Gmina Gidle

Burmistrz Miasta i Gminy
Nowa Słupia 

ANDRZEJ GĄSIOR

 Urząd Miasta i  Gminy
w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
czwartek 24 stycznia 2019 r., imieniny obchodzą: Rafała, Franciszka
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Kulturalne podsumowanie roku

Kulturalne podsumowanie roku

wielkość tekstu:A | A | A

Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich podsumowało mijający rok 2018. Jak na placówkę kultury przystało odbyło się to w iście artystycznym stylu. Na scenie zaprezentowało się kilkunastu wykonawców. Były także specjalne podziękowania i słodki poczęstunek.

- Podczas dzisiejszej uroczystości, będą mieli Państwo okazję zobaczyć prezentację naszego rocznego dorobku, pracy, która nierzadko jest niezwykle trudna. My natomiast będziemy z dumą prezentować wszystko co dzięki Państwu udało nam się zrealizować – mówiła Agata Sałata, z CDGŚ witając przybyłych na sobotnią uroczystość (15 grudnia) gości.

Zgromadzeni mogli obejrzeć krótką prezentację multimedialną, obrazującą imprezy i uroczystości organizowane lub współorganizowane przez Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich, a było ich ponad sześćdziesiąt.

PLEJADA LOKALNYCH GWIAZD

Nie zabrakło też występów artystycznych, które rozpoczęli najmłodsi podopieczni placówki, wokalistki:  Gabrysia Marzec,  Julia Sepioło i Karolina Marzec.

Później na scenie prezentowały się jeszcze: Akademii tańca MAGIC, duet Ania Binkowska oraz Gabrysia Staszkowska, solistka Weronika Kisiel, Maja Sala, Grzegorza Starosty – Zespół EGO, a także nasze ludowe zespoły: Chełmowianki, Modrzewianki oraz Wesołe Kumoszki.

Sobotni wieczór był dla pracowników Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich okazją do podziękowania tym, którzy w sposób szczególny pomagają w organizacji życia kulturalnego w gminie Nowa Słupia.

DZIĘKOWALI I ODBIERALI

PODZIĘKOWANIA

Słowa uznania i okazjonalne dyplomy otrzymało kilkadziesiąt osób i organizacji między innymi: wójt Andrzej Gąsior oraz Rada Gminy z przewodniczącym Jerzym Romanem, dyrektorzy szkół, ochotnicze straże pożarne, stowarzyszenia, zespoły ludowe, kluby seniorów, a także sponsorzy.

Podczas podsumowania roku kulturalnego słowa uznania dla pracowników Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich wyraził wójt Andrzej Gąsior:

- Kultura, czy to przez duże „K”, czy przez małe „k” jest potrzebna człowiekowi do życia jak woda czy powietrze. To coś co kształtuje pokolenia. Dziękuję pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury za te wszystkie wydarzenia, które zorganizowali, ale dziękuję także szkołom ich dyrektorom bo tam także krzewiona jest kultura. Ten rok był szczególny ze względu na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Bardzo wiele akademii z tej okazji odbywało się właśnie w szkołach – podkreślał wójt Gąsior. - Dużo się w tym roku działo. Dziękuję wszystkim za organizację i zaangażowanie – zakończył swoją wypowiedź włodarz gminy.

ROZSTRZYGNIĘTO KONKURS

Podczas sobotniej imprezy rozstrzygnięto także konkurs plastyczny na bożonarodzeniową kartkę. Jury przyznało nagrody w następujących kategoriach:

 

A.     PRZEDSZKOLA I ZERÓWKI:

III miejsce –  ZUZANNA PRZEMYSKA

II miejsce – ALICJA CEGLARSKA

I miejsce –  ANNA KOSIARSKA                      

B.      SZKOŁY PODSTAWOWE KL. I-III

III miejsce – MAJA LESISZ

II miejsce – AMELIA STYCZEŃ

I miejsce – KACPER BOROŃ        

C.      SZKOŁY PODSTAWOWE KL. IV-VIII:

III miejsce – ALEKSANDRA BOLEWSKA

II miejsce – RADOSŁAW STYCZEŃ

I miejsce – ZUZANNA WÓJCIK      

D.     SZKOŁY ŚREDNIE I DOROŚLI

III miejsce – KLUB SENIORA „CZAS NA AKTYWNOŚĆ”

II miejsce – KGW STARA SŁUPIA

I miejsce – PATRYCJA MAZUR

czytano: 707 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 18 grudnia 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 5
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Milanowska Wólka Łysa Góra Dębniak Góry Świętokrzyskie Św. Krzyż Dymarki Rudki Turystyka Nowa Słupia Jeleniów Emeryk Baszowice Stara Słupia Rekreacja Andrzej Gąsior Kielce
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

1 stycznia 2019 - Nowa Słupia MIASTEM

więcej