Skróty klawiszowe:

Zebrano ponad 2 tony żywności. Dziękujemy.

Strona główna » Aktualności » Zebrano ponad 2 tony żywności. Dziękujemy.

wielkość tekstu: A | A | A

W dniach 5 – 6 kwietnia 2019 odbyła się kulminacja projektu „Wielkanocna Zbiórka Żywności” . W sklepach na terenie Miasta i Gminy Nowa Słupia wolontariusze biorący udział w projekcie zebrali łącznie 2 361, 1 kg żywności !!!

ZA CO OGROMNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM!!!!!!

Gorąco dziękujemy za pomoc w zbiórce pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Rudkach z Panią Dyrektor Agatą Sałatą na czele. Równie gorącą dziękuję wszystkim pracownikom Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Szczególne podziękowania należą się najmłodszym wolontariuszom naszej akcji, a mianowicie Harcerzom ze 122 Drużyny Harcerskiej działającej pod kierownictwem Pani Grażyny Gąsior.  Najmłodsi wiekiem acz najwięksi duchem ogromie przyczynili się do tak wspaniałego wyniku podczas zbiórki.

Z zebranej żywności pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej  przygotowali Paczki Świąteczne dla 112 rodzin z terenu Naszej Gmin. W wyborze rodzin do objęcia wsparciem w formie paczki czynnie uczestniczyli Sołtysi z poszczególnych sołectw. Gorące podziękowania w tym nie lada trudnym zadaniu należą się również dla pracowników Samodzielnego Publicznego Gminnego Ośrodka Zdrowia w Rudkach. W wyborze rodzin kierowaliśmy się przede wszystkim wiekiem odbiorców jak również stanem ich zdrowia. Chcieliśmy aby przede wszystkim wsparcie trafiło do osób, które nie korzystają z podobnych form wsparcia.

W dniu 16 kwietnia 2019 roku od godziny 8 rano rozpoczęła się akcja wręczania Świątecznych Paczek. W akcje ponownie zaangażowali się harcerze ze 122 Drużyny Harcerskiej. W tak bezprecedensowym wydarzeniu nie mogło  zabraknąć  włodarza naszej Gminy – Burmistrza Pana Andrzeja Gąsiora. W akcje zaangażowała się również Pani Grażyna Wojtachnia. Nie mogło również zabraknąć Sołtysów bez których rozdysponowanie ponad dwóch ton żywności pomiędzy mieszkańców całej naszej Gminy byłoby wręcz niemożliwe do wykonania. Pomocni byli również Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Włoch. Wśród osób obdarowanych paczkami pojawiało się zaskoczenie a wręcz niedowierzania, gdy dochodziły do tego życzenia składane przez harcerzy nierzadko pojawiały się również łzy wzruszenia. Partnerami przedsięwzięcia było Stowarzyszenie „Pomagając masz wpływ” jak również organizacja „Nasze Rudki, Serwis, Sosnówka”.

Motto prezes stowarzyszenia „Pomagając masz wpływ” „ … co jest nie do pomyślenia jest do zrobienia …..” w trakcie akcji w życie wcielała osobiście Pani Magdalena Karcz.

Za udział w akcji gorąco dziękujemy sklepom, które umożliwiły naszym wolontariuszom przeprowadzenie zbiórki:

Delikatesy „Stokrotka” w Rudkach
Sklep Spożywczy „Heko” w Rudkach
Sklep Spożywczy „Kubuś”
Sklep Spożywczo – Przemysłowy Joanna Szal w Rudkach
Sklep Spożywczo – Przemysłowy „Heko” w Nowej Słupi
Sklep Spożywczy „Świętokrzyski” w Nowej Słupi
„Delikatesy Centrum”
„Biedronka” w Wólce Milanowskiej

Gorące podziękowania dla 122 Drużyny Harcerskiej w osobach: Błędzińskiej Judyty, Dąbek Dominiki, Głowackiego Kacpra, Kosiarskiej Natalii, Kowalik Kingi, Kozieł Weroniki , Sikora Oliwi, Wiecha Aleksandry, Góra Juli, Karcz Leny, Kisiel Weroniki, Klusek Gabrysi, Lewandowskiego  Michała, Mergalskiej Weroniki, Metryki Karola, Niewadzi Oliwi, Sala May, Sałaty Pawła oraz Mariteresy Tommaso.

Jeszcze raz dziękujemy za waszą pomoc!!!

Na  koniec jeszcze raz gorące podziękowania dla wszystkich osób które wzięły sobie do serca motto naszej akcji:

DZIELENIE JEST FAJNE!!!!!!!!

To dzięki Państwu na twarzach osób do których trafiły ofiarowane przez państwa produkty
w te Święta Wielkiej Nocy zakwitnie uśmiech i na nowo odrodzi się wiara w drugiego człowieka. Małym gestem wkładania do przygotowanych przez nas koszy produktów żywnościowych sprawili Państwo olbrzymią przyjemność tym którzy je otrzymali!!!

DZIĘKUJEMY

I uprzedzamy: MY JESZCZE WRÓCIMY.

 

WESOŁYCH ŚWIĄT DLA WSZYSTKICH!

czytano: 1546 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2019-04-18 13:53:47

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna