Gmina Gidle

Burmistrz Miasta i Gminy
Nowa Słupia 

ANDRZEJ GĄSIOR

 Urząd Miasta i  Gminy
w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
czwartek 21 lutego 2019 r., imieniny obchodzą: Roberta, Eleonory
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Zebrano rekordową kwotę na WOŚP.

Zebrano rekordową kwotę na WOŚP.

wielkość tekstu:A | A | A

 

Po raz dwudziesty siódmy,  w niedzielę  13 stycznia 2019 roku , odbył się  finał WOŚP. Jak  nakazuje wieloletnia tradycja, sztab w Nowej Słupi nie zawiódł i po raz kolejny wzięliśmy w nim czynny udział. W tym pięknym przedsięwzięciu uczestniczyło 30 wolontariuszy ze szkół z terenu gminy Nowa Słupia: SP z Nowej Słupi,  SP w Jeziorku, SP w Starej Słupi, SP z Paprocic oraz po raz pierwszy SP z Jeleniowa. Ale nie zapominamy o  wspaniałej brygadzie ze szkoły w  Mominie i gromadach zuchowych ze szkoły w Nowej Słupi. Ci młodzi i bardzo młodzi ludzie pełni zaangażowania i niesprzyjających warunków atmosferycznych kwestowali  w Nowej Słupi, Dębnie, Paprocicach, na Świętym Krzyżu oraz w Nagorzycach. Nad ich bezpieczeństwem czuwali opiekunowie : W. Kępińska, K. Banaczek, A. Samson, I. Wieczorek, M. Jakubczyk, M. Bęben, A. Dwojewski, R. Witkowska, R. Jadwidzic, Ł. Kowalski, R. Karcz, E. Mądzik-Błosińska, M. Telka, A. Majzel.

  Dzięki wsparciu i zaangażowaniu wielu osób oraz hojności darczyńców, po raz kolejny pobiliśmy rekord zbiórki kwotą 12 972,96 zł. Najwięcej do puszki zebrała Zuzanna Bryła ze Szkoły Podstawowej w Jeziorku – 1110,72 zł. , drugie miejsce zajęła Dominika Lange ze Szkoły Podstawowej w Nowej Słupi – 768,09 zł, trzecie – Katarzyna Witkowska , uczennica szkoły w Nowej Słupi – 719, 24 zł.

Garść podziękowań sponsorom, którzy zapewnili produkty na poczęstunek wszystkim , którzy czynnie uczestniczyli w tym dniu:

- Karolowi Binkowskiemu – Piekarnia „Mister”

- Marzenie i Tomaszowi Skrzyńskim – sklep Stokrotka

- Elżbiecie  Kowalskiej i Konradowi Kowalskiemu – Heko

- Pawłowi Koziołek – Delikatesy Centrum

- Bartoszowi Dutkiewiczowi

- Dominice i Grzegorzowi Skalskim – Piekarnia „Skalski”

- Barbarze i Markowi Pożogom – sklep Groszek (Rudki)

  Dyrekcjom szkół, ale przede wszystkim  dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Nowej Słupi  – panu Rafałowi Karczowi za to, że sztab 1119 mógł działać na terenie placówki, którego jest gospodarzem. Nie można zapomnieć o członkach sztabu, którzy wspierali swojego szefa -  Małgorzacie  Prochenka-Cieśla, Edycie Brożynie i Robercie Domańskim oraz o wspaniałej i zawsze pomocnej pani  Iwonie Lichosik.

Wszystkim tym, którzy w mniejszym lub większym stopniu służyli pomocą  w 27 Finale WOŚP, którego celem jest  zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Dziękuję!

Szef Sztabu 1119
Izabela Gawlik

 

czytano: 704 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 16 stycznia 2019 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 10
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Dymarki Góry Świętokrzyskie Rudki Rekreacja Stara Słupia Turystyka Andrzej Gąsior Jeleniów Milanowska Wólka Nowa Słupia Kielce Św. Krzyż Baszowice Łysa Góra Emeryk Dębniak
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

1 stycznia 2019 - Nowa Słupia MIASTEM

więcej