Skróty klawiszowe:

Świąteczna integracja

Strona główna » Aktualności » Świąteczna integracja

wielkość tekstu: A | A | A

Wigilia z udziałem osób niepełnosprawnych

 - Mamy wyjątkowy czas oczekiwania na radosne wydarzenie, jakim jest Boże Narodzenie, a takie spotkania służą integracji, są okazją do bycia razem, cieszenia się wspólną obecnością – mówił Andrzej Gąsior, Wójt gminy Nowa Słupia. W niedzielę, 16 grudnia w gościnnych progach Restauracji u Jana w Rudkach państwa Grażyny i Jana Rybka odbyło się tradycyjne już, wigilijne spotkanie z udziałem osób niepełnosprawnych z gminy.

Wydarzenie słowami wiersza otworzył Wójt gminy Nowa Słupia, Andrzej Gąsior. Za poetą powtarzał: - „To właśnie tego wieczoru, zło ze wstydu umiera, widząc, jak silna i piękna jest miłość, gdy pięści rozwiera.”

Głos zabrali także goście: Ojciec Zygfryd Wiecha ze wspólnoty Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu przyznał, że już kolejny raz uczestniczy w tym niecodziennym spotkaniu. – „Wiem, że jeśli Pan Bóg ukochał jakieś miejsce szczególnie, to serca wrażliwe na dobro i ciepło innych, którzy potrzebują opieki od innych: rodziców, opiekunów, przyjaciół”. – podkreślił duchowny.  

- „Mam wrażenie, że tu jest dobre miejsce, są tu ludzie wrażliwi” – mówił też Andrzej Michalski, Dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Kielcach – „Korzystając z okazji, że dziś podzielimy się opłatkiem i wspólnie zasiądziemy przy wigilijnym stole, chciałbym życzyć państwu radosnych i spokojnych świąt i żebyście w przyszłym roku spełnili swoje marzenia i plany.”   

Życzenia złożył również Jerzy Roman, Przewodniczący Rady Gminy Nowa Słupia. Zwrócił się do gości: - „Chciałbym prosić opiekunów o cierpliwość, o wszystko, co możecie zrobić dla swoich dzieci, żeby one czuły się szczęśliwsze. Życzę, żeby nowy rok był jeszcze lepszy i żebyście także wy poczuli radość. Oczekujmy razem, dzieląc się sobą i swoimi sprawami.”

Serdecznych słów było o wiele więcej, ale te już zostały wypowiedziane w ciszy, podczas łamania się opłatkiem, który poświęcił ksiądz Stanisław Szuba – administrator Parafii w Rudkach. W uroczystości udział wziął także ksiądz Andrzej Górnik – Proboszcz Parafii w Nowej Słupi.

Na spotkanie wigilijne przybyli Radni Gminy Nowa Słupia Lidia Wiącek, Jerzy Roman, Bartosz Dutkiewicz, Łukasz Nowak, Rafał Piasecki, Marcin Grzegorski, Dawid Marzec, Grzegorz Rapcia, Stanisław Cisłowski, Sylwester Kozłowski, Radne Powiatowe Danuta Żebrowska i Agata Sałata, Sekretarz Agnieszka Lewandowska, Dyrektorzy jednostek gminnych oraz przedstawiciele Akademickiej Fundacji przy Staropolskiej Szkole Wyższej  w Kielcach.

Na stole królowały wigilijne potrawy- barszcz z grzybami, pierogi z grzybami i kapustą oraz śledzie i kapusta z grochem.

Wspólnie śpiewano kolędy, którym ton nadawała utalentowana młodzież z gminy Nowa Słupia – Maria i Tomasz Sadrak, Marta Żelazowska i Sylwia Dziubińska-Rapacz oraz Koło Gospodyń Wiejskich Modrzewianki a także organista Gustaw Jaworski.

Wójt Andrzej Gąsior wręczył statuetkę Panu Tomaszowi Kałuża za szczególne społeczne zaangażowanie na rzecz osób chorych, niepełnosprawnych, potrzebujących pomocy.

Uroczystość zorganizowali: Urząd Gminy w Nowej Słupi przy wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Słupi oraz Akademicka Fundacja przy Staropolskiej Szkole Wyższej w Kielcach.

 

 

czytano: 994 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2018-12-18 08:37:18

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna