Skróty klawiszowe:

Setki dzieci na spotkaniu ze Świętym Mikołajem.

Strona główna » Aktualności » Setki dzieci na spotkaniu ze Świętym Mikołajem.

wielkość tekstu: A | A | A

Zabawa z przybyszem z Laponii odbyła się w hali sportowej w Nowej Słupi. Święty Mikołaj przyniósł dzieciom prezenty, dla niektórych niezwykle cenne – rowery i wieże stereofoniczne. 

5 grudnia do hali sportowej w Nowej Słupi przybyły setki dzieciaków ze swoimi rodzicami, dziadkami i opiekunami. Spotkanie ze Świętym Mikołajem zorganizowali dla nich w tym miejscu wójt Andrzej Gąsior wraz z członkami Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Na parkiecie ustawiono nadmuchiwaną dżunglę i wysoką zjeżdżalnie. Przy stołach zastawionych różnego rodzaju ozdobami można było własnoręcznie wykonać kolorową bombkę na choinkę lub inne ozdoby na świąteczne drzewko. Długa kolejka ustawiła się także do pań malujących dzieciakom twarze. Dzięki nim po hali „latały kolorowe motyle” i biegały „postacie z bajek”.

Były też skrzaty i elfy, które zabrały wszystkich na taneczną podróż po całym świecie. Nie na co dzień ma się okazję zatańczyć zorbę czy makarenę ze świętym Mikołajem, toteż nie tylko dzieci ruszyły tanecznym krokiem na parkiet, ale także dorośli.

Oczywiście Mikołaj nie byłby sobą, gdyby nie przyniósł prezentów. Najcenniejsze były dla tych, którzy wzięli udział w konkursie organizowanym przez Związek Gmin Gór Świętokrzyskich w tegorocznej edycji programu edukacji ekologicznej, pod tytułem „To my tworzymy atmosferę w Górach Świętokrzyskich”. W kategorii klas 0-IV pierwsze miejsce zajęła Julia Kopyś, a drugie i trzecie Katarzyna Gąsior i Julia Turek. W kategorii klas V-VIII wygrała Julia Klefas, zaś drugie i trzecie miejsce zdobyli Jan Kosiarski i Franciszek Loranta. Zwycięzcy obu kategorii otrzymali rowery, zaś zdobywcy pozostałych miejsc na podium - wieże stereofoniczne.

Wyróżnienia i nagrody książkowe za udział w tegorocznej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych otrzymali Klaudia Zieja, Maria Krakowiak, Krzysztof Rapcia, Noemi Basa, Nikola Podsiadły i Oliwia Lauko.

Każde dziecko przybyłe na spotkanie z Mikołajem otrzymało słodkie prezenty, a w ich rozdawaniu dzielnie pomagały śnieżynki z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych: Przewodnicząca GKRPA Danuta Żebrowska i Paulina Kozłowska. Szczególne podziękowania należą się Krainie Szczęścia, która zabrała przybyłych w bajkowy świat tańca i dziecięcych fantazji.

czytano: 1562 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2018-12-06 13:16:23

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna