Gmina Gidle

Burmistrz Miasta i Gminy
Nowa Słupia 

ANDRZEJ GĄSIOR

 Urząd Miasta i  Gminy
w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
czwartek 24 stycznia 2019 r., imieniny obchodzą: Rafała, Franciszka
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Świąteczna integracja

Świąteczna integracja

wielkość tekstu:A | A | A

Wigilia z udziałem osób niepełnosprawnych

 - Mamy wyjątkowy czas oczekiwania na radosne wydarzenie, jakim jest Boże Narodzenie, a takie spotkania służą integracji, są okazją do bycia razem, cieszenia się wspólną obecnością – mówił Andrzej Gąsior, Wójt gminy Nowa Słupia. W niedzielę, 16 grudnia w gościnnych progach Restauracji u Jana w Rudkach państwa Grażyny i Jana Rybka odbyło się tradycyjne już, wigilijne spotkanie z udziałem osób niepełnosprawnych z gminy.

Wydarzenie słowami wiersza otworzył Wójt gminy Nowa Słupia, Andrzej Gąsior. Za poetą powtarzał: - „To właśnie tego wieczoru, zło ze wstydu umiera, widząc, jak silna i piękna jest miłość, gdy pięści rozwiera.”

Głos zabrali także goście: Ojciec Zygfryd Wiecha ze wspólnoty Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu przyznał, że już kolejny raz uczestniczy w tym niecodziennym spotkaniu. – „Wiem, że jeśli Pan Bóg ukochał jakieś miejsce szczególnie, to serca wrażliwe na dobro i ciepło innych, którzy potrzebują opieki od innych: rodziców, opiekunów, przyjaciół”. – podkreślił duchowny.  

- „Mam wrażenie, że tu jest dobre miejsce, są tu ludzie wrażliwi” – mówił też Andrzej Michalski, Dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Kielcach – „Korzystając z okazji, że dziś podzielimy się opłatkiem i wspólnie zasiądziemy przy wigilijnym stole, chciałbym życzyć państwu radosnych i spokojnych świąt i żebyście w przyszłym roku spełnili swoje marzenia i plany.”   

Życzenia złożył również Jerzy Roman, Przewodniczący Rady Gminy Nowa Słupia. Zwrócił się do gości: - „Chciałbym prosić opiekunów o cierpliwość, o wszystko, co możecie zrobić dla swoich dzieci, żeby one czuły się szczęśliwsze. Życzę, żeby nowy rok był jeszcze lepszy i żebyście także wy poczuli radość. Oczekujmy razem, dzieląc się sobą i swoimi sprawami.”

Serdecznych słów było o wiele więcej, ale te już zostały wypowiedziane w ciszy, podczas łamania się opłatkiem, który poświęcił ksiądz Stanisław Szuba – administrator Parafii w Rudkach. W uroczystości udział wziął także ksiądz Andrzej Górnik – Proboszcz Parafii w Nowej Słupi.

Na spotkanie wigilijne przybyli Radni Gminy Nowa Słupia Lidia Wiącek, Jerzy Roman, Bartosz Dutkiewicz, Łukasz Nowak, Rafał Piasecki, Marcin Grzegorski, Dawid Marzec, Grzegorz Rapcia, Stanisław Cisłowski, Sylwester Kozłowski, Radne Powiatowe Danuta Żebrowska i Agata Sałata, Sekretarz Agnieszka Lewandowska, Dyrektorzy jednostek gminnych oraz przedstawiciele Akademickiej Fundacji przy Staropolskiej Szkole Wyższej  w Kielcach.

Na stole królowały wigilijne potrawy- barszcz z grzybami, pierogi z grzybami i kapustą oraz śledzie i kapusta z grochem.

Wspólnie śpiewano kolędy, którym ton nadawała utalentowana młodzież z gminy Nowa Słupia – Maria i Tomasz Sadrak, Marta Żelazowska i Sylwia Dziubińska-Rapacz oraz Koło Gospodyń Wiejskich Modrzewianki a także organista Gustaw Jaworski.

Wójt Andrzej Gąsior wręczył statuetkę Panu Tomaszowi Kałuża za szczególne społeczne zaangażowanie na rzecz osób chorych, niepełnosprawnych, potrzebujących pomocy.

Uroczystość zorganizowali: Urząd Gminy w Nowej Słupi przy wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Słupi oraz Akademicka Fundacja przy Staropolskiej Szkole Wyższej w Kielcach.

 

 

czytano: 869 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 18 grudnia 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 5
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Stara Słupia Góry Świętokrzyskie Kielce Dębniak Turystyka Emeryk Jeleniów Andrzej Gąsior Rudki Nowa Słupia Milanowska Wólka Św. Krzyż Łysa Góra Dymarki Baszowice Rekreacja
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

1 stycznia 2019 - Nowa Słupia MIASTEM

więcej