Gmina Gidle

Burmistrz Miasta i Gminy
Nowa Słupia 

ANDRZEJ GĄSIOR

 Urząd Miasta i  Gminy
w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 18 lutego 2019 r., imieniny obchodzą: Szymona, Konstancji
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Udany Dzień Seniora w Rudkach.

Udany Dzień Seniora w Rudkach.

wielkość tekstu:A | A | A

Świętowali seniorzy i pracownicy socjalni.

- Myślałam, że jestem nikomu nie potrzebna. Dziś dowiedziałam się, że jest inaczej, że my starsi mieszkańcy gminy też stanowimy wartość, że wójt nas ceni, a młodzi szanują i potrzebują – usłyszeliśmy od jednej z uczestniczek uroczystości  zorganizowanej w Gminnym Ośrodku Kultury w Rudkach z okazji Dnia Seniora oraz Dnia Pracownika Socjalnego. 

Lepszej recenzji nie mogli sobie chyba wymarzyć organizatorzy tych uroczystości, ale przyznać trzeba, że całkowicie na nią zasłużyli. To co wójt i mieszkańcy gminy Nowa Słupia przygotowali dla seniorów było pełnym wzruszeń i humoru spektaklem. 

W uroczystości, która odbyła się 27 listopada wzięli udział seniorzy z gminy Nowa Słupia oraz Klubu  „Wigor” z Łagowa. Przybyli także pracownicy służb społecznych z Nowej Słupi. Na początku szefowa Klubu Seniora w Starej Słupi w prezentacji multimedialnej pokazała co jej instytucja oferuje ludziom. Wójt Andrzej Gąsior poinformował przy tej okazji, że podobny klub seniora działa już w Rudkach, a gmina przygotowała projekt i stara się o pieniądze na utworzenie kolejnych.

 

O WADACH I ZALETACH STAROŚCI

Następnie na scenie pojawili się aktorzy Amatorskiego Teatru Święty Spokój, którym towarzyszyli pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Urzędu Gminy w Nowej Słupi oraz członkinie Kół Gospodyń Wiejskich. W zaprezentowanym „Życiu staruszka na wesoło” artyści w niezwykle humorystyczny sposób pokazali wady i zalety jesieni życia. Widownia na przemian wybuchała śmiechem i biła brawa patrząc na odgrywane sceny. Aktorzy obśmiali bowiem „wysokie polskie emerytury”, nasz system opieki zdrowotnej oraz codzienne życie Polaka w podeszłym wieku.

ŻYCZENIA DLA SENIORÓW I PRACOWNIKÓW SOCJALNYCH

Artyści zakończyli spektakl życzeniami dla seniorów. Wyrazy szacunku, długich lat życia w zdrowiu i pełnej sprawności oraz miłości rodzinnej życzył seniorom wójt Andrzej Gąsior. Przybyły na uroczystość senator Krzysztof Słoń podkreślał jak wielką rolę w społeczeństwie pełnią osoby starsze, a wiceburmistrz Łagowa Zbigniew Meducki dziękował im za budowanie Polski po wojnie i walkę o to byśmy mogli żyć w wolnym kraju.

Życzenia odebrali także ludzie, którzy na co dzień pracują z osobami starszymi, opiekują się nimi, dbają o poprawę ich bytu i zdrowia – czyli pracownicy socjalni. Zgromadzeni zgodnie podkreślali, że ich praca powinna być lepiej wynagradzana, a szefowa Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Słupi postulowała, by zmienić nazwę Dnia Pracownika Socjalnego na Dzień Pracowników Służb Społecznych.

NAPEŁNIENI DOBRYM HUMOREM I OPTYMIZMEM

Po życzeniach pracownicy socjalni otrzymali skromne upominki w kształcie serca, seniorów częstowano cukierkami, zaś na scenie pojawili się kolejni artyści – Chełmowianki i Modrzewianki. Zwieńczeniem wtorkowych uroczystości był słodki poczęstunek przy kawie i herbacie.

Seniorzy wychodząc z Gminnego Ośrodka Kultury podkreślali, że dzięki przygotowanej uroczystości nabrali pozytywnej energii, a w niektórych przypadkach wręcz chęci do życia.


 

czytano: 1025 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 28 listopada 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 17
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Emeryk Łysa Góra Rekreacja Kielce Baszowice Dębniak Jeleniów Rudki Turystyka Góry Świętokrzyskie Św. Krzyż Stara Słupia Dymarki Milanowska Wólka Nowa Słupia Andrzej Gąsior
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

1 stycznia 2019 - Nowa Słupia MIASTEM

więcej