Skróty klawiszowe:

Osoby z niepełnosprawnościami wybrały władze stowarzyszenia.

Strona główna » Aktualności » Osoby z niepełnosprawnościami wybrały władze stowarzyszenia.

wielkość tekstu: A | A | A

Świętokrzyskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” to kolejna organizacja pozarządowa powstała na terenie Gminy Nowa Słupia. Członkami organizacji są w większości osoby z różnym stopniem niepełnosprawności ich opiekunowie oraz członkowie rodzin z terenu całej gminy. Walne zebranie założycielskie dzięki gościnności Dyrektora Szkoły Podstawowej w Jeziorku  Zdzisława Dudzica odbyło się w tamtejszej szkole, która jest bardzo dobrze przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Podczas zebrania członkowie wymieniali się doświadczeniami, dyskutowali nad statutem, propozycją siedziby organizacji oraz nad głównymi celami stowarzyszenia. Uczestnicy zebrania uchwalili statut oraz za swoją siedzibę  wybrali budynek Szkoły Podstawowej w Jeziorku za zgodą Dyrektora Zdzisława Dudzica. Kolejnym punktem zebrania był wybór władz organizacji. Członkowie stowarzyszenia w przeważającej liczbie głosów na Prezesa Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” wybrali Rafała Gajewskiego. Do zarządu zostali wybrani również:  Anna Wiecha jako skarbnik oraz Grażyna Wojtachnia jako sekretarz.

Członkami komisji rewizyjnej zostali: Kwiecień Marianna, Kałuża Tomasz, Kosiarska Grażyna.

Po kilku latach nieformalnej działalności osób skupiającej się na pomocy tej grupie społecznej w naszej gminie udało się formalnie zarejestrować stowarzyszenie oraz wypracować główne założenia organizacyjne, jak również cele priorytetowe, które będziemy chcieli zrealizować. W długoterminowym czasie działalności stowarzyszenia głównym celem  jest utworzenie w naszej gminie Warsztatów Terapii Zajęciowej. Utworzenie warsztatów jest najpotrzebniejszą formą wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami. Warsztaty pozwolą na systematyczny rozwój, wsparcie oraz opiekę nad tą jakże liczną grupą osób zamieszkującą naszą gminę. Dodatkowo będziemy wspierać tych najbardziej potrzebujących oraz systematycznie organizować przedsięwzięcia integracyjne, sportowe i kulturalne.  Będziemy również pomagać przy wszelkich sprawach formalnych, wnioskach czy dofinansowaniach, które będą dotyczyły osób z niepełnosprawnościami poinformował nowo wybrany Prezes Rafał Gajewski.

Stowarzyszenie w dniu 21.12.2019 roku organizuje wieczerzę wigilijną dla osób  z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunów z terenu naszej gminy. Osoby, które chciałyby  wspomóc finansowo to jakże ważne wydarzenie prosimy o kontakt z Panią Anną Wiecha w Urzędzie Miasta i Gminy Nowa Słupia lub kontakt telefoniczny z Prezesem Rafałem Gajewskim pod numerem telefonu 507 062 467. Za wszelką okazałą  pomoc i wsparcie przy organizacji wigilii dziękujemy.

 

Artykuł pochodzi od: Rafał Gajewski

czytano: 427 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2019-11-08 09:20:17

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna