Gmina Gidle

Burmistrz Miasta i Gminy
Nowa Słupia 

ANDRZEJ GĄSIOR

 Urząd Miasta i  Gminy
w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 18 lutego 2019 r., imieniny obchodzą: Szymona, Konstancji
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Świętowali Złoty Jubileusz

Świętowali Złoty Jubileusz

wielkość tekstu:A | A | A

Dziewięć par z gminy Nowa Słupia świętuje w tym roku 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego oraz przybyła para, która w tym roku obchodzi jubileusz 60-lecia pożycia małżeńskiego. Z okazji Złotych Godów wójt oraz pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego przygotowali dla nich nie lada niespodziankę.  

Małżonków, którzy pół wieku temu wypowiedzieli sakramentalne „tak”, najpierw zaproszono do kościoła w Nowej Słupi, gdzie modlono się w ich intencji. Kapłan w homilii podkreślał jak wiele  przeżyli razem chwil, zarówno dobrych jak i trudnych. Składając im życzenia zaapelował: - Bądźcie dalej świadkami, że prawdziwa miłość wszystko zwycięży, wszystko przetrwa.

Po eucharystii wójt Andrzej Gąsior zaprosił jubilatów do Dworu Świętokrzyskiego, gdzie wręczył małżonkom medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Polski.

SĄ JAK OPOKA

- Dziękuję wam w imieniu mieszkańców za te 50 lat. Jesteście fundamentem, na którym stabilnie można budować rodzinne relacje, naszą gminę i społeczeństwo – mówił wójt Gąsior.

Przewodniczący Rady Gminy Jerzy Roman gratulując jubilatom oznajmił, że w przyszłym roku on także będzie obchodził Złote Gody, z kolei radny Marcin Grzegorski wyznał, że on na taką chwilę musi poczekać jeszcze czterdzieści lat.

- Dziękuję, że dotrwaliście. Małżeństwa które są teraz zawierane, nie są tak trwałe. Niektóre nie są w stanie przetrwać nawet pół roku. To przykre, ale tak jest - mówiła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Danuta Żebrowska składając życzenia jubilatom.

Wśród biorących udział w uroczystości była jedna para która pochwalić się może 60-letnim stażem małżeńskim – Państwo Pelagia i Stanisław Jagiełło.

Po wręczeniu medali i złożeniu życzeń jubilaci zasiedli do stołu na uroczystą kolację, aby powspominać dawne czasy. Był także szampan oraz tradycyjne „Sto lat”, a czas muzyką i śpiewem umilały wszystkim Modrzewianki.

O KOGUTACH I NIEWOLI

Korzystając z okazji zapytaliśmy złotych jubilatów o radę dla młodych małżeństw. Co powinni robić, by dotrwać takiej rocznicy?

- Musi być w związku ktoś mądry, kto ustąpi. Nie może być w małżeństwie dwóch kogutów – odpowiadała obrazowo Marianna Majerowska. Jej małżonek podkreślał natomiast wagę okresu narzeczeństwa. - Trzeba się dobrze poznać przed ślubem. Jeśli ktoś po miesiącu znajomości idzie do ołtarza, to nie tędy droga. Najpierw trzeba się dobrze poznać, a potem oddać w tę „niewolę” – mówił z uśmiechem.

Dostojnym jubilatom życzymy zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz kolejnych pięknych rocznic.

 

Pary świetujące Złote Gody

  1. Stanisława i Tadeusz Kępińscy
  2. Krystyna i Zdzisław Karpińscy
  3. Maria i Leon Kosmala
  4. Teresa i Adolf Nawroccy
  5. Krystyna i Piotr Kulpińscy
  6. Marianna i Krzysztof Majerowscy
  7. Zofia i Bogusław Pustuła
  8. Helena i Jan Gałeccy
  9. Halina i Wacław Kończakowie

 

czytano: 1175 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 30 listopada 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 9
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Góry Świętokrzyskie Rekreacja Dymarki Łysa Góra Nowa Słupia Stara Słupia Milanowska Wólka Emeryk Turystyka Jeleniów Kielce Andrzej Gąsior Rudki Dębniak Św. Krzyż Baszowice
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

1 stycznia 2019 - Nowa Słupia MIASTEM

więcej