Skróty klawiszowe:

Panowie dziękowali Paniom

Strona główna » Aktualności » Panowie dziękowali Paniom

wielkość tekstu: A | A | A

W dniu 8. marca wszystkie Panie miały okazję zapomnieć o troskach dnia codziennego w Domu Kultury w Rudkach, przy Kabarecie Na Żarty. Program pt.: „Nam mężczyznom w życiu gorzej” spotkał się z ogromnym aplauzem publiczności, co chwilę słychać było gromki śmiech przeplatany gromkimi brawami. Ale to nie jedyna atrakcja, która czekała na płeć piękną piątkowego wieczoru. Były również konkursy z nagrodami, słodki poczęstunek przy kawie i ciastach oraz piękne kwiaty, które ufundowali Panowie: Burmistrz oraz Rada Miasta Nowa Słupia.

Słowa uznania i szacunku płynęły ze sceny wiele razy. Wszystkim obecnym Paniom  w imieniu całej społeczności męskiej, życzenia złożyli  Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Słupia Pan Andrzej Gąsior oraz Przewodniczący Rady Miasta Pan Jerzy Roman.

„W Gminie Nowa Słupia co roku wyróżniane są kobiety z różnych dziedzin działalności, czy to społecznej, czy dotyczącej życia zawodowego. W tym roku postanowiliśmy wyróżnić kobiety prowadzące lub współprowadzące duże gospodarstwa rolne - powiedział Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Słupia Pan Andrzej Gąsior

Nagrodzone przez Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Słupia zostały:

 1. Beata Roman
 2. Elżbieta Marzec
 3. Małgorzata Przemyska
 4. Iwona Grudzień
 5. Krystyna Górecka

Panie prowadzą gospodarstwa rolne na terenie Gminy Nowa Słupia. Z tych gospodarstw utrzymują rodziny. Jak same mówią „praca na roli uszlachetnia, uczy pokory, a jednocześnie daje wiele radości”. Kobiety, które związały swoją karierę z rolnictwem, wnoszą to samo, co inne kobiety pracujące w pozostałych branżach, czyli kobiecą intuicję, odwagę, wytrwałość w dążeniu do celu i cierpliwość w jego realizacji, konsekwencję w działaniu oraz wysoką odporność psychiczną na stres. Są przede wszystkim bardzo przedsiębiorcze, mądrze inwestują, kierując się myślą: po co to robię i jaką ma mi to przynieść korzyść biznesową. Aby udowodnić mężczyznom, że są godnymi partnerami w biznesie stale się dokształcają. Jednak będąc kobietą posiadają coś unikalnego, czego mężczyznom często brakuje, tzw. - ,,szósty zmysł"- który pozwala im mądrze zarządzać gospodarstwami.

Jeszcze raz wszystkim Paniom życzymy aby odnalazły: w ciszy swoje myśli i marzenia, w bliskich osobach siłę i piękno stworzenia, w otaczającym świecie radość istnienia, w kolorach, smakach i zapachach wielkość natchnienia, a w sobie miłość.

Podczas uroczystości z okazji Dnia Kobiet, przygotowano również konkurs z nagrodami. Dla wszystkich pań były również słodki poczęstunek i kwiaty, ufundowane przez burmistrza i Radę Miasta i Gminy Nowa Słupia.

czytano: 724 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2019-03-11 13:34:08

Walory Gminy
 • Wielokulturowość Regionu
 • Dziedzictwo Historyczne
 • Malownicze Krajobrazy
 • Bogactwo Przyrody
 • Strefy Aktywności Turystycznej
 • Dobry Węzeł Komunikacyjny
 • Czyste powietrze
 • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna