Gmina Gidle

Burmistrz Miasta i Gminy
Nowa Słupia 

ANDRZEJ GĄSIOR

 Urząd Miasta i  Gminy
w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
czwartek 24 stycznia 2019 r., imieniny obchodzą: Rafała, Franciszka
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » SZLACHETNA PACZKA w Szkole Podstawowej w Nowej ...

SZLACHETNA PACZKA w Szkole Podstawowej w Nowej Słupi już po raz dziewiąty

wielkość tekstu:A | A | A

To już dziewięć lat społeczność Szkoły Podstawowej w Nowej Słupi niesie pomoc potrzebującym w ramach akcji „Szlachetna Paczka”. Z bazy organizatora wybraliśmy dwie rodziny, dla których zaczęliśmy przygotowywać podarunki. Wśród pracowników Szkoły zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy, do której włączyli się uczniowie.
Za zebrane fundusze zakupiliśmy m. in. kuchenkę gazową, kołdry, pościel, koce, suszarkę do włosów, wędkę z akcesoriami odzież i obuwie zimowe. Właściciele lokalnych sklepów: „Delikatesy Centrum” oraz „Stokrotka” wspomogli akcję udostępniając w swoich sklepach miejsce na dary. Klienci tych sklepów nie zawiedli wypełniając kosze produktami spożywczymi i chemicznymi.

Uczniowie z klasy VIII i V b segregowali i rozdzielali produkty, pakowali w ozdobny papier i uczestniczyli w przekazaniu paczek do magazynu „Szlachetnej Paczki”. Dnia 9 grudnia rodzinom zawieziono „szlachetne paczki”. Udało nam się spełnić wszystkie marzenia potrzebujących. Odzew społeczności był tak duży, że obdarowaliśmy ponadplanowo ubogie rodziny z naszego najbliższego otoczenia. Do czterech dodatkowych domów powędrowały świąteczne podarunki.

Z relacji wolontariuszy, którzy przekazywali dary dowiedzieliśmy się, jak pomoc, którą udzieliliśmy była potrzebna. Wzruszenie i radość obdarowanych są dla nas wielką satysfakcją i motywacją do dalszych tego typu działań.

Pan Jan z uśmiechem i radością przywitał i zaprosił wolontariuszy do swojego skromnego domku. Gdy wolontariusze i pomagający im strażacy wnosili kolejne paczki do małego pokoju, pan Jan patrzył na nas bez słowa, nie dowierzając, że to wszystko dzieje się naprawdę. Kiedy wszystkie paczki spoczęły na podłodze małego pokoiku, milczenie pana Jana przerodziło się szybko
w zruszenie i podziękowania, wciąż powtarzał, patrząc na nas szklanymi od łez wzruszenia oczami, jak bardzo jest nam wszystkim (a przede wszystkim darczyńcy) wdzięczny za okazaną pomoc.
Po chwili kiedy znów usiedliśmy, zaproponowaliśmy, aby zobaczyła "co przyniósł mu Mikołaj". Początkowo nieśmiało, jednak potem z coraz większą chęcią i radością otwierał kolejne paczki.
A każdemu nowo otwartemu pudełku towarzyszyły nowe podziękowania dla darczyńców i wolontariuszy. Jednak bez wątpienia największy uśmiech pojawił się na twarzy pana Jana, gdy zobaczył swój szczególny upominek. Na widok wędki wykrzyczał: "To było moje największe marzenie! Wędkarstwo to moja największa życiowa pasja". Tymi słowami sprawił, że wszystkim obecnym w oku zakręciła się łezka wzruszenia. Przyjemnie było patrzeć na to, jaka radość maluje się na jego twarzy.

Pani Hanna z niedowierzaniem spoglądała na nas, gdy zobaczyła jak hojnie została obdarowana przez ludzi o dobrych sercach. To co przeżywała w ostatnim czasie wiele zmieniło w jej życiu, poczuciu bezpieczeństwa zaufaniu do ludzi. Po raz pierwszy od czasu, kiedy się z nią spotykaliśmy na jej twarzy pojawił się uśmiech, a nowa i ciepła odzież oraz zimowe obuwie wywołało łzy wzruszenia. Kobiecie w końcu będzie ciepło a buty nie będą przemakać. To było bardzo ważne szczególnie dla zdrowia kobiety. Dzień wręczenia paczek był dla kobiety jednym z najcieplejszych zimowych dni od dawna, ciepła kurtka ciepła pościel ciepły koc, to dla niej bardzo ważne dary, które spowodowały fale radości. Kobieta nie miała praktycznie nic, brakuje środków na żywność, o odzieży w ogóle nie myśli. Dostała wszystko czego potrzebowała. Ten piękny dar zmienił jej życie na dłuższy czas

Koordynator szkolnej akcji „Szlachetna Paczka” dziękuje wszystkim, którzy przyłączyli się
do wspólnego działania.

czytano: 556 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 21 grudnia 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 10
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Andrzej Gąsior Góry Świętokrzyskie Dębniak Rekreacja Emeryk Rudki Św. Krzyż Stara Słupia Baszowice Dymarki Kielce Milanowska Wólka Nowa Słupia Łysa Góra Turystyka Jeleniów
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

1 stycznia 2019 - Nowa Słupia MIASTEM

więcej