Gmina Gidle

Burmistrz Miasta i Gminy
Nowa Słupia 

ANDRZEJ GĄSIOR

 Urząd Miasta i  Gminy
w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
czwartek 24 stycznia 2019 r., imieniny obchodzą: Rafała, Franciszka
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Dziecię nam się narodziło

Dziecię nam się narodziło

wielkość tekstu:A | A | A

Przy wypełnionym po brzegi kościele odbył się 6 stycznia, w Nowej Słupi, koncert noworoczny pod tytułem „Dziecię nam się narodziło”. Zobaczyć można było trwające ponad godzinę widowisko przypominające historię Bożego Narodzenia, a usłyszeć przy tym można było najpiękniejsze kolędy i pastorałki. 

Organizatorzy tego dorocznego koncertu nie zawiedli. Jak zwykle chórzyści oraz aktorzy prezentowali się w pięknych strojach, a niepowtarzalną aurę koncertu tworzył nie tylko piękny śpiew, ale także kolorowe światła tworzące magię barw w otoczeniu ołtarza.

Obecni w świątyni widzowie byli świadkami kolejnych epizodów opisanych w Nowym Testamencie. Sceny z biblii przeplatane były kunsztownie dobranymi kolędami.

Wspaniałe stroje aktorów, piękny śpiew, muzyka i gra świateł sprawiały, że zgromadzeni w świątyni widzowie mogli się przenieść w czasie i przestrzeni. Powędrować oczyma wyobraźni do odległego o tysiące kilometrów Betlejem wprost do wydarzeń sprzed ponad dwóch tysięcy lat, które stały się fundamentem naszej wiary.

Aktorzy po raz kolejny pokazali kunszt teatralny i talent wokalny. Gromkie brawa wieńczące niedzielny koncert w kościele w Nowej Słupi były jak najbardziej uzasadnione.

- To było coś pięknego. Co roku przychodzimy na koncert kolęd do kościoła i co roku wychodzimy wzruszeni, radośni, uduchowieni – mówiła starsza pani, wychodząca ze świątyni z wnuczką. - Szkoda tylko, że niemal w tym samym czasie odbywał się koncert w klasztorze na Świętym Krzyżu. Trzeba było wybierać czy idzie się tu czy tam – wtrącił mężczyzna w średnim wieku.

W koncercie „Dziecię nam się narodziło” w kościele w Nowej Słupi wystąpiło blisko 50 osób w tym dziewczęta tworzące Scholę Parafialną oraz chłopcy będących w Służbie Liturgicznej Ołtarza.

Reżyserem przedstawienia, jak co roku był ks. Stanisław Bożętka, który otrzymał od publiczności gromkie brawa. Aplauz był  wyrazem największego uznania dla kapłana za ogromne poświecenie i wrażliwość z jaką misternie przygotował dzieje Narodzenia Pańskiego.  Na koniec przedstawienia ks. Andrzej Górnik – proboszcz parafii w Nowej Słupi nie tylko chwalił młodych aktorów, ale również  dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do końcowego sukcesu tej niezapomnianej uczty duchowej. 

W imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Słupia Andrzeja Gąsiora, jego zastępca Włodzimierz Zaręba podziękował artystom tego nadzwyczajnego spektaklu za wyjątkowe przeżycia, za ogromny trud w przygotowanie widowiska.

 

czytano: 538 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 08 stycznia 2019 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 8
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Turystyka Św. Krzyż Milanowska Wólka Baszowice Łysa Góra Rudki Dymarki Kielce Andrzej Gąsior Emeryk Stara Słupia Nowa Słupia Rekreacja Jeleniów Góry Świętokrzyskie Dębniak
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

1 stycznia 2019 - Nowa Słupia MIASTEM

więcej