Gmina Gidle

Burmistrz Miasta i Gminy
Nowa Słupia 

ANDRZEJ GĄSIOR

 Urząd Miasta i  Gminy
w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 18 lutego 2019 r., imieniny obchodzą: Szymona, Konstancji
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Uroczystość 45-lecia Szkoły Podstawowej w ...

Uroczystość 45-lecia Szkoły Podstawowej w Starej Słupi

wielkość tekstu:A | A | A

"Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość" Jan Paweł II

                 Pod takim hasłem społeczność szkolna SP w Starej Słupi świętowała 45-lecie istnienia budynku szkolnego.

                22 listopada 2018 r. w naszej szkole zebrali się mieszkańcy Starej Słupi, Pokrzywianki, Jeleniowa, Grzegorzowice oraz zaproszeni goście w osobach: Wójta Gminy Nowa Słupia Andrzeja Gąsiora, Wójta gminy Waśniów Krzysztofa Gajewskiego, kierownika Zespołu Obsługi Szkół Gminy Nowa Słupia Anny Karcz, dyrektora Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich w Nowej Słupi                z siedzibą w Rudkach Piotra Sepioło, dyrektorów Szkół z terenu gminy Nowa Słupia, księdza Stanisława Prokuskiego byłego proboszcza parafii p/w św. Wawrzyńca w Nowej Słupi ks. Andrzeja Górnika obecnego proboszcza parafii Nowa Słupia, radnej Rady Powiatu Kieleckiego  Danuty Żebrowskiej, radnego wsi Stara Słupia Ryszarda Karpińskiego, sołtysa wsi Stara Słupia Roberta Cieślika, nauczycieli emerytów, rodziców, nauczycieli, uczniów i przyjaciół szkoły, aby uroczyście świętować 45-lecie nowego budynku szkolnego.

                Obchody jubileuszu rozpoczęto uroczystą dziękczynną Eucharystią koncelebrowaną przez  ks. Stanisława Prokuskiego i  ks. Andrzeja Górnika. Okolicznościową homilię wygłosił ks. Stanisław Prokuski, który  na podstawie wiersza Bolesława Leśmiana "Dziewczyna" i "Listu do dzieci" Jana Pawła II mówił, że w życiu warto marzyć, dążyć do spełnienia owych marzeń, warto poszukiwać ideałów.  A tym ideałem dla chrześcijanina jest Jezus Chrystus. To na Nim powinniśmy opierać swoje życie,  a rodzice, nauczyciele i wychowawcy powinni być dla nas przykładem w naśladowaniu Mistrza z Nazaretu.  Oprawę liturgiczną Mszy Świętej przygotowała Anna Majzel w z Gustawem Jaworskim.

                Po zakończeniu Mszy Św. dyrektor SP w Starej Słupi Andrzej Lauko w prezentacji multimedialnej przedstawił dzieje szkolnictwa, historię powstania budynku szkolnego i dzień obecny Szkoły w Starej Słupi. Po wystąpieniu dyrektora przybyli goście złożyli gratulacje i życzenia z okazji jubileuszu.

                Rocznicowy program artystyczny przygotowała Krystyna Oględzińska z uczniami kl. VI i VIII.  Ta część uroczystości przedstawiła różnorodność zainteresowań naszych uczniów i ich umiejętności. Uczniowie wraz z opiekunami pokazali przekrój tego czym zajmują się w szkole, co lubią i co ich bawi. Wszyscy artyści włożyli wiele serca i wszystkie swe umiejętności w przygotowanie tej podniosłej uroczystości. Program artystyczny zakończyli nasi sportowcy prezentując krótki pokaz samoobrony przygotowany wraz ze Zbigniewem Latałą.  

                Następnie przybyli goście oglądali wystawę dokumentów i kronik szkolnych. Składali pamiątkowe wpisy do kroniki szkolnej. Pomysłodawczynią i wykonawcą scenografii jubileuszu 45-lecia istnienia budynku szkoły była pani Danuta Kwiecień.

                Na koniec wszyscy udali się na poczęstunek.

 

czytano: 754 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 27 listopada 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 14
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Łysa Góra Nowa Słupia Kielce Baszowice Stara Słupia Św. Krzyż Rudki Góry Świętokrzyskie Turystyka Emeryk Andrzej Gąsior Jeleniów Milanowska Wólka Dębniak Dymarki Rekreacja
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

1 stycznia 2019 - Nowa Słupia MIASTEM

więcej