Gmina Gidle

Burmistrz Miasta i Gminy
Nowa Słupia 

ANDRZEJ GĄSIOR

 Urząd Miasta i  Gminy
w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
czwartek 24 stycznia 2019 r., imieniny obchodzą: Rafała, Franciszka
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Z pasją o piłce siatkowej. KS EMERYK to wiecej ...

Z pasją o piłce siatkowej. KS EMERYK to wiecej niż drużyna.

wielkość tekstu:A | A | A

Kolejny sezon, kolejne historie

To nasz drugi sezon w rozgrywkach IV Ligi Świętokrzyskiej Piłki Siatkowej. Po udanym debiucie i zajęciu 3 miejsca w poprzednim sezonie nasze aspiracje oraz założone cele wzrosły. Nie ukrywamy, że naszym najważniejszym celem jest upragniony awans do rozgrywek 3 ligi. Mamy mocną zgraną ekipę młodych ambitnych zawodników, którzy zarówno na boisku jak i poza nim świetnie się dogaduję i wzajemnie wspierają – podkreśla kapitan drużyny Daniel Binkowski.

Szybka liga, częste mecze

W tym sezonie rozgrywki ligowe a szczególnie faza grupowa rozgrywana była bardzo szybko, mecze były co tydzień a częstotliwość tych meczy często sprawiała, że nie mieliśmy kiedy trenować i popracować nad poprawą błędów, co można było zauważyć na początku sezonu. Na szczęście drużyna potrafiła się zgrać ze sobą na różnych turniejach, meczach sparingowych oraz nielicznych treningach. Efekty widoczne są już od kilku meczy, gdzie wszyscy prezentują bardzo wysoką formę oraz chęć walki o cel jaki w tym sezonie sobie postawiliśmy czyli awans do 3 ligi – wypowiada się przyjmujący „Emeryka” Tomasz Binkowski.

Koniec fazy grupowej czas na walkę o najwyższe cele

Fazę grupową zakończyliśmy na drugiej pozycji notując dwie porażki z niezwykle doświadczoną drużyną z Kielc, wieloletnim uczestnikiem ligi drużyną Lerko Kielce w pierwszym meczu na własnym boisku 1:3 a potem w meczu rewanżowym 3:2. Zajęcie drugiego miejsca spowodowało, że mecz o finał będziemy rozgrywać ze spadkowiczem z 3 ligi z ubiegłego sezonu oraz zwycięzcą pierwszej grupy drużyną Baros MKS Orlicz Suchedniów – zaznaczył atakujący Adrian Sitek.

Asy w rękawie

Pomimo tego, że naszą największą bronią jest cała drużyna prezentująca na prawdę wysoki i równy poziom to nie możemy zapomnieć o kilku zawodnikach stanowiących jej prawdziwy filar oraz wsparcie w trudnych chwilach, kiedy nie idzie na boisku. Chciałbym wymienić Tomasza Binkowskiego prawdziwą ostoję drużyny zawsze grającego na najwyższym poziomie pewnego w przyjęciu oraz skutecznego w ataku, Adama Pochecia – środkowego bloku, który został najlepszym zawodnikiem naszej drużyny rundy jesiennej w organizowanym na naszym funpage konkursie i prawdopodobnie najlepszego środkowego ligi oraz grającego na pozycji atakującego Adriana Sitka. To na tych zawodnikach drużyna zawsze może polegać a reszta zawodników liczyć na wsparcie oraz ich doświadczenie – podkreśla kapitan Daniel Binkowski.

Kolejnym naszym asem i tzw. 7 zawodnikiem na boisku są kibice. Na każdym naszym meczu możemy liczyć na wsparcie licznie zgromadzonej publiczności, która w rytm bębna gorąco nas dopinguje żywo reagując na wydarzenia, które dzieją się na boisku – podkreślają jednogłośnie zawodnicy.

Podziękowania za wsparcie

Za każdym sukcesem drużyny stoją ludzie którzy jej pomagają, wspierają finansowo czy w inny ważny sposób. Również nasza drużyna posiada szereg osób, którym może być wdzięczna za okazana pomoc. Dlatego z całego serca pragniemy podziękować wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę pod to abyśmy mogli być w miejscu, w którym się znaleźli oraz osiągać tak liczne sukcesy.

 

czytano: 410 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 09 stycznia 2019 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 7
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Nowa Słupia Góry Świętokrzyskie Kielce Dębniak Dymarki Turystyka Stara Słupia Jeleniów Baszowice Emeryk Andrzej Gąsior Milanowska Wólka Łysa Góra Rekreacja Św. Krzyż Rudki
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

1 stycznia 2019 - Nowa Słupia MIASTEM

więcej