Skróty klawiszowe:

List Stowarzyszenia "Pomagając Masz Wpływ"

Strona główna » Aktualności » List Stowarzyszenia "Pomagając Masz Wpływ"

wielkość tekstu: A | A | A

Drodzy Mieszkańcy Miasta i Gminy Nowa Słupia,

W lutym tego roku powstało na terenie Naszej Gminy Stowarzyszenie „Pomagając Masz Wpływ”. Organizacja ta ukierunkowana jest na działalność charytatywną, wolontariacką i  społeczną. Chcemy działać na rzecz pomocy osobom mieszkającym blisko nas znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, finansowej bądź zdrowotnej, a ponadto udzielać się w inicjatywach społecznych i szerzyć wolontariat na terenie Naszej Gminy.

Jedną z wielu akcji, które już promujemy to oddawanie przedmiotów domowych, w tym łóżek, szafek, regałów itp., które trafiłyby na ogłoszenia w internecie pod hasłem „oddam za darmo” dla osób ubogich i potrzebujących z Naszej Gminy. Stowarzyszenie po uzyskaniu informacji o takiej rzeczy zobowiązuje się do znalezienia rodziny, do której ten przedmiot trafi oraz gwarantuje przetransportowanie w razie potrzeby w dane miejsce. Ponadto już 20 i 21 marca ruszamy z akcją „Wiosna w MIG!”, gdzie Stowarzyszenie wraz z tłumaczem polskiego języka migowego zorganizuje zajęcia dla dzieci w dzień wiosny w języku migowym.

Dołączcie do Nas! Zachęcam Państwa do wstąpienia w nasze szeregi i działanie razem z Nami jako członek Stowarzyszenia! Organizacja non-profit, taka jak Nasza, choć nie jest nastawiona na osiągnięcie zysku i cele nie są zarobkowe może dać nam coś o wiele cenniejszego, ponieważ działalność wolontaryjna jest ogromną inwestycją w samego siebie. To nie tylko pomoc innym ale także zdobywanie nowych kompetencji i umiejętności. Wolontariusze dzięki swojej aktywności mają okazję do nawiązywania nowych znajomości. Bardzo ważną korzyścią jest samorealizacja, wyjście poza ramy pracy zawodowej, możliwość wykazania się w działaniu. Dlatego też zachęcam wszystkie zainteresowane osoby do wspierania działań Stowarzyszenia, rozpowszechniania wiedzy o organizacji „Pomagając Masz Wpływ”, a także do członkostwa! Chciałabym zaznaczyć, iż istnieją różne formy wolontariatów na przykład edukacyjny, akcyjny czy chociażby e-wolontariat i w każdym z nich możemy znaleźć coś dla siebie. Razem przecież możemy więcej.

Nasze działania na bieżąco mogą Państwo obserwować na Naszym funpage na facebooku lub kontaktować się z Nami telefonicznie od numerem telefonu 530 482 369.

 

Z wyrazami szacunku,

Przedstawiciel Stowarzyszenia „Pomagając Masz Wpływ”

Magdalena Karcz

czytano: 443 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2019-03-06 09:52:21

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna