Skróty klawiszowe:

OBCHODY 101 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ W ZESPOLE SZKÓŁ W RUDKACH

Strona główna » Aktualności » OBCHODY 101 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ W ZESPOLE SZKÓŁ W RUDKACH

wielkość tekstu: A | A | A

Święto Niepodległości, Ślubowanie klas pierwszych oraz Święto Patrona Szkoły – Stanisława Staszica, to od lat niezwykłe wydarzenia w szkolnym kalendarzu imprez Zespołu Szkół w Rudkach. W tym roku szkolnym odbyło się ono 8 listopada 2019 r.

Uroczystości rozpoczęły się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu szkolnego. Po raz pierwszy uczniowie klas VIII i VII Polonezem wprowadzili swoich młodszych kolegów na salę gimnastyczną, wzbudzając aplauz wśród zgromadzonej publiczności.

Pierwszoklasiści – których w tym roku jest 27 – wspaniale zaprezentowali się podczas swojego pierwszego w szkole występu artystycznego. Pięknie przedstawili się, recytując wzruszające wierszyki o Polsce, patriotyzmie, symbolach narodowych, sobie i śpiewając piosenki. Wspomniano ważne historyczne daty i przypomniano, czym dla każdego Polaka powinna być Ojczyzna, za którą nasi przodkowie przez wieki przelewali krew.

Podczas ceremonii, w obecności dyrekcji szkoły, wychowawców, zaproszonych gości oraz swoich najbliższych (rodziców, dziadków, rodzeństwa) pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły sumiennie wykonywać swoje obowiązki, a poprzez swoje zachowanie oraz naukę być przykładem dla innych. Z dumą recytowali wiersz Władysława Bełzy pt. „Kto ty jesteś? Polak mały”. Po złożeniu ślubowania pani dyr. Alina Cieśla dokonała Aktu Pasowania na Ucznia, a Burmistrz p. Andrzej Gąsior wręczył każdemu pierwszakowi dyplom i życzył dalszych sukcesów w nauce. Do życzeń dołączyli Rodzice, wręczając upominki. Aby tradycji stało sie zadość Samorząd Szkolny przekazał zakładki z Patronem Szkoły – Stanisławem Staszicem i Hymnem Szkoły. Delegacja uczniów – Julia Klefas i Jakub Spelak złożyli wiązankę i znicz pod Tablicą Patrona. Na zakończenie apelu odśpiewano 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”, kolejny raz przyłączając się do ogólnopolskiej akcji "Niepodległa do hymnu!"

Uroczystość prowadzili przedstawiciele Samorządu Szkolnego - Natalia Przygoda i Damian Klusek przy wsparciu Jagody Jaros i śpiewających uczennic klasy IV – Natalii Nowak, Leny Kozłowskiej i Zuzanny Lech.

 O najmłodszych pamiętała p. Gabriela Warchalewska, która przekazała pamiątkowe dyplomy i słodką niespodziankę.

Dzieci przygotowały wychowawczynie: p. Małgorzata Nietrzpiel, p. Ewa Klefas i p. Agnieszka Cedzyńska. Oprawę muzyczną przygotował p. Jakub Kusiński, plastyczną p. Jolanta Jakubowska, a ceremoniał prowadził p. Robert Klefas.

Uroczystość ślubowania to dla uczniów wspaniała okazja do integracji międzyklasowej i prezentacji talentów wokalnych i recytatorskich. Święto Niepodległości miało na celu jednym ukazać, drugim przypomnieć, a wszystkim utrwalić w pamięci wydarzenia z historii Polski, które miały miejsce od końca XVIII w.  do roku 1918.

 

Drodzy Pierwszoklasiści!
Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce i powodów do radości!

Zapraszamy do obejrzenia szczegółowej relacji z tego wydarzenia
w albumie Zespołu Szkół w Rudkach:

https://zsrudki.edupage.org/news/#photos:album:582

Ewa Klefas

 

 

 

 

 

czytano: 327 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2019-11-14 14:04:04

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna