach z nadzieją, ale również ze świadomością, iż tylko dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu oraz współpracy będę mógł dobrze wykorzystać ten czas. Liczę na współpracę z sołectwami, stowarzyszeniami i podmiotami gospodarczymi, mam również nadzieję, że współpraca z nową radą będzie budująca i owocna (...).

- Przed nami dokończenie rozpoczętych inwestycji oraz realizacja nowych, na które czekają mieszkańcy – mówił Andrzej Gąsior.

Mówił o przeszłości i przyszłości:

- Ostatnie cztery lata to najlepszy okres dla rozwoju gminy Nowa Słupia, która ma wszystkie predyspozycje, aby stać się prawdziwym centrum turystycznym gór świętokrzyskich. Planowana i już w części realizowana budowa obiektów turystycznych takich jak Muzeum Starożytnego Hutnictwa, Centrum Edukacji Przyrodniczej, Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich oraz rewitalizacja ulicy Świętokrzyskiej, otworzy nowy rozdział rozwoju naszej gminy(...) - informował wójt.

Zapowiedział jednocześnie, że będzie dbał o równomierny rozwój całej gminy.

-  Wśród wszystkich tych spraw związanych z inwestycjami nie zamierzam zapomnieć o mieszkańcach, którzy z różnych przyczyn dotknięci są problemami społecznymi, a w szczególności o tych najsłabszych. Przy ich rozwiązywaniu mogą zawsze na mnie liczyć. Nadal zamierzam wspierać funkcjonowanie szkół, służby zdrowia, pomocy społecznej, jednostek straży pożarnej, parafii, stowarzyszeń i organizacji społecznych(...) Dołożę wszelkich starań by godnie reprezentować naszą gminę i zadbać o interesy mieszkańców – zapowiedział wójt Gąsior.

 W imieniu mieszkańców życzenia włodarzowi gminy złożył Jan Wiącek, były wójt. - Przekazuję panu pióro, to nie jest chińskie pióro, lecz dobrze piszące. Proszę przyjąć od nas ten skromy upominek. Podpisywać nim decyzje pozytywne i negatywne, bo i takie czasem trzeba podjąć, aby społeczeństwo za pięć lat podczas wyborów wyraziło opinię że nasz wójt, jest może nie na piątkę nie, ale na czwórkę – stwierdził Jan Wiącek, a jego słowa wywołały aplauz publiczności.

- Będę się starał być wójtem na szóstkę – odpowiedział wójt Gąsior, co spotkało się z równie wielkim aplauzem zebranych.

Kwiaty, gratulacje oraz życzenia owocnej pracy złożył wójtowi także nowy przewodniczący Rady Gminy Jerzy Roman, dyrektorzy szkół oraz pracownicy urzędu i jednostek jemu podległych. 

Zgromadzeni mogli później wysłuchać pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu Modrzewianki oraz rodzeństwa Marysi i Tomka Sadrak. Piękne wiersze recytowali Agnieszka Lewandowska i Tomasz Andzela. 

Na zakończenie był tort przygotowany przez Modrzewianki oraz poczęstunek zorganizowany przez wójta Gąsiora.

 

czytano: 920 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2018-11-21 15:24:45

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna