Skróty klawiszowe:

Dziecię nam się narodziło

Strona główna » Aktualności » Dziecię nam się narodziło

wielkość tekstu: A | A | A

Przy wypełnionym po brzegi kościele odbył się 6 stycznia, w Nowej Słupi, koncert noworoczny pod tytułem „Dziecię nam się narodziło”. Zobaczyć można było trwające ponad godzinę widowisko przypominające historię Bożego Narodzenia, a usłyszeć przy tym można było najpiękniejsze kolędy i pastorałki. 

Organizatorzy tego dorocznego koncertu nie zawiedli. Jak zwykle chórzyści oraz aktorzy prezentowali się w pięknych strojach, a niepowtarzalną aurę koncertu tworzył nie tylko piękny śpiew, ale także kolorowe światła tworzące magię barw w otoczeniu ołtarza.

Obecni w świątyni widzowie byli świadkami kolejnych epizodów opisanych w Nowym Testamencie. Sceny z biblii przeplatane były kunsztownie dobranymi kolędami.

Wspaniałe stroje aktorów, piękny śpiew, muzyka i gra świateł sprawiały, że zgromadzeni w świątyni widzowie mogli się przenieść w czasie i przestrzeni. Powędrować oczyma wyobraźni do odległego o tysiące kilometrów Betlejem wprost do wydarzeń sprzed ponad dwóch tysięcy lat, które stały się fundamentem naszej wiary.

Aktorzy po raz kolejny pokazali kunszt teatralny i talent wokalny. Gromkie brawa wieńczące niedzielny koncert w kościele w Nowej Słupi były jak najbardziej uzasadnione.

- To było coś pięknego. Co roku przychodzimy na koncert kolęd do kościoła i co roku wychodzimy wzruszeni, radośni, uduchowieni – mówiła starsza pani, wychodząca ze świątyni z wnuczką. - Szkoda tylko, że niemal w tym samym czasie odbywał się koncert w klasztorze na Świętym Krzyżu. Trzeba było wybierać czy idzie się tu czy tam – wtrącił mężczyzna w średnim wieku.

W koncercie „Dziecię nam się narodziło” w kościele w Nowej Słupi wystąpiło blisko 50 osób w tym dziewczęta tworzące Scholę Parafialną oraz chłopcy będących w Służbie Liturgicznej Ołtarza.

Reżyserem przedstawienia, jak co roku był ks. Stanisław Bożętka, który otrzymał od publiczności gromkie brawa. Aplauz był  wyrazem największego uznania dla kapłana za ogromne poświecenie i wrażliwość z jaką misternie przygotował dzieje Narodzenia Pańskiego.  Na koniec przedstawienia ks. Andrzej Górnik – proboszcz parafii w Nowej Słupi nie tylko chwalił młodych aktorów, ale również  dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do końcowego sukcesu tej niezapomnianej uczty duchowej. 

W imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Słupia Andrzeja Gąsiora, jego zastępca Włodzimierz Zaręba podziękował artystom tego nadzwyczajnego spektaklu za wyjątkowe przeżycia, za ogromny trud w przygotowanie widowiska.

 

czytano: 653 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2019-01-08 08:14:05

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna