Skróty klawiszowe:

Mieszkaniec Gminy wyróżniony w Świętokrzyskich Aniołach Dobroci 2019

Strona główna » Aktualności » Mieszkaniec Gminy wyróżniony w Świętokrzyskich Aniołach Dobroci 2019

wielkość tekstu: A | A | A

W dniu 28.10.2019 roku w Filharmonii Świętokrzyskiej  im. Oskara Kolberga w Kielcach mieszkaniec naszej gminy Tomasz Kałuża został wyróżniony w  konkursie Świętokrzyski Anioł Dobroci 2019.  Zaszczytne wyróżnienie odebrał z rąk Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego.

Ideą nagrody Świętokrzyski Anioł Dobroci jest dostrzeżenie, docenienie i promocja instytucji pomocy społecznej, organizacji pozarządowych i stowarzyszeń, a także osób fizycznych szczególnie silnie zaangażowanych w pomoc na rzecz rodzin i osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Do nagrody zgłaszane są inicjatywy, projekty, wydarzenia, działania , których celem jest krzewienie idei bezinteresownej pomocy na rzecz drugiego człowieka.  Statuetki nagrodzonym oraz wyróżnienia wszystkim nominowanym wręczyli przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś, marszałek Andrzej Bętkowski oraz wicemarszałek Renata Janik. Wniosek do kapituły konkursy został  złożony przez Prezesa Świętokrzyskiej Akademii Sportu Rafała Gajewskiego.

Tomasz aktywnie wspiera przedsięwzięcia społeczne  dla mieszkańców naszej gminy  angażując się cały sercem. Jest aktywnym członkiem Towarzystwa Przyjaciół Rudek, Świętokrzyskiej Akademii Sportu, Świętokrzyskiego Stowarzyszenia na rzecz osób niepełnosprawnych „ Nadzieja”. Dostrzegając jego wielkie zaangażowanie, pasję oraz chęć bezinteresownego pomagania drugiemu człowiekowi stwierdziłem, że jest godnym kandydatem do nagrody Świętokrzyskiego Anioła Dobroci 2019. Kompletny wniosek został wysłany w okresie wakacyjnym i jak stwierdzili członkowie kapituły konkurencja była bardzo duża. Tym bardziej , należy się cieszyć, że pomimo bardzo młodego wieku Tomka jego zasługi, zaangażowanie, poświęcenie i pasja zostały dostrzeżone w śród tak licznej  i zacnej grupy nominowanych osób – dodał Rafał Gajewski.

Tomasz na co dzień jest uczniem Zespołu Szkół nr 8 w Nowej Słupi na kierunku technik logistyk.

czytano: 1896 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2019-10-30 07:50:37

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna