Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
niedziela 16 grudnia 2018 r., imieniny obchodzą: Albin, Sebastian
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Setki dzieci na spotkaniu ze Świętym Mikołajem.

Setki dzieci na spotkaniu ze Świętym Mikołajem.

wielkość tekstu:A | A | A

Zabawa z przybyszem z Laponii odbyła się w hali sportowej w Nowej Słupi. Święty Mikołaj przyniósł dzieciom prezenty, dla niektórych niezwykle cenne – rowery i wieże stereofoniczne. 

5 grudnia do hali sportowej w Nowej Słupi przybyły setki dzieciaków ze swoimi rodzicami, dziadkami i opiekunami. Spotkanie ze Świętym Mikołajem zorganizowali dla nich w tym miejscu wójt Andrzej Gąsior wraz z członkami Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Na parkiecie ustawiono nadmuchiwaną dżunglę i wysoką zjeżdżalnie. Przy stołach zastawionych różnego rodzaju ozdobami można było własnoręcznie wykonać kolorową bombkę na choinkę lub inne ozdoby na świąteczne drzewko. Długa kolejka ustawiła się także do pań malujących dzieciakom twarze. Dzięki nim po hali „latały kolorowe motyle” i biegały „postacie z bajek”.

Były też skrzaty i elfy, które zabrały wszystkich na taneczną podróż po całym świecie. Nie na co dzień ma się okazję zatańczyć zorbę czy makarenę ze świętym Mikołajem, toteż nie tylko dzieci ruszyły tanecznym krokiem na parkiet, ale także dorośli.

Oczywiście Mikołaj nie byłby sobą, gdyby nie przyniósł prezentów. Najcenniejsze były dla tych, którzy wzięli udział w konkursie organizowanym przez Związek Gmin Gór Świętokrzyskich w tegorocznej edycji programu edukacji ekologicznej, pod tytułem „To my tworzymy atmosferę w Górach Świętokrzyskich”. W kategorii klas 0-IV pierwsze miejsce zajęła Julia Kopyś, a drugie i trzecie Katarzyna Gąsior i Julia Turek. W kategorii klas V-VIII wygrała Julia Klefas, zaś drugie i trzecie miejsce zdobyli Jan Kosiarski i Franciszek Loranta. Zwycięzcy obu kategorii otrzymali rowery, zaś zdobywcy pozostałych miejsc na podium - wieże stereofoniczne.

Wyróżnienia i nagrody książkowe za udział w tegorocznej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych otrzymali Klaudia Zieja, Maria Krakowiak, Krzysztof Rapcia, Noemi Basa, Nikola Podsiadły i Oliwia Lauko.

Każde dziecko przybyłe na spotkanie z Mikołajem otrzymało słodkie prezenty, a w ich rozdawaniu dzielnie pomagały śnieżynki z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych: Przewodnicząca GKRPA Danuta Żebrowska i Paulina Kozłowska. Szczególne podziękowania należą się Krainie Szczęścia, która zabrała przybyłych w bajkowy świat tańca i dziecięcych fantazji.

czytano: 676 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 06 grudnia 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 8
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Turystyka Andrzej Gąsior Rekreacja Św. Krzyż Milanowska Wólka Nowa Słupia Łysa Góra Góry Świętokrzyskie Rudki Jeleniów Emeryk Baszowice Stara Słupia Kielce Dębniak Dymarki
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

1 stycznia 2019 - Nowa Słupia MIASTEM

więcej