Skróty klawiszowe:

Z pasją o piłce siatkowej. KS EMERYK to wiecej niż drużyna.

Strona główna » Aktualności » Z pasją o piłce siatkowej. KS EMERYK to wiecej niż drużyna.

wielkość tekstu: A | A | A

Kolejny sezon, kolejne historie

To nasz drugi sezon w rozgrywkach IV Ligi Świętokrzyskiej Piłki Siatkowej. Po udanym debiucie i zajęciu 3 miejsca w poprzednim sezonie nasze aspiracje oraz założone cele wzrosły. Nie ukrywamy, że naszym najważniejszym celem jest upragniony awans do rozgrywek 3 ligi. Mamy mocną zgraną ekipę młodych ambitnych zawodników, którzy zarówno na boisku jak i poza nim świetnie się dogaduję i wzajemnie wspierają – podkreśla kapitan drużyny Daniel Binkowski.

Szybka liga, częste mecze

W tym sezonie rozgrywki ligowe a szczególnie faza grupowa rozgrywana była bardzo szybko, mecze były co tydzień a częstotliwość tych meczy często sprawiała, że nie mieliśmy kiedy trenować i popracować nad poprawą błędów, co można było zauważyć na początku sezonu. Na szczęście drużyna potrafiła się zgrać ze sobą na różnych turniejach, meczach sparingowych oraz nielicznych treningach. Efekty widoczne są już od kilku meczy, gdzie wszyscy prezentują bardzo wysoką formę oraz chęć walki o cel jaki w tym sezonie sobie postawiliśmy czyli awans do 3 ligi – wypowiada się przyjmujący „Emeryka” Tomasz Binkowski.

Koniec fazy grupowej czas na walkę o najwyższe cele

Fazę grupową zakończyliśmy na drugiej pozycji notując dwie porażki z niezwykle doświadczoną drużyną z Kielc, wieloletnim uczestnikiem ligi drużyną Lerko Kielce w pierwszym meczu na własnym boisku 1:3 a potem w meczu rewanżowym 3:2. Zajęcie drugiego miejsca spowodowało, że mecz o finał będziemy rozgrywać ze spadkowiczem z 3 ligi z ubiegłego sezonu oraz zwycięzcą pierwszej grupy drużyną Baros MKS Orlicz Suchedniów – zaznaczył atakujący Adrian Sitek.

Asy w rękawie

Pomimo tego, że naszą największą bronią jest cała drużyna prezentująca na prawdę wysoki i równy poziom to nie możemy zapomnieć o kilku zawodnikach stanowiących jej prawdziwy filar oraz wsparcie w trudnych chwilach, kiedy nie idzie na boisku. Chciałbym wymienić Tomasza Binkowskiego prawdziwą ostoję drużyny zawsze grającego na najwyższym poziomie pewnego w przyjęciu oraz skutecznego w ataku, Adama Pochecia – środkowego bloku, który został najlepszym zawodnikiem naszej drużyny rundy jesiennej w organizowanym na naszym funpage konkursie i prawdopodobnie najlepszego środkowego ligi oraz grającego na pozycji atakującego Adriana Sitka. To na tych zawodnikach drużyna zawsze może polegać a reszta zawodników liczyć na wsparcie oraz ich doświadczenie – podkreśla kapitan Daniel Binkowski.

Kolejnym naszym asem i tzw. 7 zawodnikiem na boisku są kibice. Na każdym naszym meczu możemy liczyć na wsparcie licznie zgromadzonej publiczności, która w rytm bębna gorąco nas dopinguje żywo reagując na wydarzenia, które dzieją się na boisku – podkreślają jednogłośnie zawodnicy.

Podziękowania za wsparcie

Za każdym sukcesem drużyny stoją ludzie którzy jej pomagają, wspierają finansowo czy w inny ważny sposób. Również nasza drużyna posiada szereg osób, którym może być wdzięczna za okazana pomoc. Dlatego z całego serca pragniemy podziękować wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę pod to abyśmy mogli być w miejscu, w którym się znaleźli oraz osiągać tak liczne sukcesy.

 

czytano: 496 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2019-01-09 16:10:29

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna