Skróty klawiszowe:

Świętowali Złoty Jubileusz

Strona główna » Aktualności » Świętowali Złoty Jubileusz

wielkość tekstu: A | A | A

Dziewięć par z gminy Nowa Słupia świętuje w tym roku 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego oraz przybyła para, która w tym roku obchodzi jubileusz 60-lecia pożycia małżeńskiego. Z okazji Złotych Godów wójt oraz pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego przygotowali dla nich nie lada niespodziankę.  

Małżonków, którzy pół wieku temu wypowiedzieli sakramentalne „tak”, najpierw zaproszono do kościoła w Nowej Słupi, gdzie modlono się w ich intencji. Kapłan w homilii podkreślał jak wiele  przeżyli razem chwil, zarówno dobrych jak i trudnych. Składając im życzenia zaapelował: - Bądźcie dalej świadkami, że prawdziwa miłość wszystko zwycięży, wszystko przetrwa.

Po eucharystii wójt Andrzej Gąsior zaprosił jubilatów do Dworu Świętokrzyskiego, gdzie wręczył małżonkom medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Polski.

SĄ JAK OPOKA

- Dziękuję wam w imieniu mieszkańców za te 50 lat. Jesteście fundamentem, na którym stabilnie można budować rodzinne relacje, naszą gminę i społeczeństwo – mówił wójt Gąsior.

Przewodniczący Rady Gminy Jerzy Roman gratulując jubilatom oznajmił, że w przyszłym roku on także będzie obchodził Złote Gody, z kolei radny Marcin Grzegorski wyznał, że on na taką chwilę musi poczekać jeszcze czterdzieści lat.

- Dziękuję, że dotrwaliście. Małżeństwa które są teraz zawierane, nie są tak trwałe. Niektóre nie są w stanie przetrwać nawet pół roku. To przykre, ale tak jest - mówiła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Danuta Żebrowska składając życzenia jubilatom.

Wśród biorących udział w uroczystości była jedna para która pochwalić się może 60-letnim stażem małżeńskim – Państwo Pelagia i Stanisław Jagiełło.

Po wręczeniu medali i złożeniu życzeń jubilaci zasiedli do stołu na uroczystą kolację, aby powspominać dawne czasy. Był także szampan oraz tradycyjne „Sto lat”, a czas muzyką i śpiewem umilały wszystkim Modrzewianki.

O KOGUTACH I NIEWOLI

Korzystając z okazji zapytaliśmy złotych jubilatów o radę dla młodych małżeństw. Co powinni robić, by dotrwać takiej rocznicy?

- Musi być w związku ktoś mądry, kto ustąpi. Nie może być w małżeństwie dwóch kogutów – odpowiadała obrazowo Marianna Majerowska. Jej małżonek podkreślał natomiast wagę okresu narzeczeństwa. - Trzeba się dobrze poznać przed ślubem. Jeśli ktoś po miesiącu znajomości idzie do ołtarza, to nie tędy droga. Najpierw trzeba się dobrze poznać, a potem oddać w tę „niewolę” – mówił z uśmiechem.

Dostojnym jubilatom życzymy zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz kolejnych pięknych rocznic.

 

Pary świetujące Złote Gody

 1. Stanisława i Tadeusz Kępińscy
 2. Krystyna i Zdzisław Karpińscy
 3. Maria i Leon Kosmala
 4. Teresa i Adolf Nawroccy
 5. Krystyna i Piotr Kulpińscy
 6. Marianna i Krzysztof Majerowscy
 7. Zofia i Bogusław Pustuła
 8. Helena i Jan Gałeccy
 9. Halina i Wacław Kończakowie

 

czytano: 1544 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2018-11-30 07:59:53

Walory Gminy
 • Wielokulturowość Regionu
 • Dziedzictwo Historyczne
 • Malownicze Krajobrazy
 • Bogactwo Przyrody
 • Strefy Aktywności Turystycznej
 • Dobry Węzeł Komunikacyjny
 • Czyste powietrze
 • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna