Skróty klawiszowe:

Ponad milion złotych na świetlice w gminie.

Strona główna » Aktualności » Ponad milion złotych na świetlice w gminie.

wielkość tekstu: A | A | A

Umowy na utworzenie świetlic środowiskowych w Gminie Nowa Słupia podpisane.

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego podpisano umowy na dofinansowanie projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020. Wśród nich znalazł się projekt utworzenia świetlic środowiskowych w gminie Nowa Słupia. Projekt został dofinansowany w ramach Poddziałania 9.2.1 Rozwój wysokiej jakości usług społecznych. Całkowita wartość projektu wyniesie 1 milion 416 tysięcy 954 złotych, z czego 1 milion 290 tysięcy 954 złotych pochodzić będzie z funduszy europejskich.

Celem głównym projektu zgłoszonego przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Rudkach jest wsparcie rodzin z terenu gminy Nowa Słupia w procesie przygotowania dzieci i młodzieży do samodzielnego życia, kształtowania właściwych postaw społecznych poprzez objęcie ich w czasie wolnym od zajęć szkolnych opieką oraz zajęciami edukacyjnymi w zakresie rozwijania kompetencji kluczowych i profilaktycznymi.

Projekt będzie realizowany od 01.05.2019 do 30.04.2022. zakłada wsparcie 152 osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, dzieci i młodzieży z rodzin ubogich materialnie oraz zaniedbywanych wychowawczo. Świetlice środowiskowe zostaną utworzone w miejscowościach: Rudki, Mirocice, Baszowice, Stara Słupia i Nowa Słupia. W ramach funkcjonowania placówek dzieci będą miały zapewnioną pomoc m.in. w nauce i uzupełnieniu zaległości edukacyjnych, organizowanie czasu wolnego – prowadzenie zajęć tematycznych (plastycznych, muzycznych, sportowych, teatralnych, informatycznych i tanecznych), rozwijanie 5 kompetencji kluczowych: porozumiewania się w j. polskim, uczenia się, kompetencje informatyczne i cyfrowe, świadomość i ekspresję kulturalną, inicjatywność i przedsiębiorczość. Ich zadaniem będzie przygotowanie dzieci i młodzieży do samodzielnego życia, kształtowania właściwych postaw społecznych oraz objęcie ich, w czasie wolnym od zajęć szkolnych, opieką oraz zajęciami edukacyjnymi.

- Jest to projekt bardzo ważny, który pozwoli wzmocnić dzieci i młodzież o doświadczenie i wiedzę w różnych dziedzinach. Mam nadzieję, że projekt będzie skutecznie funkcjonował przez te trzy lata jego trwania i myślę, że będzie się cieszył dużym zainteresowaniem osób młodych – powiedział Andrzej Gąsior, Burmistrz Nowej Słupi.

czytano: 1599 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2019-04-17 12:24:51

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna