Skróty klawiszowe:

Udany Dzień Seniora w Rudkach.

Strona główna » Aktualności » Udany Dzień Seniora w Rudkach.

wielkość tekstu: A | A | A

Świętowali seniorzy i pracownicy socjalni.

- Myślałam, że jestem nikomu nie potrzebna. Dziś dowiedziałam się, że jest inaczej, że my starsi mieszkańcy gminy też stanowimy wartość, że wójt nas ceni, a młodzi szanują i potrzebują – usłyszeliśmy od jednej z uczestniczek uroczystości  zorganizowanej w Gminnym Ośrodku Kultury w Rudkach z okazji Dnia Seniora oraz Dnia Pracownika Socjalnego. 

Lepszej recenzji nie mogli sobie chyba wymarzyć organizatorzy tych uroczystości, ale przyznać trzeba, że całkowicie na nią zasłużyli. To co wójt i mieszkańcy gminy Nowa Słupia przygotowali dla seniorów było pełnym wzruszeń i humoru spektaklem. 

W uroczystości, która odbyła się 27 listopada wzięli udział seniorzy z gminy Nowa Słupia oraz Klubu  „Wigor” z Łagowa. Przybyli także pracownicy służb społecznych z Nowej Słupi. Na początku szefowa Klubu Seniora w Starej Słupi w prezentacji multimedialnej pokazała co jej instytucja oferuje ludziom. Wójt Andrzej Gąsior poinformował przy tej okazji, że podobny klub seniora działa już w Rudkach, a gmina przygotowała projekt i stara się o pieniądze na utworzenie kolejnych.

 

O WADACH I ZALETACH STAROŚCI

Następnie na scenie pojawili się aktorzy Amatorskiego Teatru Święty Spokój, którym towarzyszyli pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Urzędu Gminy w Nowej Słupi oraz członkinie Kół Gospodyń Wiejskich. W zaprezentowanym „Życiu staruszka na wesoło” artyści w niezwykle humorystyczny sposób pokazali wady i zalety jesieni życia. Widownia na przemian wybuchała śmiechem i biła brawa patrząc na odgrywane sceny. Aktorzy obśmiali bowiem „wysokie polskie emerytury”, nasz system opieki zdrowotnej oraz codzienne życie Polaka w podeszłym wieku.

ŻYCZENIA DLA SENIORÓW I PRACOWNIKÓW SOCJALNYCH

Artyści zakończyli spektakl życzeniami dla seniorów. Wyrazy szacunku, długich lat życia w zdrowiu i pełnej sprawności oraz miłości rodzinnej życzył seniorom wójt Andrzej Gąsior. Przybyły na uroczystość senator Krzysztof Słoń podkreślał jak wielką rolę w społeczeństwie pełnią osoby starsze, a wiceburmistrz Łagowa Zbigniew Meducki dziękował im za budowanie Polski po wojnie i walkę o to byśmy mogli żyć w wolnym kraju.

Życzenia odebrali także ludzie, którzy na co dzień pracują z osobami starszymi, opiekują się nimi, dbają o poprawę ich bytu i zdrowia – czyli pracownicy socjalni. Zgromadzeni zgodnie podkreślali, że ich praca powinna być lepiej wynagradzana, a szefowa Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Słupi postulowała, by zmienić nazwę Dnia Pracownika Socjalnego na Dzień Pracowników Służb Społecznych.

NAPEŁNIENI DOBRYM HUMOREM I OPTYMIZMEM

Po życzeniach pracownicy socjalni otrzymali skromne upominki w kształcie serca, seniorów częstowano cukierkami, zaś na scenie pojawili się kolejni artyści – Chełmowianki i Modrzewianki. Zwieńczeniem wtorkowych uroczystości był słodki poczęstunek przy kawie i herbacie.

Seniorzy wychodząc z Gminnego Ośrodka Kultury podkreślali, że dzięki przygotowanej uroczystości nabrali pozytywnej energii, a w niektórych przypadkach wręcz chęci do życia.


 

czytano: 1025 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2018-11-28 16:31:04

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna